Cocos coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Cocos coin, Nft kategorisinde kendi blok zincirinde oyun içerikli platformu ile oyuncuları geliştiricileri ve kullanıcıları tek bir çatı altında toplayarak entegre bir çoklu platform kurmayı hedefleyen Cocos-BCX kuruluşunun ethereum ağında oluşturduğu token.

Yeni nesil dijital oyun ekonomisi için platform olan cocos coin, Tam adı ‘Cocos BlockChain Expedition’dır. Oyunlar için entegre bir çoklu platform çalışma zamanı ortamı yaratmayı, geliştiricilere oyun geliştirmede kolaylık ve eksiksizlik sağlarken, kullanıcılara yepyeni bir oyun deneyimi, benzeri görülmemiş oyun durumu, ve oyunlarda elde edilen tüm varlıklar tamamen kullanıcılara aittir.

Cocos coin yorum ve Cocos geleceği

Cocos coin yorum, kısmında öncelikle çok köklü bir geçmişi olmasına rağmen uzun zamandır sessizliğini koruyan, Çin merkez bankası ve hükümetinin kripto paralara bakış açısı yüzünden her geçen gün daha da zor bir maratona katılmak zorunda kalan oyun kategorisinde kendi blok zinciri ile bir çok ilk ile örnek teşkil etmiş ancak karanlıkta kalmış bir coin hakkında konuşacağız. Ağlarında 2020 yılına kadar olan süreçte çeşitli güncelleştirme ve geliştirmeleri Çin hükümetine rağmen yapmaya devam eden Cocos coin, zaman zaman sert iniş çıkışlarıyla dikkatleri üzerine çekse de Binance borsası halen umudunu Cocos için yitirmiş değil. Bir buçuk milyar insana sunduğu oyun platformu ile aslında 100 milyar token üretmek isterken, Çin devletinin kripto paralara olan olumsuz kararları nedeniyle toplam arzını 100 milyon adet ile sınırlandıran cocos coin günümüzde Bitcoin’in arkasından hallaç pamuğu gibi bir o yana bir bu yana salınmaya devam ediyor.

Cocos geleceği, hakkında konuşmak için öncelikle tüm Çin menşeili coinlerin genel olarak aynı kaderi paylaştığını da belirtmek isterim ki, hükümetin çıkardığı yasaklar ve merkez bankasının sürekli olumsuz açıklamalar yapması nedeniyle sessizce gelecekte belki değişiklikler olabilir umuduyla piyasalarda tutunmayı sürdürüyor. Malesef 2019 yılı sonu 2020 yılı başından itibaren sosyal mecralarda da ofline moduna geçen Cocos coin geleceği hakkında konuşmak için elimizde yeterince veri bulunmuyor. Ancak gelecekte neler olacağını kestirmek zor çünkü Binance borsası Bnb ve Usdt paritesinde listelemeye kararlı ve hacim olarak bir çok coini geride bırakabilen bir potansiyele sahip. Belki de gelecekte bir çok Çin menşeili coin gibi o da taşınma planları yapıyor olabilir.

Cocos Coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Cocos-BCX
Belirteç : Cocos
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum
Sertifika: SlowMist
Kuruluş yılı: 2017
Piyasaya çıkış yılı: 2018
Bölge: Çin
Kurucu: Haozhi Chen
Toplam arz: 100 milyon
Maksimum arz: 100 milyon
Dolaşımdaki arz: Henüz tamamlanmadı

Cocos-BCX platformundaki tüm katılımcılar aynı kimlik iznine sahiptir. İster normal oyuncular, ister geliştiriciler, platformun avantajlarından yararlanarak kendi dijital varlıklarını oluşturabilir ve kazanç elde edebilir.

Cocos coin Resmi bilgiler ve inceleme

Cocos-BCX kuruluşu para birimi olan cocos coin resmi web sitesi aracılığı ile kendileri hakkında şu açıklamayı yapmış.

Cocos coin oluşturduğu ağ ile, geliştiricilerin blok zinciri tabanlı dApp’leri ve hibrit programlamasını, hata ayıklamasını ve uygulamalar yayınlamasını sağlar. Bu arada platform, blockchain tabanlı dağıtılmış bir defter sistemi olan kripto cüzdanını entegre ediyor. Cocos-Bcx dijital varlık dolaşım platformu ile kalıcı zincir dışı depolama ve zincirler arası kullanıma izin veren sistem kurmayı amaçlıyor.

Ayrıca cocos coin resmi beyaz sayfa adresinde hangi yaraya merhem olmak istedikleri konusunda şu açıklamayı yapmış:

Cocos-BCX, çoklu sistem oyunları için eksiksiz bir çalışma ortamı oluşturmayı amaçlar. Maksimum rahatlık ve gelişmiş ekosisteme sahip blockchain oyun geliştiricileri, yepyeni oyun deneyiminin yanı sıra oyunculara öncekilerden farklı oyun formları. Kullanıcılar cocos coin ile, oyun içinde nakite dönüşebilen varlıklarının satılmasında önemli bir özerkliğin ve adil ve açık bir oyun oynamanın tadını çıkaracaklar.

Cocos coin özellikleri

 1. Blok zinciri birlikte çalışabilir arayüzü ile çok platformlu oyun çalışma zamanı ortamı;
 2. Delege Proof-of-Stake (DPoS) ve delegasyona dayalı iyileştirilmiş fikir birliği mekanizması, tanık modu;
 3. Gelişmiş veri iletimi ve yüksek performanslı sanal makine ile TestNet;
 4. Hem homojen hem de homojen olmayan dijitali destekleyen bir zincirler arası değişim (ağ geçidi varlıklar)
 5. BCX-NHAS-1808 homojen olmayan dijital varlık standardı;
 6. Gelişmiş varlık izin sistemi;
 7. Bloklar arasında yürütülebilir akıllı sözleşmeler;
 8. Atomik işlem işlemi;
 9. Sözdizimi düzeyinde fikir birliği görevleri için destek;
 10. Temsil edilen işlem mekanizması için destek;
 11. Küçük ölçekli fikir birliği ve rastgele sayılar;
 12. Zincir üzerinde güvenilir rastgele süreç;
 13. Zincir işlem doğrulama döngülerinde minimum destek;
 14. Akıllı sözleşmeler, doğru zamanlayıcı, bekleme ve kalp atışı gibi temel oyun işlevlerini destekler;
 15. 15. BP’nin/geliştiricinin hile yapmasını önlemek için işlem doğrulama mekanizması

Cocos coin ne işe yarar

COCOS belirteçleri aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan durumlarda kullanılabilir:

1) Oyun geliştirme araçlarının, özelliklerinin ve malzemelerinin (örneğin, karakterlerin tasarımı, kullanıcı edinimi vb.);

2) İşlevsel bileşenler gibi katma değerli hizmetler için platforma ödeme;

3) Oyunlar içinde veya belirli dolaşım platformlarında oyun para birimleri veya aksesuarlar satın almak. Dayalı platformun yetki yönetimi mekanizması, geliştiriciler sırasında ödeme alacaklar.

4) Topluluktaki ödül ve oylama görevleri için ödüller.

Cocos-BCX, her dolaşım olayında belirli COCOS jetonlarını ücretlendirir ve bunları Platformun geliştirilmesi için kullanabilir.

Cocos token hangi bosalarda var – Nasıl alınır

Hali hazırda Dünyanın en büyük ve en hacimli borsasında listelenmiş olan Cocos coin en yüksek alım satım hacmi ile Binance borsasında listeleniyor. Aynı zamanda ikinci en yüksek alım satım hacmi ile CoinDcx borsasından da alınabilir. Ayrıca MexC ve Hoo borsasında da alım satımı yapılmaktadır. Ethereum ile cocos coin almak için Uniswap tercih edilebilir. Yerli borsalarda bulunmayan cocos token almak için Tr Binance kullanılabilir.

Cocos coin resmi kaynak adresleri

Cocos coin resmi web sitesi
Cocos coin market verileri
Cocos coin beyaz sayfa adresi
Cocos coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply