Ctk coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Ctk coin, güvenlik konularında blok zincirde hisse kanıtı sunan ve çeşitli denetimler ile kripto paralar üzerinde uyumluluk kontrolleri sağlayarak gerçek zamanlı koruma sunan Certik kuruluşunun yerel kripto para birimidir.

Certik Chain kuruluşunun ödeme ve destek aracı olarak çıkardığı Ctk coin, 2017 yılında temelleri atılan bir projenin ürünüdür. Yale Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi’nden Bilgisayar Bilimleri profesörleri tarafından kurulan öncü bir blockchain siber güvenlik girişimidir.

Ctk coin yorum

Öncelikle köklü bir geçmişi olan ekibi ve ABD merkezli bir konumu ve kuruluşunun ikinci yılında MainNet tamamlayarak ana ağına geçiş yapmış olan bir coin hakkında konuştuğumuzu bildirmek isterim. Ctk coin yorum kısmını okuyorsanız ve okuduğunuzu anlıyorsanız bir potansiyel uyanış yaşayabilirsiniz. Ctk coin aslında Certik kuruluşunun kripto para birimi. Günümüze dek geldiğimiz süreçte bir sürü kripto para toplam arzını maksimum arzını doğru belirtmiyor veya ağının güvenli olduğunu iddia ediyor. Certik kuruluşu burada devreye girmiş. Senin söylediklerin doğru mu değil mi diyerek kripto paralara sertifika vermeye başladı. Bu zamanla bir çok kripto para tarafından tercih edildi ve Sertifika almış olan kripto paralar daha güvenilir hale geldi.

Coin market sıralamasında yer alan yaklaşık 5 bin adet coin bulunuyor. Her geçen gün Certik sertifikası alarak bunu bir kanıt olarak göstermek isteyen çeşitli kripto paralar doğrudan Certik ile iletişime geçiyor. Bu hem kuruluşun ekibini genişletmesine hem kullanıcı ve yatırımcı toplamasına kaynak sağlıyor. Geldiğimiz süreçte 2020 yılında kendi ana ağına geçiş yapmış olan Ctk coin henüz yolun başında ve Binance akıllı zincir ile kendine güzel bir çıkış yolu buldu. Sistem düzgün çalışır ve açık vermezse ve ağlarını bu hız ile genişletmeye devam ederlerse gerçek anlamda geleceği oldukça parlak ve takip edilmesi gereken listede yer alması gerekiyor.

Ctk coin geleceği

Resmi kaynaklar aracılığı ile paylaşılan yol haritası hakkında bilgiler vermeden önce Ctk coin geleceği için henüz küresel çapta bir çok borsa da yer almadığını ancak gelecekte tüm borsalar tarafından listelenmesi oldukça muhtemel bir kripto para olabileceğini bildirmek gerekiyor.

Diğer yandan Ctk coin geleceği için paylaştığı yol haritasında, Mainnet’in lansmanı ile gerekli tüm işlevsellikler eksiksiz olarak oluşturulmuş, geliştirilmiş ve kullanıma hazır hale getirildiğini bildirdi. Ayrıca geliştirici topluluğun geliştirmeyi ve desteklemeyi seçebileceği potansiyel ve olası yükseltmeleri şu maddeler ile sıralamışlar:

  • CertiK Security Oracle: İtibar, Ceza ve Merkezi Olmayan Anlaşmazlık sistemleri.

  • CertiKShield: Kalkan havuzu boyutunu ve uzunluğunu belirlemek için daha ayrıntılı faktörler.

  • CertiK VM (CVM): Daha fazla kanıt denetimi ve donanım desteği sağlayın .

  • DeepSEA: EVM ile tam uyumluluk ve derleyici doğruluğunun daha fazla kanıtı.

Kısaca yukarıda bulunan maddeler konusunda Ctk coin geleceği daha fazla talep görmesi için çeşitli güncelleştirme ve geliştirmeler üzerine çalıştıklarını belirttiler. Detaylı bilgileri alt kısımda özellikler bölümünde bulunuyor.

Ctk coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Certik
Kripto para birimi: Ctk
Tür: Coin
Sertifika: Var (Certik)
Kuruluş yılı: 2017
Ana ağ geçiş tarihi: 2020
Konum: New York, ABD
Madencilik: Var
Madencilik türü: NPoS (stake)
Kurucu ortak: Zhong Shao
Toplam arz: 103 milyon+(07-21)
Maksimum arz: Belli değil
Dolaşan tedarik: 45.3 milyon+ (07-21)

Not: Certik dünyanın en iyi blok zinciri projelerinin çoğu da dahil olmak üzere 6 milyar doların üzerinde varlıkları güvence altına almayı başardı. CertiK’in araştırma çabaları IBM ve Ethereum Vakfı’ndan hibeler aldı ve bazı önemli yatırımcılar arasında Binance Labs, Bitmain, Lightspeed Venture Partners, Matrix Partners ve NEO Global Capital yer alıyor.

Ctk coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Certik kuruluşu resmi web adresinde oluşturmuş oldukları Ctk coin ile neyi amaçladıkları konusunda şu açıklamayı yapmış:

CertiK Platformunun ( CTK ) yerel dijital kriptografik olarak güvenli yardımcı programı belirteci, CertiK’teki ekosistemin işleyişinde önemli bir rol oynamak üzere tasarlanmış, CertiK Platformunun protokolünde/kodunda belirtilen atfedilen işlevlerin aktarılabilir bir temsilidir. Platform ve yalnızca platformda birincil yardımcı program belirteci olarak kullanılması amaçlanmıştır.

Aynı zamanda Ctk coin hangi yaraya merhem olmak istedikleri konusunda resmi web adresleri aracılığı ile şu açıklamayı yapmış:

CTK, kullanıcıları CertiK Platformu’ndaki ekosisteme katkıda bulunmaya ve sürdürmeye teşvik etmek için tüketilecek ekonomik teşvikler olarak da işlev görür ve böylece her katılımcının çabalarının karşılığını adil bir şekilde aldığı bir kazan-kazan sistemi oluşturur. CTK, CertiK Platformunun ayrılmaz ve vazgeçilmez bir parçasıdır, çünkü CTK olmadan, kullanıcıların CertiK Platformu’ndaki tüm ekosistemin yararına faaliyetlere katılmak veya hizmetler sağlamak için kaynak harcaması için hiçbir teşvik olmayacaktır.

Ctk coin özellikleri

Bir blok zinciri ekosisteminde kaybedilen varlıkları geri ödemek için kullanılan merkezi olmayan fonlar olan herhangi bir CertiKShield Havuzları için CTK, havuzlar için fon olarak stake edilebilecek yardımcı program belirteci olarak hizmet eder. 

  • Certik Shield

Dijital varlıklar için merkezi olmayan geri ödeme karşılıklı sistemi

  • Oracle Güvenlik

Akıllı Sözleşmeler için gerçek zamanlı ve zincir üstü güvenlik bilgileri

  • Sertifika Zinciri

Herkes için kanıtlanabilir güven sağlayan güvenlik odaklı blok zinciri

  • Syknet

Güvenlik izleme ve analizinde çok boyutlu teknoloji paketleri

  • Deep Sea

Doğrulanabilir ve güvenli Akıllı Sözleşmeler yazmak için bir programlama dili

Ctk coin hangi borsalarda Nasıl alınır

Hali hazırda bir çok yerli ve ulusal çapta borsa da listelenmeyi başarmış olan Ctk coin en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında listeleniyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Gate.io borsasından da satın alınabilir. Aynı zamanda Liquid borsasından da alım satımı yapılmaktadır. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak Tr Binance aracılığı ile Ctk coin sahibi olunabilir.

Ctk coin resmi kaynak adresleri

Ctk coin resmi web sitesi
Ctk coin market verileri
Ctk coin beyaz sayfa adresi
Ctk coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply