AMPL coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Ampl coin, Amplefort kuruluşunun kripto para birimi ve finansal yapı taşıdır. Bitcoin gibi, algoritmik ve teminatsızdır. Bununla birlikte, Bitcoin’den farklı olarak, AMPL, istikrarlı sözleşmeleri belirtmek için kullanılabilir .

Ampleforth kuruluşunun Ethereum alt tabanında oluşturduğu Ampl coin, protokolü sayesinde fiyat oynaklığını arz oynaklığına çevirir. Bu, kullanıcı cüzdanlarındaki AMPL jetonlarının sayısının fiyata bağlı olarak otomatik olarak arttığı veya azaldığı anlamına gelir:

Ampl coin yorum

Kripto para alemine soğuk duş etkisi yaratan bir düşünce ile yola çıkan Ampl coin aslında stabil paraların yapmak istediği görevi stabil olmadan yapmayı amaçlamış değişik bir proje. Kısaca satın alınan ve ardından cüzdana atılan Ampl coin miktarı siz fark etmeden değişebilir. Eğer Ampl fiyatı 1 doların üzerine çıkarsa cüzdanda bulunan Ampl miktarı düşebilir. Eğer Ampl fiyatı 1 doların altına düşerse cüzdanda ki toplam Ampl miktarı artabilir. Böylece fiyat ne kadar oynak olursa olsun dolar cinsinden değer aynı kalır. Daha detaylı anlamak için nasıl çalışır kısmına bakabilirsiniz. Bu proje ile ne kadar ileriye gidilebilir tartışılır ancak şunu söylemek gerekiyor ki yenilikçi her düşünce birileri tarafından talep görür. Ayrıca ampl coin yorum kısmında son olarak henüz Binance da listelenmedi Ampl coin ödeme birimi olarak Foth token oluşturdu ve Binance borsasında alım satımı yapılabiliyor. Bu da Ampl coin için büyük borsaların kapısının yarılandığını gösteren bir etkendir.

Ampl coin geleceği

Öncelikle ethereum alt yapısıyla oluşturulmasına rağmen kendisine Bitcoin den biraz daha iyi bir kripto para gözüyle bakan ekip Amp coin geleceği için paylaştıkları yol haritasında DeFi topluluğuna Elastic Tokens’ı tanıttıklarını açıkladı Ardından, AMPL gibi benzersiz varlıklardan yararlanabilen yeni nesil finansal platformlar olan “Elastik Finans”ı oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca gelecekte kendi zincirinde kripto para ödünç verme ve ödünç alma konusunda geliştirme yapacaklarını ve tek bir zincir de değil zincirler arası köprüde destekleneceğini açıkladı. Ampl coin gelecekte yol haritasına ne kadar uyum sağlar birlikte göreceğiz. Bir diğer yandan henüz ulusal ve global çapta listelenmemiş olması ve listelenme potansiyeli yüksek olması da önemli bir etken. Gelinen süreçte en güncel son durum haber ve bilgileri öğrenmek için sayfanın alt kısmında paylaşılan resmi kaynak adreslerini inceleyebilirsiniz.

Ampl coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Ampleforth
Kripto para birimi: AMPL
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum
Sertifika: Certik
Kuruluş tarihi: 2017
Piyasaya çıkış tarihi: 2019
Kurucu: Evan Kuo
Konum(Merkez): California
Toplam arz: 200 milyon+
Maksimum arz: 395.5 milyon
Dolaşan tedarik: Henüz tamamlanmadı

Ampl coin kurucusu: Evan Kuo, bir sanat ve matematik aşığıdır. Tahmine dayalı açık artırma ürünleri geliştirme ve risk sermayesi ile çalışma deneyimine sahip, ürün odaklı bir mühendistir. Evan, Robotik odaklı araştırma ile ME & CS karışımını çalıştığı UC Berkeley’den lisans derecesine sahiptir.

Ampl coin resmi bilgiler ve inceleme

Ampleforh kuruluşu yerel kripto para birimi Ampl coin hakkında resmi web adresinde şu açıklamayı yapmış:

Stablecoin’ler bugün ya geleneksel bankalara ya da son çare kredi verenlere güveniyor. AMPL, merkezi teminata veya son çare kredi verenlere dayanmayan bağımsız bir finansal ilkeldir. Sözleşmelerde kullanılabilmesi dışında Bitcoin gibidir.

Ampl coin resmi web sitesi aracılığı ile hangi yaraya merhem oldukları konusunda şu açıklamayı yapmış:

AMPL protokolü, talebe yanıt olarak arzı otomatik olarak ayarlar. Fiyat yüksek olduğunda, cüzdan bakiyeleri artar. Fiyat düşük olduğunda, cüzdan bakiyeleri azalır. AMPL seyreltici değildir. Tedarik ayarlamaları, her cüzdanın bakiyesine evrensel ve orantılı olarak uygulanır. Bu, ağın sahiplik yüzdenizin sabit kaldığı anlamına gelir.

Ayrıca Amplefort kuruluşu resmi web sitesi aracılığı ile Ampl coini diğerlerinden ayıran özellikler hakkında şu açıklamayı yapmış:

AMPL’nin benzersiz teşvikleri, Bitcoin’in fiyat modelinden ayrılmasını sağlar. Bu , homojen bir ekosisteme çeşitlilik ekleyerek sistematik riski azaltır .Değerli metaller gibi, günümüzün sabit arz kripto para birimleri, talepteki ani şoklara karşı savunmasızdır ve karmaşık sözleşmeleri ifade etmek için kullanılamaz. Sonuç olarak, gelişmiş ekonomiler bunların üzerine inşa edilemez. AMPL, arz esnekliği probleminin en basit doğrudan çözümüdür .

Ampl coin kullanım alanları

  1. Kripto para portföylerini çeşitlendirmek için kullanılabilir
  2. Merkezi olmayan bankalarda rezerv teminatı olarak kullanılabilir
  3. Bitcoin den daha iyi olarak Şoklara adapte olabilen merkez bankası parasına bir alternatif olarak kullanılabilir.

Ampl coin nasıl çalışır

Bir çıktı olarak, Ampleforth protokolü fiyattan ziyade miktardaki talep değişikliklerini yansıtmaya çalışır. Basit bir örnek üzerinden gidelim:

Alice alımlarını düşünün 1 adet için 1 $ .
Talep aniden artar ve şimdi 2$ değerinde 1 Ample’ye sahiptir .

Yukarıdaki durumda, sistem bir fiyat-arz dengesi arayacaktır, öyle ki Alice’in her biri 1$ değerinde 2 Ample elde edecektir . Talep azaldığında ise bunun tersi geçerlidir. Yukarıdaki örnekten devam:

Alice’in her birinin 1$ değerinde 2 Amplesi olduğunu hayal edin. Talep aniden azalır ve artık her biri 0,50$ değerinde 2 Ample sahiptir.

Benzer şekilde, bu durumda, sistem, Alice’in 1 $ değerinde 1 Ample elde edeceği şekilde bir fiyat-arz dengesi arayacaktır . Sonuç olarak fiyat-arz dengesini aramanın iki temel faydası vardır: Döngüsel basınçları uygular ve Sabit bir birim fiyatı teşvik eder

Ampl coin hangi borsalarda Nasıl Alınır

Ampl sahibi olmak için en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Gate.io borsası yer alıyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Kucoin borsasında da alım satımı yapılabilen Ampl coin aynı zamanda Ftx borsasından da alınabilir. Ethereum ile Ampl almak için Uniswap tercih edilebilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak satın almak için yerli borsalardan Ampl listeleyen borsalara kripto para transferi yapmak gereklidir.

Ampl coin Resmi kaynak adresleri

Ampl coin resmi web sitesi
Ampl coin market verileri
Ampl coin beyaz sayfa adresi
Ampl coin sosyal medya hesabı

Not: Ampleforth kuruluşu Ampl coin altında kendi yönetişim belirteci olan Forth coin piyasa sürdü. Ayrıntılar için buraya bakabilirsin. Forth coin nedir

Comments (No)

Leave a Reply