Arpa coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Arpa coin, çoklu hesaplama teknolojisinden oluşan, blok zincir tabanlı güvenli bir hesaplama ağı sunarak veri gizliliği ve güvenliği konularında çeşitli çözümler üreten gizlilik odaklı token.

ArpaChain kuruluşunun Ethereum alt yapısı ile oluşturduğu Arpa coin, oluşturduğu ağ ve protokolü ile veri kategorisinde gizlilik esaslı olarak uygulamalar oluşturulmasına, veri kiralama ve ölçekleme sistemleri üzerinde çalışan mahremiyet tabanlı akıllı sözleşmeler oluşturulmasına olanak tanır.

Arpa coin Teknik bilgiler

Kuruluş ismi: ArpaChain
Kripto para birimi: Arpa
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum
Sertifika: Yok
Kuruluş yılı: Nisan 2018
Kurucu Cgo: Yemu Xu
Konum: Pekin, Çin
Kategori: Defi
Madencilik: Var
Madencilik Türü: Stake
Toplam arz: 1.5 milyar
Maksimum arz: Belli değil
Dolaşan arz: 1.2 milyar+ (07-21)

Not: ARPA, MPC Alliance ve IEEE’nin kurumsal bir üyesidir ve Fortune 500 şirketleri ile ortaktır. 2019 yılında ARPA, China Enterprise News tarafından Çin’deki en yenilikçi 10 blockchain şirketi seçildi.

Arpa coin yorum

Öncelikle 2018 yılında temelleri atılan geldiğimiz süreçte global çapta ve Binance borsasında da listelenmeyi başarmış olan, köklü bir geçmişi olmasına rağmen halen token olarak kariyerine devam eden bir proje hakkında konuşuyoruz. Arpa coin 2020 yılında MainNet yaparak ana ağına geçiş yapmak için niyet etti ancak her şey istedikleri gibi gitmemiş olacak ki sonra vaz geçtiler. Bu olumsuz bir haber olsa da gelecekte daha iyi bir ekip ile Ana ağlarına geçiş yapabilirler. Gerçek anlamda açıklanmış olan bir çok ortaklıkları var. Aynı zamanda teknoloji şirketleri ile de birlikte çalışma ve entegrasyon süreçleri var. Chainlik kuruluşu da bunlardan birisi. Veri kategorisi geleceğin kütüphanesi bu yüzden gizlilik odaklı olarak bunu geliştirerek ileriye taşımaları gelecekte daha çok talep görmelerine olanak sağlayabilir.

Arpa coin geleceği

Hali hazırda Dünya’nın en yüksek hacimli borsasında listelenmeyi başarmış olan Arpa coin özellikle 2020 yılından itibaren yayınladığı yol haritasına uymaya başladı. Aynı zamanda Ortaklık partnerlik ve yatırımcı kitlesiyle de bir çok kilometre taşını geride bıraktı. Geldiğimiz süreçte arpa coin geleceği için en büyük haberlerden birisi token olarak çıktığı yolda MainNet yaparak coin olarak devam etmesidir. Diğer yandan arpa coin geleceği için paylaştığı yol haritasında 2021 yılının sonuna kadar varlık yönetimi kurumu ile işbirliği yapacağını açıkladı. Ve ayrıca üç aylık token yakımı periyotlarının devam edeceğini açıkladı. Arpa coin belirli aralıklar ile maksimum arzı düşürmek için token yakımı yapıyor. Ayrıca stake yolu ile kendine yatırımcı da toplayan Arpa, aylık ve yıllık bazda faiz getirileri ile de yatırımcı kitlesini artırmayı başardı.

Arpa coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Arpa coin resmi web sitesi aracılığı ile Ethereum alt yapısında oluşturdukları Arpa belirteci ile neyi amaçladıkları konusunda şu açıklamayı yapmış:

  • DApp geliştiricileri için verimli, mahremiyet tabanlı akıllı sözleşmeler
  • Bireyler ve işletmeler için gizlilik tabanlı veri kiralama
  • Computational sharding sayesinde ölçeklendirilebilir altyapı

Ayrıca Arpa coin resmi web sitesi aracılığı ile teknolojileri ve niye tercih edildikleri konusunda şu açıklamayı yapmış:

Arpa ile Mpc, Birçok farklı tarafın verilerini gizli tutarak aynı anda hesaplama fonksiyonlarını çalıştırmasına olanak sağlar. Secret Sharing(Gizli Dağıtım) ve Message Authentication Code(Mesaj Onaylama Kodu) yöntemleri sayesinde, yapılan hesaplamanın doğruluğu ağdaki çoğunluğun kötü niyetli olduğu durumlarda bile garanti edilebilir.

Arpa coin kullanım alanları

Kredi Dolandırıcılığı

Finansal kurumlar, verilerin gizliliği ifşa edilmeden borç alacak kişileri ortak kara listelerde arayabilir veya birlikte risk analizi yapabilirler. Arpa coin blok tabanlı alt yapısında her şeyi kaydeder ve çözüm sunar.

Güvenlik Riski Analizleri

Finansal hesaplama aracı, müşterilerin şifrelenmiş verileri üzerinde risk analizi yapabilir. Müşterinin verileri asla ifşa olmaz.

Kişiselleştirilmiş Reklamlar

Reklam verenler, ilgili ürünlerin reklamlarını büyük veriler ile etiketleyerek kullanıcı mahremiyetini ihlal etmeden müşteri odaklı yayınlayabilirler.

Kişiselleştirme Motoru

Çok yönlü kullanıcı profili için birden fazla sektör ve kuruluştaki kimlikler güvenli bir şekilde eşleştirilir.

Veri Cüzdanı

Kullanıcılar, hassas kişisel verilerini yönetebilir, veri politikalarını tanımlayabilir ve üçüncü parti servis sağlayıcıları şifrelenmiş şekilde yetkilendirebilirler.

Güvenli Değerleştirme

Kullanıcılar, kişisel verileri ifşa olmadan, kişisel tercih analizi için reklam verenlere veri kiralayabilir.

Arpa coin hangi borsalarda Nasıl alınır

Geniş yelpaze kitlesi ile yerel ve ulusal çapta listelenmeyi başaran Arpa coin en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında listeleniyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Huobi Global borsasından da satın alınabilir. Ayrıca Kucoin, HitBtc ve Bithumb borsalarından da Arpa coin satın alınabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak Tr Binance aracılığı ile alınabilir.

Arpa coin resmi kaynak adresleri

Arpa coin resmi web sitesi
Arpa coin market verileri
Arpa coin sosyal medya hesabı
Arpa coin beyaz sayfa adresi

Comment (1)

  1. orhan

Leave a Reply