Dexe coin nedir Yorum ve Geleceği

Dexe coin, kendilerini merkezi olmayan sosyal ticaret platformu olarak tanıtan Dexe ağının Defi kategorisine hizmet etmek için Ethereum alt yapısı ile 2020 yılında oluşturduğu kripto para birimi.

Dexe Network’ün yerel kripto para birimi olarak çıkardığı Dexe coin, kendi platformu ile merkezi olmayan ve özerk kripto para varlıkları ve sanal para birimi için araçlar içeren özerk akıllı sözleşmeler aracılığıyla çalışır. Bu sözleşmeler tahsis, otomatik yeniden dengeleme ve dijital cüzdan aktarma risklerini ortadan kaldırır.

Dexe coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Dexe Network
Kripto para birimi: Dexe
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum
Sertifika: Yok
Kuruluş yılı: 2020
Konum: Ukrayna
Kurucu: (Linkedin)
Kurucu ortak: Yuriy Hotoviy
Madencilik: Yok
Madencilik alternatif: Stake
Toplam arz: 100 milyon
Maksimum arz: 100 milyon
Dolaşan tedarik: Token dağıtım aktif

Kurucu ortak: Yuriy Hotoviy, Bill Trade’de CEO görevi; Equilibrium.fund’da Yönetici Ortak. Eskiden, Ortak Kurucu, Bilgi Teknolojileri Direktörü, Spatium.capital’de Ürün Müdürü olarak çalıştı.

Dexe coin yorum

Binance da listelenmesi ile birlikte adını duyuran Dexe coin projesi 2020 yılı itibari ile temelleri atıldı ve bir yıl gibi bir sürenin ardından kilitleri açılan tokenlar halka arz edilmeye başlandı. Henüz daha yolun başında olan Dexe coin yorum kısmında öncelikle mezkeziyetsiz olsa da arkasındaki ekibin Ukrayna vatandaşları olduğunu bildirmek gerekiyor. Kuruluş Defi kategorisinde faaliyet gösteriyor ve varlık yönetimi konularında oluşturdukları protokolleri aracılığı ile stake yapılan yani faize yatırılan paralara sigorta sağlıyorlar. Sigorta kasaları arasında otomatik olarak merkeziyetsiz şekilde jeton geri alımı ve dağıtımı yapılıyor.

Son olarak dexe coin yorum, kısmında Defi sektörünün 2020 yılında özellikle Amerika da popüler bir yatırım fırsatı olarak görülmesi ve 2021 yılına gelen süreçte zirveye ulaşması, günümüze kadar gelen süreçte yatırımcılarını oldukça mutlu etti. Rakiplerine göre sektöre oldukça erken başlayan ancak 1 yıllık kilitleme zorunluluğu olduğu için adını yeni duyuran Dexe coin sağladığı stake hizmeti ile gerçek anlamda büyük faiz imkanları sunuyor ve bunu sigortalı bir şekilde sağladığını söylüyor. Defi sektörü çok hızlı parladı, ekran kartı madenciliği yerini stake madenciliğine bıraksa da gelecekte dağıtılacak jeton kalmadığında ve yakılacak token bulunamadığında nasıl bir sonuç olacağını kimse bilmiyor.

Dexe coin geleceği

Öncelikle hali hazırda Dünya’nın en büyük alım satım hacmi sahibi olan Binance borsasında listelenerek kripto para piyasasına hızlı bir giriş yapan Dexe coin geleceği için henüz bir yol haritası paylaşmadı. Token satışlarının sadece küçük bir kısmının halka dağıtılmış olduğunu ve yakın gelecekte dolaşan tedariğin hızlı bir artış gösterebileceğini bunun da fiyat üzerinde doğrudan olumsuz etki yapabileceğini hatırlatmak gerekiyor.

Dexe coin geleceği hakkında resmi medium hesaplarında yaptıkları açıklamada 2021’de en iyi DeFi varlık yönetimi platformunun temellerini atmaya odaklandıklarını ve DeFi’nin merkezi finansla kafa kafaya rekabet etmesine yardımcı olmada kilit bir rol oynayacaklarını bildirdi. Ayrıca kuruluş 2021-2022 sezonunda W2W Kopyalama aracının ikinci versiyonunu yayınlayacağını duyurdu.

Dexe coin Resmi bilgiler ve inceleme

Dexe token resmi web sitesi aracılığı ile oluşturdukları kripto para hakkında şu açıklamayı yapmış:

Dexe, Defi ekosisteminde türünün tek örneği bir kopya alım satım aracı geliştiriyor. Uniswap, Balancer gibi ticari ürünlerin likiditesinde büyük sıçrama ve büyüme, merkezi olmayan kopyalama için muazzam fırsatlar ve endüstrinin en iyi kamu tüccarları ile ticaret fırsatları sunuyor. DeFi ekosistemini kullanan her kullanıcı kendi kripto para birimini kilitleyebilir ve karşılığında hacmi otomatik olarak kopyalanarak artırılabilen sabit paralar oluşur.

Dexe coin yayınladıkları beyaz sayfa aracılığı ile kendi platformları hakkında şu açıklamayı yapmış:

Dexe platformunda, tarayıcılarına Dexe eklentisini yüklemeleri, oturum açmaları ve ardından işlem yaptıkları borsaya bağlayın ve ardından istediğiniz ödemeyi seçin. Ardından istediğiniz seçeneği (sabit bir ödeme veya gerçekleşen kârın yüzdesi) seçin ve işlem yapmaya başlayın. Sonra bir ticaret yapacak iken, kullanıcıların blok zincire kopyalayabilmesi için Dexe eklentisi tüccardan işlemi göndermeyi onaylamasını isteyin.

Dexe coin token dağıtım bilgileri

Toplam arz: 100 milyon adet

Token satışı – %5
Staking ödülleri – %10’a kadar (kilit açma, tahsis edilen arzın %10’undan fazlasına ulaşırsa, stake ödüllerinin kredilendirilmesi durdurulur)
Vakıf – %33
Takım – %20
Ortaklık ve ekosistem – %16
Ticaret okulu ve turnuvalar – %10
Pazarlama – %5
Piyasa Likidite Fonu – %1

Staking Başlangıç: 20 Eki 2020 15:00
Hakediş: 365 gün

Kuruluş Başlangıcı: 20 Eki 2021 15:00
Hakediş: 1460 gün

Takım Başlangıcı: 18 Nis 2021 15:00
Hakediş: 730 gün

Dexe coin stake bilgileri

Stake ödülleri, satış süresi boyunca DeXe token tutma ödülleridir. Jetonları kilitlemeye gerek kalmadan sadece cüzdanınızda veya DeXe akıllı sözleşmesinde (talep edilmemiş jetonlar için) saklayarak ödüller kazanılabilir.

DeXe’de 2 tür staking ödülü vardır, temel Staking ödülleri ve x2 stake ödülleri.

1. turun katılımcıları için minimum temel ödüller %5 ve ikiye katlanan ödüller %10’dur.

2. tur katılımcıları için minimum temel ödüller %2 ve ikiye katlanan ödüller %4’tür.

Tüm Stake ödülleri 12 ay boyunca geçerlidir, günlük kilit açma, satış sona erdikten hemen sonra başlayacaktır.

Aşağıdaki formülü kullanarak kilit açma belirteçlerinin hesaplanması:

Alınan ödül sayısı / 365 gün = her gün kilidi açılan jeton sayısı

Dexe coin hangi borsalarda Nasıl alınır

Dexe token en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada listelendiği Binance borsasından satın alınabilir. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Gate.io da borsasında listelenen Dexe belirteci en yüksek üçüncü alım satım hacmi ile Hitbtc borsasından da satın alınabilir. Aynı zamanda Wazirx ve Bilaxy borsalarında da alım satımı yapılmaktadır. Ethereum aracılığı ile Dexe almak için Uniswap tercih edilebilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak Tr Binance aracılığı ile alınabilir.

Dexe coin resmi kaynak adresleri

Dexe coin resmi web sitesi
Dexe coin market verileri
Dexe beyaz sayfa adresi
Dexe sosyal medya hesap adresi

Comments (No)

Leave a Reply