Cel coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Cel coin, kripto para aracılığı ile finansal özgürlüğü tanıtmak amacıyla 2017 yılında Alex Mashinsky ve Daniel Leon tarafından kurulmuş ve adil faiz, sıfır ücret, yıldırım hızında işlemler konusunda hizmet sunmayı amaçlayan Celsius platformunun kripto para birimidir.

Cel coin yatırımcılarına para yatırma, nakit ödünç alma ve faiz konularında imkanlar sunuyor. Celsius, uyumluluğu çok ciddiye alır. Sertifikalı Kara Para Aklamayı Önleme Uzmanları (ACAMS) olan deneyimli AML uzmanlarından oluşan bilgili bir ekiple sağlam bir AML programı sunan Cel coin, birkaç küresel hukuk firması tarafından sağlanan yasal görüşler altında faaliyet gösteriyor.

Cel coin yorum ve Celsius geleceği

Cel coin yorum, kısmında öncelikle köklü bir kuruluş olduğunu ve bunca yıl zaman zarfında henüz mainnet yapıp kendi ana ağını başlatmamış , kariyerine coin değil de token olarak devam etmeye çalışıyor. Ancak burada finans ve banka sektörünü ele almış bir kripto para olarak hedefleri kitlesel satış yapmak. Zaman zaman bunu grafiklerinde görebiliyoruz. Kitlesel satışları sayesinde anlık olarak sert yükselişler ve sert düşüşler ile karşılaşabiliyor. Teknik ve yönetici ekibi oldukça kalabalık ancak üzülerek belirtmek istiyorum ki henüz medium hesapları yok ve güncellemeleri ya da geliştirmeleri görmüyoruz. Sadece faiz veren bir sürü token arasından sıyrılmak için çok çeşitli reklamlar verdiler ve tabiri caiz ise para parayı çekti ancak kademeyi daha da yükseltmeleri gerekiyor.

Cel coin geleceği, hakkında konuşmak gerekirse öncelikle faiz oranlarını yüksek tutarak ve kitlesel satış hedefleri kurarak yatırımcısını elde tutmayı başarıyor. Ancak yeni yatırımcı ve teşvik için henüz paylaşılmış yol haritası bulunmuyor. 2019 yılında paylaşım yaptığı yol haritasında ilk 20 coini desteklemek için çoklu blok zinciri kuracaklarını söylemişler ancak bu da olmamış. O zaman ünlü cel coin nasıl ünlü oldu. Nasıl yükselişine devam ediyor anlamak için çokta uzağa bakmamak gerekiyor. Cel coin geleceğini şirket, kendi kaynakları ile destekliyor ve ekibini büyüttü dolayısı ile geleceğe dair planları mutlaka vardır. En son güncel bilgiler için en aşağıda resmi adresleri kontrol edebilirsiniz.

Cel Coin Teknik Bilgiler

Coin ismi: CEL
Kuruluş: Celsius
Kuruluş: 2017
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum
Piyasaya çıkış tarihi: Haziran 2018
Toplam arz: 700 milyon
Maksimum arz: 700 milyon
Dolaşımdaki miktar: Henüz tamamlanmadı

Cel token dağıtım bilgileri

Toplam adet sayısı : 700 milyon
Ön satış ile dağıtım : %40
Kitle satışı: %10
Hazine: %27
Takım: %19*
Ortaklar: %2
Danışmanlar: %2

Cel coin resmi bilgiler ve inceleme

Celsius kuruluşu resmi web adresinde kendi kripto para birimi olan Cel coin hakkında şu açıklamayı yapmış:

CEL’i (ERC20 Token) Celsius Ağı’nın omurgası olacak şekilde tasarlıyoruz. Tüm üyelerimiz için değer odaklı bir borç verme ve ödünç alma platformu kurduk. Platformumuz, çoklu blok zincirli düğümlerin benzersiz bir kombinasyonu olacak, çoklu platformlarda otomatik ticaret değiş tokuşlar ve üst düzey bir kullanıcı deneyimi sunacak.

Ayrıca Cel coin yöneticileri resmi beyaz sayfa adreslerinde hangi yaraya merhem oldukları konusunda şu açıklamayı yapmış:

  • Celsius platformuna ve topluluğuna üye olma yeteneği
  • Kripto para birimlerinizi Celsius cüzdanına yatırma imkanı
  • Teminat olarak kripto para birimleri ile dolar kredilerine başvurma imkanı
  • Bu kredilere indirimli faiz ödeme imkanı.
  • Üyelerin faiz kazanmak için kripto para ödünç vermelerine izin vermek
  • Kazanılan faiz oranını etkileyecek platformda kıdem elde etmek
  • Ödünç verilen kripto para birimleri için faiz ödülleri alın

Cel coin faiz sistemi nasıl çalışır

CE, Celsius Cüzdanındaki kripto sahiplerine şu şekilde ödüllendirilen bir platform yardımcı programı belirtecidir. Bu faiz, CEL tokenlerinde toplanan ücretlerden elde edilir. Celsius’un kar amacı gütmeyen bir modeli vardır. Gelirler tüm maliyetleri ve üyelik artışını karşılamak için kullanılırken, çoğu dağıtılır ve üyeler topluluğuna geri döner. Belirteç verildiğinde, CEL belirteçlerine sahip olan üyeler başvurabilir ve mevcut varlıklarına karşı dolar kredisi alırlar. Ayrıca krediyi kabul eden kullanıcılar, indirim için CEL jetonlarındaki faizi ödeyebilir.

Celsius platformuna üye olan ve Cel coin alan üyeler her zaman en az yıllık %5 faiz alacaklar. Ödünç verilen herhangi bir kripto para biriminin faizi. Ayrıca hesap veya işlem ücreti alınmayacak.

Cel coin hangi borsalarda var

Hali hazırda bir çok mecra da listelenmeyi başarmış olan Cel token en yüksek alım satım hacmi ile FTX borsasında listeleniyor. Ayrıca en yüksek ikinci alım satım hacmi ile Liquid borsasından da alım satım yapılabilir. Aynı zamanda Uniswap aracılığı ile de Cel coin sahibi olunabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi.

Not: Cel coin geçtiğimiz günlerde, Bilaxy borsasında listelenmediğini ve bağlı olmadığını açıkladı.

Cel coin resmi kaynak adresleri

Cel coin resmi web sitesi
Cel coin market verileri
Cel coin beyaz sayfa adresi
Cel coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply