Dag coin nedir Yorum ve Geleceği

Dag coin, merkezi olmayan dijital reklam kategorisinde ilk olarak yıldızı parlamış ve oldukça hızlı bir ağı ile geleneksel blok zincirlerden daha verimli olan Constellation Network kuruluşunun kripto para birimidir.

Constellation ağının mali durum belirteci olan Dag coin, ister tek bir veri paketi isterse olay bazında gerçek zamanlı olarak alınıp satılan tüm veri akışı olsun, veri ekonomisi için merkezi olmayan bir veri pazarı sağlar. Bunu yaparken, verilerinden güvenli ve uyumlu bir şekilde para kazanabilen bireysel ve kurumsal kullanıcılar için veri girişimciliği sağlar.

Dag coin yorum

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki 2021 yılına kadar gelinen süreçte dag coin veri kategorisinde kendine kullanıcı ve yatırımcı toplamaya devam ediyordu ve merkezi Amerika Birleşik Devletleridir. Ancak 2021 yılı haziran ayı ile birlikte ilk olarak dijital reklamcılık kategorisinde bir merkeze bağlı olmayarak çalışacak olan Alkimi Exchange blockchain de zincirler arası likidite sağlayacak ve Dag coin ağı sayesinde ağ güvence altına alınacak haberi paylaşıldı. Bunun içinde kullanıcı ve yatırımcıların Dag coin stake etmesi gerekecek açıklaması ile birlikte dag coin kısa bir süre içerisinde fiyatını yukarı yönlü katlamayı başardı.

Merkeze bağlı olmadan dijital reklam için kuruluş bir kaç günde 40 dan fazla talep ve başvuru aldığını açıkladı ve devamında Dag coin fiyatına oldukça cömert yükselişler olarak yansıdı. Dag coin yorum kısmında son olarak henüz Binance, Coinbase gibi borsalarda listelenmediğini ve listelenmiş olan ancak bir yaraya merhem olmayan onlarca kripto para dan çok daha iyi olduğunu ve gelecekte listelenme potansiyelinin yüksek olduğunu bildirmem gerekiyor. Ayrıca ve en önemli gördüğüm haberlerden birisi olarak paylaşmalıyım ki Dag coin platformu arka cephede WordPress ile yarışıyor. Kurucu ceo 2021 yılında yaptığı açıklamada WordPress nasıl http çerçevesi oluşturdu ise kuruluşumuz da HGTP adında bir standart oluşturuyor ve bir iş standardı getirecek şeklinde açıklama yaptı.

Dag coin geleceği

Öncelikle şunu bildirmek gerekiyor ki ABD hükümeti ve Merkez bankası tarafından yapılan açıklamalar ve hükümetin kripto paralara bakış açısı dolaylı yoldan ABD menşeili tüm kripto paraları etkilemektedir. Dag coin geleceği için resmi web sitesi aracılığı ile paylaştığı açıklamada Constellation ağının dağıtılmış güvenlik alt yapısının ABD nin merkezi alt yapısından daha üstün olduğunu ve devlet verileri oluşturulurken ve ağlar arasında iletilirken işlenmesi, doğrulanması ve güvenliğinin sağlanması için hızla standart haline gelmek için çalıştıklarını belirtti. 

Diğer yandan dag coin geleceği için resmi medium hesaplarında yaptığı açıklamada Constellation, devlet kanalları (L_0 standardı) aracılığıyla gerçek dünya verilerini blok zincirinin gücüyle birleştirmeye odaklanır. Constellation’ın L_0 standardı, gelecekte herkesin bir blok zincirinde iş mekanikleri ve ödüller geliştirmesine izin verecek diye açıklama yaptı.

Dag coin teknik bilgileri

Kuruluş ismi: Constellation Network
Kripto para birimi: Dag
Tür: Coin
Sertifika: Yok
Kuruluş yılı: 2017
Konum, Merkez: California, ABD
Kurucu CEO: Ben Jorgensen
Kurucu: CTO: Wyatt Meldman-Floch
Toplam arz: 3 milyar 750 milyon+
Maksimum arz: Belli değil
Dolaşan tedarik: 1 milyar 300 milyon+(08-21)

Kurucu Ceo: Ben Jorgensen, Antropoloji, Ekonomi ve Siyaset Biliminde akademik bir geçmişe sahip. Halen Constellation Network’ün CEO’su ve Kurucu Ortağı, Lattice Exchange’in Kurucu Ortağı ve Chef Marc Zimmerman ve MZ Dining Group’un Ortak Sahibidir.

Dag coin resmi bilgiler ve inceleme

Constellation Network kuruluşu oluşturdukları kripto para birimi olan Dag coin hakkında şu açıklamayı yapmış:

BTC, bir değer deposunun yanı sıra fayda sağlamazken, $DAG, ağ üzerinde tokenleştirilmiş çıktı veya bant genişliği olarak ikinci bir işlevsel değer sağlar. Herhangi bir ciddi veri işleme veya veri alışverişi için daha fazla verim gereklidir. Bu, $DAG mikro ödemeleri yoluyla veya ağa bir düğüm operatörü olarak kaynaklara katkıda bulunarak elde edilir.

Dag coin resmi web sitesi aracılığı ile kendi platformları hakkında şu açıklamayı yapmış:

Constellation Network’ün mimarisi, mikro hizmetler kavramına dayanmaktadır. Bu, ağın benimsenmesi arttıkça, uygulamaya özel veya göreve özel farklı hibrit düğüm türlerinin öngörülebilir şekilde oluşturulduğu anlamına gelir. Hibrit düğümler nihayetinde zincirler arası likiditeye izin verirken, $DAG her tür devlet kanalını, veriyi veya para birimini birbirine bağlayan finansal yöndür.

Dag coin nasıl çalışır

Constellation Network, çoklu durum kanalları ve DAG coin için fikir birliği gerçekleştiren $DAG düğümleri, durum kanalı düğümleri ve ‘karma’ düğümlerden oluşur. Her durum kanalı, verilerini $DAG cinsinden ödeme yoluyla erişim hakları vererek veya bir düğüm operatörü (tek durum kanalı düğümü veya hibrit) olarak verileri doğrulamak için bir aktarım hızı ödeneği vererek hesaplara ‘lisans verebilir’ veya paylaşabilir. Hibrit düğümler, hibrit düğümlerden atomik taahhütler aracılığıyla doğrudan lisans değişimine izin verir.

Dag coin özellikleri

1-) Veri özgürlüğü: Ağ, verileri silodan çıkaracak ve birbirine bağlayacak ve insanlara çeşitli cihazlar kullanarak ürettikleri verileri nasıl kullanacakları konusunda bir seçenek sunar.

2-) Gerçeklik: Ağ ve yönetimi, insanların ve daha büyük ekosferimizin refahına hizmet etme hedefiyle gerçekleri ve ölçülebilir gerçekleri destekleyecektir.

3-) Egemenlik: Ağ, bireysel ve küresel egemenliği daha da ileriye taşıyacaktır.

4-) Ademi merkeziyetçilik: Ağın gelişimini ve yönetimini tek bir kurum veya kişi belirleyemez.

5-) Gelecek: Dag coin ile Constellation, doğanın yolunu izleyerek bayrağı egemen verilere ve egemen karar alma sürecine diker.

6-) Uyarlanabilir ve Esneklik: Ağ, yukarıda belirtilen tüm ilkelerle uyumlu, uyarlanabilir ve esnek bir şekilde yönetilecektir.

Dag coin hangi borsalarda nasıl alınır

En yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Kucoin borsasında listelenmektedir. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile ikinci sırada Hitbtc borsasından da alım ve satımı yapılabilir. Aynı zamanda Lcx, Kucoin ve Hotbit borsaları aracılığı ile de Dag coin sahibi olunabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi satın almak için öncelikle yerli borsalardan kripto para satın alarak Dag coin listeleyen borsalara transfer etmek gereklidir.

Dag coin resmi kaynak adresleri

Dag coin resmi web sitesi
Dag coin market verileri
Dag coin beyaz sayfa adresi
Dag coin resmi sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply