CKB coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Ckb coin, kamu sektörü için oluşturulmuş açık kaynaklı bir blok zinciri ve evrensel uygulamalar için alt yapı oluşturmayı hedeflemiş olan merkeziyetsiz Nervos ağının kripto para birimidir.

Nervos Ağı, geliştiricinin Evrensel Uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan bir dizi entegre çözüm sunarak bu sorunu çözer. Nervos kuruluşunun kripto para birimi olan Ckb coin herhangi bir kripto varlığın ve Bitcoin’in güvenliği, değişmezliği ve izinsiz doğası ile depolanmasına izin veriyor. 

Ckb coin yorum ve Ckb coin geleceği

Ckb coin yorum, kısmında öncelikle köklü bir geçmişe sahip ve piyasaya token olarak çıkmasının bir yıl kadar ardından kendi ana ağına geçiş yapmış ve coin olmuş ve aynı zamanda kendi cüzdanını, uygulamasını ve akıllı kontratlarının entegrasyonunu tamamlamış bir kripto para. Ckb coin her ne kadar merkezi olmayan bir kuruluş diye kendilerinden bahsetse bile, konumlarını Dünya olarak gösterse bile geldiğimiz süreç içerisinde merkezi olan ve olmayan coinler kendini çok belli ediyor. İşin garip tarafı Xrp gibi merkezi olan bir kripto para ilk 5 sıralamada yer alabilirken, gerçekten bir yaraya merhem olan coinler merkezi olmadığını iddia ederek yarışa bir sıfır geriden başlıyor. Çin devletinin kripto paralara bakış açısını değiştirmesi gerekiyor. Diğer yandan gerçek anlamada yol haritasına uymuş, geliştirme ve güncellemelerini zamanında yapmış bir kripto para.

Ckb coin geleceği, hakkında öncelikle sosyal mecralarda aktif, aynı zamanda github kısmında güncel ve gelecek için yol haritası paylaşmış olan Ckb coin geleceği için resmi bilgilerden önce henüz Coinbase borsasında listelenmediğini bildirmek isterim. Alım satım hacminin büyük çoğunluğunu 2021 yılında listelendiği Binance borsasında yapan Ckb coin geleceği için önümüzdeki süreçte baş mimar Jan Xie yaptığı açıklamada daha fazla araç, daha fazla uygulama ve daha fazla kullanıcı olmak üzere birçok cephede büyüme bekliyoruz. Bu yıl geliştirme daha fazla merkeziyetsizlik konularında olacak ve büyüme çekirdek ekipten ziyade topluluk tarafından yönlendirilecek diye açıklamada bulundu. Ayrıca gelecekte Nervos platformunda küçük ama verimli bir ödeme kanalı ağı kurmayı umduklarını açıkladılar. Güncel olan son gelişme ve bilgiler için sayfanın en altında bulunan kaynak adreslerini kontrol edebilirsiniz.

Ckb coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Nervos
Kripto para birimi: CKB(CkByte)
Tür: Coin
Kuruluş: 2018
Sertifika: Yok
Madencilik: Var
Madencilik Türü: POW
Şirket büyüklüğü: 51-200
Konum: Merkeziyetsiz
Ana ağa geçiş tarihi: 2019-Q4
Toplam arz: 32.7 milyar adet
Maksimum arz: Belli değil
Dolaşan Arz: 26.9 milyar+

Not: Kurucu ismini açıklamadı. Ckb coin belirteci China Merchant bank, Polychain Capital, Sequoia China ve daha fazlası tarafından desteklenmektedir.

Ckb coin resmi bilgiler ve inceleme

Nervos ağının geleceği için inşa edilmiş olan CKb coin resmi web sitesi aracılığı ile kendileri hakkında şu açıklamayı yapmış:

CKB, Bitcoin gibi güvenli bir değer deposu olarak kullanılabilen bir kripto para birimidir. ETH gibi akıllı sözleşmelerin arkasında bir değer belirteci de olabilir. CKBytes ile Nervos Blockchain’de alan depolayın, yürütün ve hatta kiralayın.

Aynı zamanda Ckb coin kendi resmi web sitesi aracılığı ile hangi yaraya merhem oldukları konusunda şu açıklamayı yapmış:

Simgemiz benzersizdir çünkü birden fazla kullanıma ulaşabilir. $CKB, yalnızca değer depolamakla veya akıllı sözleşmeleri yürütmekle kalmaz, hem ve hem de daha fazlasını yapar. $CKB’nin kripto-ekonomik tasarımı sadece işlemleri kolaylaştırmak için değil, aynı zamanda ağ büyümesi ve değer yaratma ile ölçeklenen uzun vadeli değer koruma içindir. $CKB, ağ için güçlü bir araçtır, ancak aynı zamanda güçlü bir bağımsız kriptodur.

Ckb coin kullanım alanları

Kripto para birimlerinde bildiklerinizin sınırlarını zorlayan benzersiz bir belirteç olan CKB coin, birçok kullanımla birlikte gelir. Bir kripto para dan daha fazlası olarak Ckb coin kullanım alanları ise şunlardır:

CKB’nin bir değişim aracı ve bir değer deposu olarak kullanılacak kutuları işaretlediğini bilmek sizi mutlu edecektir. CKB’yi akıllı sözleşmelerinizi yürütmek veya dApp(uygulamalar)’lerde kullanmak ve hatta blok zincirinde yer kiralamak için kullanabilirsiniz.

Ckb coin özellikleri

 1. Herhangi bir varlığa, herhangi bir Blockchain’e erişim Arayüzünüzü seçin.
  Kriptonuzu seçin ve ona bağlı kalın , ancak yine de tüm alana erişin. Nervos ile birden fazla cüzdan, borsa ve tohum cümlelerinin hüsranı artık yok.
 2. Herhangi bir cüzdan veya çözümden dApp’leri çalıştırın.
  Seçtiğiniz çözümden her birinde gezinirken Evrensel Uygulamaların gücünü hissedin. Nervos, dApp ekosistemini size ve cüzdanınıza getiriyor.
 3. Esnek kodlayın, dApp’leri her yerden
  Build on Nervos’tan getirin ve herhangi bir Sanal Makineyi (VM) hedefleyebilme yeteneğine sahip olun. DApp’inizi kolaylıkla taşıyın ve tüm blok zinciri ekosistemine anında erişin.
 4. Sorunsuz ölçeklendirme için Katman 2 çözümleri
  Çalışan, güçlü Katman 2 ölçeklendirme çözümleriyle ölçeklenebilirliği iş başında deneyimleyin. Bu hazırlanmış çözümlerin yerleşik gücüyle projelerinizin hemen ölçeklenmesini izleyin.

Ckb coin hangi borsalarda var

Hali hazırda global çapta ve yerel olarak bir çok borsa da listelenmeyi başarmış olan Ckb coin en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında listeleniyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Huobi Global borsasından da satın alınabilir. Ayrıca Ckb coin almak için Bithumb, Hitbtc, CoinTiger, Xt borsaları da tercih edilebilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ve almak için yukarıda Ckb listeleyen borsalara kripto para transfer ederek Ckb coin sahibi olunabilir. Güncel olarak Tr Binance borsasından 2021 yılı itibari ile satın alınabilir.

Ckb coin resmi kaynak adresleri

Ckb coin resmi web site
Ckb coin market verileri
Ckb coin beyaz sayfa adresi
Ckb coin sosyal medya hesabı

Comment (1)

Leave a Reply