Chr coin nedir Yorum ve Geleceği

Chr coin, yeni nesil merkezi olmayan uygulamaları her alanda geliştirmek için çözümler sunan ve kendini kamu blok zinciri olarak tanıtan Chromia kuruluşunun yerel kripto para birimidir.

Ethereum alt yapısı ile oluşturulan ve akabinde Binance sözleşmesine eklenen Chr coin, Chromia platformunu güçlendirmek ve geliştiriciler, kullanıcılar ve yatırımcılar arasında karşılıklı olarak yararlı bir ilişki geliştirmek için tasarlanmış yerel kripto para birimidir.

Chr coin yorum

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki şirket İsveç merkezli ve hali hazırda 2014 yılından beri aktif olarak çalışan bir şirketin ürünü. Kripto para projelerini 2019 yılında hayata geçirdiler. Aslında Blockchain dünyası için gerçek anlamda en önemli konu diyebileceğimiz merkezi olmayan uygulama sektöründe bilir kişi rolü kapmayı hedefliyorlar. Günümüzde neredeyse her kripto paranın bir uygulaması var kimisi cüzdan için kimisi nft pazarları için uygulama oluşturuyorlar. Chr coin de merkezi olmayan tüm uygulamalar için her türlü konuda geliştirme güncelleştirme ve ayrıca ölçeklenebilirlik konularında çözümler sunmayı amaçladığını söylüyor. Bu yüzden kendilerine kamu blok zinciri diyorlar.

Chr coin yorum kısmında son olarak açık konuşmak gerekirse bunca yıllık geçmiş ve tecrübe olmasına karşın ve ayrıca uygulamalar üzerinde geliştirme yetenekleri olmasına karşın Ethereum alt yapısı ile oluşturulmuş bir token olarak kariyerlerini sürdürüyorlar. Yeni dönemde Binance akıllı sözleşmelerine de eklenerek kendine daha fazla talep topladı ancak ileri de MainNet yaparak ana ağlarına geçiş yaparlar ve kariyerlerine bir Coin olarak devam edebilirlerse bu daha iyi olacaktır.

Chr coin geleceği

Öncelikle hali hazırda Dünyanın en büyük ve en hacimli borsasında listelenmeyi başaran aynı zamanda global çapta liste sunan Huobi borsasında kendine yer bulmayı başaran Chr coin Defi ile entegrasyonunu sağladı ve aktif olarak stake ederek faiz kazanma gibi yenilikleri platformuna ekledi. Diğer yandan Chr coin geleceği, için paylaştıkları yol haritasında özel işlemler ve geçici bağımlılıklar kullanarak, blok üretici düğümlerinin doğrudan blok zinciri çekirdek düzeyinde iletişimi kolaylaştırmak için zincirler arası iletişim üzerinde alt sistem oluşturacağını açıkladı.

Ayrıca Chr coin geleceği için paylaşılan yol haritasında kurucu Cto Alex Mizrahi; ”Tamamen yeni bir şey üzerinde çalışırken, tahminlere dayandırılacak emsal veya tarih olmadığından işlerin ne kadar süreceğini tahmin etmek çok zordur.” diye açıklama yaptı ve devamında ”Son olarak çevik çalışıyoruz, yazılım geliştirme dünyasının çoğuyla birlikte, kaynaklarımızı öngörülebilirlik yanılsaması yaratarak harcamak yerine belirsizliği ve esnekliği benimsemeyi tercih ediyoruz.” diye açıklama yaptı.

Chr coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Chromia
Şirket ismi: ChromeAway
Kripto para birimi: Chr
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum, BSC
Sertifika: Yok
Kuruluş yılı: 2019
Kurucu ortak: Henrik Hjelte
Kurucu ortak: Or Perelman
Konum, merkez: Stockholm, İsveç
Toplam arz: 475 milyon adet
Maksimum arz: 1 milyar adet
Dolaşımdaki miktar: 450 milyon adet

Not: Chromia sisteminin piyasaya sürülmesinden sonra bir milyar CHR jetonu oluşturuldu. Bu, belirteç arz sınırını oluşturur; bu, gelecekte hiçbir belirteç oluşturulmayacağı anlamına gelir. Chr coin kurucuları için maksimum arzın %5 lik kısmını kendine ayırmıştır.

Chr coin resmi bilgiler ve inceleme

Chr coin resmi web sitesi aracılığı ile ne işe yaradıkları hakkında şu açıklamayı yapmış:

CHR, Chromia ekonomisinde “standart” bir para birimi olarak kullanılır, çünkü dapp’ler bunu ücret olarak tahsil edebilir veya kendi jetonlarını sabitlemek için yedek olarak kullanabilir. Ayrıca Dapps tarafından barındırma ücretlerini ödemek için kullanılır, böylece düğümleri telafi eder.

Chromia kuruluşunun yerel kripto para birimi olan Chr coin resmi web sitesi aracılığı ile platformu hakkında şu açıklamayı yapmış:

Chromia Platformu, kurumsal kullanım örneklerinden, Tapu Kaydı ve E-Para Birimlerinde yapılan öncü çalışmalardan kaynaklanmıştır. İlişkisel veri tabanlarındaki benzersiz kökler ve sorunsuz hibrit yetenekler, işletmeler için harika bir haber.

Chr coin özellikleri

  • Dapps tarafından barındırma ücretlerini ödemek için kullanılır, böylece düğümleri telafi eder. Ethereum’da işlem ücretlerini ödemek ve blok üreticilerini telafi etmek için jetonların kullanılmasına benzer şekilde, Chroma jetonları blok üreten düğümleri telafi etmek için Chromia’da kullanılır.
  • Dapps bunu ücret olarak toplayabildiği veya kendi jetonlarını sabitlemek için rezerv olarak kullanabildiği için Chromia ekonomisinde “standart” bir para birimi olarak kullanılır.
  • Sağlayıcıların Chromia ekosisteminde bir paya sahip olduğundan emin olmak için kullanılır, böylece gizli anlaşma teşviklerini dengeler.
  • Chromia, sistem çapında amaçlar için kullanılan birkaç özel Chroma jeton hesabına sahiptir.

Chr coin hangi borsalarda Nasıl alınır

Küresel çapta borsalarda listelenerek kendine bir çok pazar yeri bulmayı başarmış olan Chr coin en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında listeleniyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Huobi Global borsasından da alım satımı yapılabilir. Aynı zamanda Upbit, CoinTiger ve Hitbtc borsalarından da satın alınabilir. Ayrıca ethereum ile Chr coin satın almak için Uniswap tercih edilebilir. Yerli borsalarda listelenmedi ancak Binance Türkiye aracılığı ile alınabilir.

Chr coin resmi kaynak adresleri

Chr coin resmi web sitesi
Chr coin market verileri
Chr coin resmi yol haritası
Chr coin resmi sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply