Bal Coin nedir Balancer Resmi Bilgiler

Bal coin, ethereum ağında işlem gören piyasa yapıcı görevi üstlenerek otomatik olarak kendi kendini denetleyen ve aynı zamanda likidite sağlayıcısı işlevi gören Erc-20 token.

Balancer ödeme birimi olarak Bal token kullanır. Yatırımcılarının paralarını ve kitle kaynaklı likiditeyi bir havuzda toplayarak ve tüccarlara mevcut en iyi fiyatı bulmak için Akıllı Sipariş Yönlendiricisini kullanarak verimli ticaret sağlar.  Balancer kullanıcıların, özelleştirilebilir likidite havuzlarına katkıda bulunarak bal token aracılığı ile kar elde etmelerine olanak sağlıyor.

Bal coin yorum ve Bal token geleceği

Bal coin yorum, bu kısımda öncelikle şunu belirtmek isterim ki Dünya’nın en büyük ve hacimli borsalarında listelenmeyi başarmış olan bir token hakkında konuşacağız. Bu zaten kendini ispatlamış ya da bir yaraya merhem olduğu anlamına gelebilir. Tabi bu göreceli kavram. Bana göre Defi yani merkeziyetsiz sistemde Dex kategorisinde var olmuş olan bir çok coin veya token geleceğe dair büyük hayaller vaat etmez. Etmemeli ve edemez. Balancer aynı türevde çıkmış ilk coin değil. Ancak leb demeden leblebi yi anlamış kendini geliştirmiş bir ekibi sayesinde ileri doğru yürüyüşünü sürdürüyor. Yine de söylemekte fayda var Likidite konusu yeni yatırımcı için uzak durulması gereken bir konudur.

Bal token yorum, 2018 de temeli atıldığı söylense de henüz 2020 de işlevini doğru yerine getiren bir token görevi gördü. Toplam arz miktarı 100 milyon adet ve şuan henüz yolun en başında arzın sadece çok az bir kısmı dolaşımda. Arz arttıkça fiyata aşağı yönlü etki yapabileceği unutulmamalı. Ancak arkasında ki ekibinde yatırım yapanların oluşturduğu havuzu yöneterek bal token fiyatını dengede tuttuğunu veya yükseltmeye çalıştığını unutmamak lazım. Yani burada token in görevi kadar sahipleri ve arkasındaki ekibin de büyük rol oynadığını unutmamak gerekir.

Bal coin geleceği, hakkında konuşmak gerekirse balancer birinci versiyonu ile zaten bir yaraya merhem oluyordu ancak ikinci versiyonu ile kendini bir kat daha geliştirdi ve yukarıda yazılan bir sürü yeni özelliğe sahip oldu , üçüncü versiyonu gelir mi göreceğiz. Balancer ödeme biri olarak Bal token kullanıyor ancak yatırımcı olacak kişilerin aklına madem bu kadar güzel proje neden token, neden coin olamamış diye bir soru gelebilir. Bunun cevabı ise zaten sadece erc-20 belirteçleri üzerinde işliyor olması. Yani Ethereum ağına bağlı Erc-20 belirteçlerinde. Sosyal medya da takipçileri oldukça yüksek ve github ve bir çok mecra da aktif durumdalar.

Bal coin Resmi Bilgiler ve Balancer inceleme

Bal tokeni ödül ve ödeme aracı olarak kullanan Balancer resmi sitesinde kendi tokenları ile ilgili şu açıklamayı yapmış:

Bal, endeks fonu kavramını tersine çevirir: portföy yöneticilerine portföyünüzü yeniden dengelemek için ücret ödemek yerine, arbitraj fırsatlarını takip ederek portföyünüzü yeniden dengeleyen tüccarlardan ücret alırsınız.

Balancer Protokolü, benzersiz bir finansal ilkel ve izinsiz geliştirme platformu olan DeFi altyapısının temel yapı taşıdır. Balancer, geliştiricilere benzersiz bir özelleştirilebilirlik sağlayan en esnek ve çok yönlü Otomatik Piyasa Yapıcıdır.

Çıkan ilk sürümünün ardından Balancer V2 ile bir kademe daha ileri giden Bal token resmi adresinde V2 versiyonu özellikleri ile ilgili şu açıklamaları yapmış:

Balancer Labs, Balancer Protocol’ün uygulanmasına ve evrimine başlamak için kurulmuş bir organizasyondur. Kuruluşundan bu yana, kod GPL3.0 lisansı altında açık kaynaklıdır. Balancer Labs’ın misyonu, şirketi feshedecek kadar güçlü ve güvenilir bir ağ ve topluluk oluşturmak ve gerçek bir DAO yaratarak tüm sorumlulukları Balancer Topluluğuna teslim etmektir.

Balancer V2 özellikleri – Bal Token Ne işe yarar

 • Tüm Balancer havuzu varlıkları için Protokol Kasası

 • Kullanıcı Bakiyeleri (Vault içindeki kişisel bir “cüzdan” gibi)

 • Geliştirilmiş gaz verimliliği

 • Flaş Krediler

 • Flaş Swaplar (başlangıç ​​yatırımı olmadan arbitraj ticareti)

 • Özel AMM formülleri

 • Varlık Yöneticileri aracılığıyla sermaye verimliliği

 • Düşük gaz maliyetli ve esnek kahinler

 • Topluluk tarafından yönetilen protokol ücretleri

Balancer V2’nin temel ilkeleri güvenlik, esneklik, sermaye verimliliği ve gaz verimliliğidir:

 • Güvenli — Kasa mimarisinin, havuzlar arasında iç dengeleri izole etmesini sağlamak için son derece özen gösterildi.

 • Basit — Balancer V2 ile tüm etkileşimler tek bir erişim noktası üzerinden yapılacaktır: Kasa. Kullanıcıların herhangi bir Balancer havuzunda ticaret yapması veya likiditeye yatırım yapması için yalnızca bir jeton onayı gerekli olacaktır.

 • Sermaye açısından verimli — Havuzlar, kasaya ekledikleri temel havuz belirteçleri üzerinde tam denetime sahip Varlık Yöneticilerini etkinleştirebilir. Bu, sermaye verimliliğini artırmak ve oy vermek için temeldeki belirteçleri kullanmak gibi diğer kullanım durumları için geniş tasarım alanı açar.

Esnek — Balancer, gelişen bir ekosistem ve ağ etkisi yaratarak diğer ekipleri V2’nin üzerine yenilik yapmaya davet ediyor. Yeni başarılı havuzlar oluşturan katkıda bulunanlara hibeler ve ödüller verilecektir.

Bal token hangi borsalarda var – Bal coin nasıl alınır

Dünyanın en büyük ve en hacimli borsalarında listelenmeyi başarmış olan Bal coin en yüksek hacim ile ilk Binance borsasında yer alıyor. Ardından Coinbase borsası ikinci büyük hacim ile takip ediyor. En yüksek üçüncü hacim ise Huobi borsasında. Aynı zamanda Kraken ve Gemini borsasında da ticareti yapılıyor.

Yerli kripto para borsası olarak Paribu da listelenmiş olan Bal token henüz coinmarketcap verilerinde yerli borsa verilerini henüz yayınlamadı.

Bal token resmi kaynak adresleri

Bal token resmi sitesi
Bal coin market verileri
Bal coin beyaz sayfa adresi
Bal coin resmi sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply