Axs coin nedir Yorum ve Geleceği

Axs coin, blok zincir tabanında üretilmiş olan Axie Infinity isimli savaş oyunun yerel kripto para birimidir ve oyun içinde çeşitli görevler yükseltmeler ve savaş organizasyonlarında kullanım ve takas imkanları sunar.

Axie Infinity kuruluşunun Ethereum alt yapısında oluşturduğu Axs coin, herkesin yetenekli oyun ve ekosisteme katkılarla jeton kazanabileceği Pokémon’dan ilham alan bir evren platformunda ödeme ve takas aracı için kullanılır. Oyuncular evcil hayvanları için savaşabilir, toplayabilir, yükseltebilir ve kara tabanlı bir krallık kurabilir.

Axs coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Axie Infinity
Kripto para birimi: AXS
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum
Sertifika: Yok
Kurucu: Sky Mavis ekibi
Ceo: Trung Thanh Nguyen
Kuruluş yılı: 2018
Piyasaya çıkış yılı: 2020
Konum: Vietnam
Toplam arz: 270 milyon adet
Maksimum arz: 270 milyon adet
Dolaşımdaki miktar: 62 milyon+

Axs coin kurucu ortak Ceo: Trung Thanh Nguyen, Sequoia liderliğindeki 25 milyonluk yeni finansman turu ve Anduin Transactions’ta (bir Joe Lonsdale şirketi) de görev aldı. Trung, Rusya’nın Yekaterinburg kentinde düzenlenen ACM-ICPC Dünya Finali 2014’te Vietnam’ı temsil etti.

Axs coin yorum

Öncelikle köklü bir geçmişe sahip olan kuruluş 2018 yılında projesini hayata geçirirken geldiğimiz süreçte Binance’da yayınlanması ile birlikte daha çok talep görmeye başladı. Hem dolaylı yoldan oyunu oynayan kullanıcılar kripto para teknolojisini anladı hem de borsalarda listelenmesi ile birlikte merak eden yatırımcı kitlesi oyunu merak etti. Böylece bir kazan kazan sistemi oluştu. Oyunu detaylı incelemedim ancak bir savaş oyununda gereken beklentileri oldukça karşılıyor ve ayrıca oluşturdukları kripto para ile doğru orantılı bir gelişme süreci sunmuşlar.

Diğer yandan Axs coin yorum kısmında son olarak Nft kategorisinde hizmet vermeyi amaçladıklarını da söylemek gerekiyor. Oyuncular veya kullanıcılar benzersiz bir anı yakalayıp fotoğraflayarak bunu bir eser haline dönüştürüp bunu satabiliyor ve karşılığında borsalarda paraya çevrilen Axs token alabiliyorlar.

Axs coin geleceği

Öncelikle oyun kategorisinde olmasına rağmen ve Ethereum alt yapısında oluşturulmuş bir token olmasına rağmen paylaştıkları bir yol haritası ve Axs coin geleceği için oluşturulmuş planları bulunan bir kuruluş. Yol haritalarında ilk hedefleri için 2021 yılı ile birlikte oyun içinde başlattıkları ‘kazanmak için oyna’ etiketiyle daha fazla talep görmek için oyun ile BlockChain arasında ki entegrasyonu gerçekleştireceklerini açıkladılar. Ayrıca ios ve android için uygulama desteğinin 2022 yılından önce sunulacağını bildirdiler.

Diğer yandan Axs coin geleceği için paylaştığı yol haritasında 2021-2022 sezonunda 2022’nin ilk yarısı: Kara oynanışı ve 2022’nin ikinci yarısı: Lunacia SDK Alpha geliştirmelerini kullanıcılarına sunacaklarını bildirdi. Aynı zamanda oyun içindeki arazi satışlarını Ethereum ile yapan kuruluş gelecekte tekrar arazi satışlarını açarak bunu Axs coin ile yaparlar ise daha fazla talep görebilir.

Axs coin resmi bilgiler ve inceleme

Resmi web sitesi aracılığı ile axs coin Blockchain teknolojisi ile birlikte oluşturdukları kripto para hakkında şu açıklamayı yapmış:

Hala erken erişimde olmasına rağmen, Axie günlük, haftalık ve aylık aktif kullanıcılar tarafından 1 numaralı Ethereum oyunu olarak sıralanıyor. Şu ana kadar 13.000’den fazla ETH (16 milyon + USD) gelir elde etti. Axie eğlenceli bir oyun olsa da, güçlü topluluğu ve erken başarısından kaynaklanan fırsatları kazanmak için oynaması nedeniyle bir sosyal ağ ve iş platformunun özelliklerini de üstleniyor.

Ayrıca Axs coin resmi web sitesi aracılığı ile halka açık olarak sundukları oyun hakkında şu açıklamayı yapmış:

Axie ile geleneksel bir oyun arasındaki temel fark, Blockchain ekonomik tasarımının oyuncuları ekosisteme katkılarından dolayı ödüllendirmek için kullanılmasıdır. Bu yeni oyun modeline “kazanmak için oyna” adı verildi. Axie, Covid pandemisi sırasında yeni bir gelir akışı arayışında gelişmekte olan ülkelerden binlerce oyuncuyu kendine çekti. Bu oyuncuların çoğu, daha önce Blockchain teknolojisini hiç kullanmamış babalar, teyzeler ve hatta büyükanne ve büyükbabalardır.

Axs coin oyun içinde nasıl kazanılır

  • Skor tablosu ödülleri kazanmak için PVP savaşlarında rekabet edin.

  • Eksenlerin üremesi ve pazarda satılması.

  • Mystics ve Origins gibi nadir Eksenler hakkında bilgi toplamak ve spekülasyon yapmak.

  • Axies yetiştirmek için gereken aşk iksirleri için çiftçilik. Bunlar Uniswap ve Binance gibi borsalarda satılabilir.

  • 2021’den itibaren oyuncular, yönetim haklarına ve yerleşik ücret paylaşımına sahip olduğu için oyun evreninin gerçek bir dilimini temsil eden bir yönetim simgesi olan AXS’i kazanabilirler. Oyuncular bu jetonu oynayarak kazanabildiklerinden, oyuncuların gerçekten evrenin bir bölümünü kazanabilecekleri bir Ready Player tek tip görev ortaya çıkar. Ancak, bu görevler kazanan hepsini alır ve her oyuncuyu çaba ve becerisine göre ödüllendirmez.

Axs coin hangi borsalarda nasıl alınır

Dünyanın en yüksek ve en hacimli borsasında listelenen Axs coin en yüksek işlem hacmi ile birinci sırada Binance borsasından satın alınabilir. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Huobi Global borsasında da işlem görmektedir. Aynı zamanda FTX borsasında da alım satımı yapılmaktadır. Ethereum ile Axs coin almak için Uniswap tercih edilebilir. Yerli borsalarda listelenmedi ancak Tr Binance borsası aracılığı ile Axs coin sahibi olunabilir.

Axs coin resmi kaynak adresleri

Axs coin resmi web sitesi
Axs coin market verileri
Axs coin beyaz sayfa adresi
Axs coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply