Audio coin nedir Yorum ve Geleceği

Audio coin, her türlü sesi paylaşma, para kazanma ve dinleme özgürlüğü sağlayan ve aynı zamanda içerik oluşturan ile dinleyeni aynı ortamda buluşturan Audius platformunun yerel kripto para birimidir.

Audius kuruluşunun Ethereum alt yapısı ile ağ güvenliği, özellik erişimi ve topluluğa ait yönetişimi sağlaması amacıyla piyasaya sürdüğü Audio coin, dünyanın müzik kataloğunu savunmak için işbirliği yapan merkezi olmayan bir ağda sanatçılar, api ve hayranlar topluluğu tarafından yönetilmek hedefiyle oluşturuldu.

Audio coin yorum

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki Audio coin arkasında bulunan şirket 2018 yılında kurulmuş Abd ve Birleşik Krallık konumlu bir ekip tarafından oluşturulmuş. 2020 ile gelinen süreçte yerel borsalarda listelenmesi ve devamında Binance borsasında listelenmesi ile birlikte kendine daha fazla talep bulacak bir ortamı oluşturmayı başardı. Toplam 1 milyar adet olan arzın henüz küçük bir kısmı dolaşıma açılmış ve ileride dolaşıma açılan miktar bir kaç kat daha artacağı için fiyata olumsuz yönde etki yapabilir. Arzın tamamının dolaşıma açılmasının yıllar süreceğini de unutmamak gerekir.

Audio coin sadece müzik şarkı üzerine değil tüm ses içerikleri için kullanıcı ve dinleyiciyi anı zamanda oluşturucuyu tek bir çatı altında oluşturmayı planlamış ve bu platformda var olan işleyiş Audio coin ile destekleniyor. Diğer yandan dışarıdan baktığımız zaman proje gayet güzel akla yatkın ve zaten resmi sitelerinde de söyledikleri gibi Soundcloud benzeri bir sistemi Blockchain’e entegre ettiler. Ancak geldiğimiz süreçte en büyük sorun telif hakları sebebiyle olacak. Blockchaine kaydedilen bir şarkı sahiplik belgesi eğer yalansa, gelecekte asıl sahibi gelirse değiştirilemez bir sistemde nasıl bir yol izleneceği hakkında henüz bir açıklama yapılmamış. Yine de genel olarak baktığımızda kullanıcı ve yatırımcı kitlesini elinde tutmayı başaran bir proje olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Audio coin geleceği

Audius resmi web sitesinde beyaz sayfa aracılığı ile paylaştığı yol haritasında gelecekte hedef olarak planladıkları ilk aşama daha önce detaylandırılan müşteri kullanım durumları paketinin yanı sıra, tüm paydaşlar için analitik ve yönetişim sergilemek için bir protokol panosu oluşturacağını açıkladı.

Diğer yandan Ethereum alt yapısı ile oluşturulan Audio coin henüz token olarak kariyerine devam ediyor. Gelecekte MainNet yapıp ana ağlarına geçiş yaparak coin olmak istedikleri yönünde yapılmış bir açıklama yok ve tam tersine yol haritasında ”Audius’un ana ağ lansmanı, Audius platform jetonunun doğuşudur” diye açıklama yapıldı. Bu demek oluyor ki audio coin geleceği, için kendi ana ağına geçiş yapmak yerine Ethereum’un merkezi olmayan alt yapısından faydalanmaya devam edecektir. En güncel bilgiler için sayfanın alt kısmında bulunan kaynak adreslerini kontrol edebilirsiniz.

Audio coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Audius
Kripto para birimi: AUDIO
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum
Sertifika: Yok
Audius kuruluş tarihi: 2018
Audio piyasaya çıkış tarihi: 2020
Konum, Merkez: San Francisco, CA
Kurucu 1: Roneil Rumburg
Kurucu 2: Forrest Browning
Toplam arz: 1 milyar adet
Maksimum arz: Belli değil
Dolaşan tedarik: 120 milyon+

Audio coin kurucusu Roneil Rumburg, Kleiner Perkins’in erken aşamaki tohum fonunu kurdu. KP’de, Lightning Labs, Blockchain ve AI’nın temel yatırımlarından sorumluydu. Roneil, Stanford Üniversitesi’ne katıldı ve daha önce Backslash adlı bir Bitcoin eşler arası ödeme şirketi kurdu.

Audio coin resmi bilgiler ve inceleme

Audius kuruluşu resmi web sitesi aracılığı ile piyasaya sürdükleri Audio coin hakkında şu açıklamayı yaptı:

AUDIO, ağ güvenliği, özel özellik erişimi ve topluluğa ait yönetişim sağlar. Audius protokolü herkese her türlü sesi paylaşma, para kazanma ve dinleme özgürlüğü verir. AUDIO coin sayesinde, kullanıcılarımız ağa aktif katkılarla platformun geleceğinde söz sahibi olabilirler.

Merkeze bağlı olmada yönetildiğini söyleyen Audio coin resmi web sitesi aracılığı ile sistemin nasıl çalıştığı hakkında şu açıklamayı yaptı:

Kullanıcılar, platformu güvence altına almak için AUDIO coin yatırır ve karşılığında ağ ücretlerinden, yönetim ağırlığından ve özel özellik kilidinin açılmasından pay alır.

Audio coin özellikleri

Audius, sanatçıların doğrudan hayranlarına dağıtım yapmasına ve onlardan ödeme almasına olanak tanır ve aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

1. Audius platform jetonu (AUDIO), 3. taraf sabit paralar ve sanatçı jetonları tarafından desteklenen verimli bir jeton ekonomisi sağlar.

2. Ses ve meta verileri paylaşmak için merkezi olmayan depolama çözümü sunar.

3. İçerik için kullanıcıya özel proxy yeniden şifreleme ve anahtarlarının kilidini açmak için programlanabilir bir mekanizma ile eşleştirilmiş benzersiz bir şifreleme şeması oluşturur.

4. Kullanıcıların meta verileri verimli bir şekilde sorgulaması için bir keşif protokolü sunar.

5. Merkezi olmayan bir yönetişim sanatçıların, düğüm operatörlerinin ve hayranların, protokol değişiklikleri ve yükseltmeleri hakkında karar vermede bireysel ve toplu olarak oy hakkına sahip olduğu bir protokol sunar.

Audio coin hangi borsada Nasıl Alınır

Hali hazırda Dünyanın en büyük ve en hacimli borsasında listelenmeyi başarmış olan Audio en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında listeleniyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Bitstamp borsasından da satın alınabilir. Aynı zamanda Ftx, Hitbtc ve Gate.io borsalarından da alım satımı yapılabilir. Yerli borsalarda listelenmedi ancak Binance Türkiye aracılığı ile satın alınabilir.

Audio coin resmi kaynak adresleri

Audio coin resmi web sitesi
Audio coin market verileri
Audio coin beyaz sayfa adresi
Audio coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply