Fei coin nedir Fei Protocol Yorum ve Geleceği

Fei coin, Defi tabanlı, paranın değerini korumak için aralık 2020 yılında Joey Santoro, Brianna Montgomery ve Sebastian Delgado’dan oluşan bir ekip tarafından ethereum ağında kurulmuş 1 dolara endeksli merkeziyetsiz token.

Kripto teminatlı stabil coinler üretmek, fazla teminat gerektirir. Ayrıca büyümek için borç veya kaldıraç talebine ihtiyaç duyarlar. Fei Protokolü, tüm bu sorunları çözme girişiminde doğdu. Fei protokol vizyonunun ilhamı , Mikronezya’nın Yap adasının eski bir taş para birimi olan Rai veya Fei’den geliyor . 

Fei coin Yorum – Fei coin Geleceği

Fei coin yorum, Stabil coin olmayı amaçlamış olan fei çıktığı günden bu yana defi platformunda yüksek talep gürüyor diyebiliriz. 1 dolara sabit kalmaya çalışan fei, coinbase in meşhur usdt si, binance ın meşhur busd sinden kat ve kat daha güzel. Neden çünkü merkeziyetsiz. En azından canı sıkıldıkça basılan karşılığı tokena dönüştürülen coinler gibi değil. Bir yaraya merhem olmasa bile en azından yara açanlara bir kalkan olmayı hedefliyor.

Fei coin geleceği, hakkında konuşacak olursak , stabil bir coinden bekleyeceğimiz tek gelecek her bir tokenin dolar karşılığının stabil kalması , hack olaylarına maruz kalmaması ve arkasında ki ekibin çeşitli faiz yöntemleri ile kendi tokenlarını daha popüler hale getirmesi , güzel bir geleceğin ilk adımları olur.

Fei coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Fei protokolün ödeme aracı olan fei token, doğrudan teşvikler adı verilen yeni bir tür sabit para mekanizması kullanır. Sermaye açısından daha verimlidir, adil bir dağılıma sahiptir ve tamamen merkezi değildir. Protokol, likit ikincil piyasaları korumak için kontrol ettiği değeri kullanır.

FEI stabil coin, talebi takip eden sınırsız bir arza sahiptir. FEI, bir birleşme eğrisi boyunca satış yoluyla dolaşıma girer. Bu eğri 1$’a yaklaşır ve sabitlenir. FEI için yeni talep ortaya çıktığında, kullanıcılar bunu tahvil eğrisi üzerinden satın alarak elde edilebilir.

Fei coin yöneticileri kendi coinleri için resmi kaynak adreslerine şunu yazmış:

Fei Protokolünün misyonu, tamamen merkezi olmayan bir stabil coin yaratmaktır. Bu nedenle, güvenilir üçüncü şahıslar (örneğin USDC, USDT, wBTC) tarafından ihraç edilen hiçbir tokenin tahvil eğrisinde teminat olarak kullanılmaması çok önemlidir. Bu, geliştirme ekibinin lansman sonrasında yönetim topluluğu tarafından paylaşılmasını umduğu bir duruştur.

Fei token beyaz sayfa adresinde hangi yaraya merhem oldukları konusunda şunu yazmış:

Yatırılan sermaye, yalnızca ödüller aktif olduğu sürece sadıktır. Her gün parlak yeni verim fırsatları ortaya çıktığı için bu, uzun vadede sürdürülebilir değildir. Ödüller kuruduğunda ve sermaye başka bir yere taşındığında sürekli bir halı çekme korkusu vardır.

Fei Protocol, bu sorunları çözmek için bir Protokol Kontrollü Değer (PCV) modeli geliştirdi. PCV, bir platformun akıllı sözleşmelere kilitlenmiş varlıklara doğrudan sahip olduğu TVL kavramının bir alt kümesidir. PCV kalıcı olduğundan, çoğu TVL uygulamasında ortak olan IOU’dan daha güçlü bir kullanım durumudur. PCV, protokole kar amacı gütmeyen faaliyetlerde bulunmak için daha fazla esneklik sağlar. Bu faaliyetler, sabitleyicide istikrarı korumak gibi daha temel hedeflerle uyumlu olabilir.

Fei Coin özellikleri – Fei Nasıl Çalışır

Tüm deflasyon maliyetleri, sabit fiyatın altında satış yapan tüccarlara aktarılır, böylece sahipleri uzun vadeli 1 dolarlık fiyattan emin olabilirler. Protokol tarafından PCV olarak kontrol edilen finansman, bir kasada kilitli değil, FEI ekosistemine fayda sağlamak için dağıtılır. 

Fei coin hangi borsalarda var – Fei Nasıl alınır

Stabil coin olmayı amaçlayan fei coin hali hazırda çeşitli borsalarda listeleniyor. Ancak en yüksek talebi uniswap aracılığı ile görüyor. Hacmin ise en yüksek olduğu borsa gate.io borsası, arkasından ikinci yüksek hacime sahip olan borsa ise 1inch borsası. Fei coin aynı zamanda en düşük hacme sahip Lbank borsasından da alınabilir.

Fei coin resmi kaynak adresleri

Fei coin resmi web sitesi
Fei coin market verileri
Fei coin beyaz sayfa adresi
Fei resmi twitter adresi

Comments (No)

Leave a Reply