Celo coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Celo coin, Dünyanın herhangi bir yerinde akıllı telefonu olan herkesin finansal hizmetlere erişmesini, telefon numaralarına para göndermesini ve tüccarlara ödeme yapmasını sağlamak amacıyla blok sistemde kurulmuş ekosistemin kripto para birimidir.

Ana ağ hizmeti nisan 2020 de başlayan Celo, tek bir varlık tarafından kontrol edilmeyen, bunun yerine geniş bir bireyler, kuruluşlar ve ortaklar topluluğu tarafından geliştirilen, güncellenen ve işletilen merkezi olmayan bir platform olmayı hedefliyor. Kripto para birimlerine aşinalığı olmayan ve sınırlı bağlantıya sahip düşük maliyetli cihazlar kullanan tüm kullanıcılar için mümkün olan en basit deneyimi sağlamaya odaklanmıştır.

Celo coin yorum ve Celo coin geleceği

Celo coin yorum, hakkında öncelikle kodlama ve blockchain konusunda kendini geliştirmiş bir ekip ile birlikte Nisan 2020 yılında mainnet yaparak Token olmaktan çıkıp Coin olmayı başarmış, ağı düzgün çalışan ve ayrıca Dünya’nın en büyük iki borsasında listelenerek dikkatleri üzerine çeken bir para birimini konuşuyoruz. Hali hazırda Dünya’nın en büyük sorunu kripto para alamamak. Almak istemek ancak alamamak. Teknoloji ile arası uzak olan bir sürü insan bu işler zor geldiği için kripto para almaktan vaz geçiyor.

Tam da bu kısımda Celo coin buraya ayak basmış , yeni veya eski fark etmeden tüm akıllı telefonlarda kendi akıllı cüzdan etkinliği ile kripto para alım satımına kolaylık getirmeyi amaçlamış ve bu konuda başarılı bir cüzdan da çıkarmış. Ancak projeleri henüz prototip aşamasındadır.

Celo coin geleceği, hakkında konuşmak gerekirse github kısmında oldukça aktifler kodluyorlar ve paylaşıyorlar. Henüz yol haritaları paylaşmamışlar projeleri hakkında henüz prototip aşamasında olduklarını yazmışlar. Ancak ana ağını kurmuş cüzdan uygulamasını başlatmış ve bunların hepsini Defi yani merkeziyetsiz bir gelecek üzerine inşa etmiş. Gelecekteki görünen hedeflerinin ise kendi akıllı sözleşmelerine tüm kripto para birimlerini entegre ederek uygulama içinde ticaretine imkan sağlamak olduğunu yazmışlar. Hali hazırda Ethereum, Solana, Polkadot ve Cosmos gibi diğer zincirlere köprüleme sağladılar.

Celo coin teknik bilgiler

Maksimum adet sayısı: 1 milyar adet
Toplam adet sayısı: 1milyar adet
Dolaşan tedarik: Henüz maksimum seviyede değil
120 milyon adet CELO rezerv için kullanılacak.
400 milyon adet celo ücretler ve ödüller için dağıtılacak
Ana ağ başlangıcı: Nisan 2020
Merkezi: Yok ( DEFI )

Celo Coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Celo protokolü, uygulamaların ABD Doları gibi ‘fiat’ para birimlerine sabitlenmiş olanlar da dahil olmak üzere bir kripto para ailesi ile işlem yapmasına ve bunlar üzerinde hesaplama yapmasına izin veren açık, dağıtılmış bir kriptografik protokoldür. Bir uygulama ekosisteminin ilki olan Celo Cüzdan uygulaması, tüm kullanıcıların Celo protokolündeki yeniliklerden yararlanarak hesapları yönetmelerine ve güvenli ve basit bir şekilde ödeme yapmalarına olanak tanır.

Celo coin yöneticileri kendi projeleri ile ilgili resmi web adreslerinde şu açıklamayı yapmış:

Celo projesi prototip aşamasında. Kod tamamen açık kaynaklıdır ve GitHub’da mevcuttur . Hem protokolün hem de cüzdanın tüm ana bileşenlerinin sürümleri mevcuttur, ancak bir bütün olarak platform, Celo topluluğu tarafından aktif olarak geliştirilmekte ve test edilmektedir.

Celo coin yöneticileri resmi beyaz sayfa adresinde hangi yaraya merhem oldukları konusunda şu açıklamayı yapmış:

Celo’nun yerel bir muhasebe birimi vardır, kripto para birimi CELO , Ethereum’daki Ether ile karşılaştırılabilir. Celo’nun defteri, bir adresle tanımlanan hesaplardan oluşur . İki tür hesap vardır. Harici olarak sahip olunan hesapların ilişkili bir CELO bakiyesi vardır ve ilgili genel-özel anahtar çiftine sahip bir kullanıcı tarafından kontrol edilir. Sözleşme hesapları , çağrılabilen ve kendi saklanan verilerini değiştirebilen tek bir akıllı sözleşmenin kodunu ve verilerini içerir.

Celo coin hangi borsalarda – Celo Nasıl Alınır

Dünyanın en büyük ve en hacimli borsalarında listelenmiş olan celo coin en yüksek alım satım hacminin yapıldığı bora Binance borsasıdır. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Coinbase borsasından da satın alınabilir. Ayrıca henüz coinmarket de belirtilmemiş olmasına rağmen Bittrex borsasında da listelenmiş ve alım satımı yapılabilmektedir.

Henüz yerli borsalarda listelenmedi. Almak için Tr Binance kullanılabilir. Ya da herhangi yerli borsadan kripto para alıp ardından Celo coin listelenen borsalara gönderip yapıp. Daha sonra trade işlemi yaparak Celo sahibi olunabilir.

Celo coin resmi kaynak adresleri

Celo coin resmi site
Celo coin market verileri
Celo coin beyaz sayfa adresi
Celo coin sosyal medya hesabı

.

Comments (No)

Leave a Reply