Forth coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Forth coin, ampl coinin yönetim simgesidir ve Ampleforth protokolünde önerilen değişikliklere oy vermek veya oylarını diğer temsilcilere aktarmak gibi konularda kullanılmak için oluşturulmuş kripto para birimi.

Ampleforth kuruluşunun kripto para birimi olarak çıkartılan Forth coin, tüm ağ katılımcıları için uygun teşvikler sunan adil bir sistem sağlamak için oluşturuldu. Ampleforth protokolündeki değişiklikleri önermek ve oylamak için doğrudan kullanılabilen veya devredilebilen bir enflasyon belirteci görevi görüyor. Modeli, Compound Finance’in COMP’unun bir uzantısıdır . 

Forth coin yorum

Öncelikle akıldaki tüm karışıklıkları tek seferde düzeltmek adına önce AmpleForth hakkında bilgi vermek istiyorum. Aslında Ampleforth kuruluşunun kripto para birimi var ve bu Ampl coin. Peki forth coin neden çıkarıldı diye soracak olursanız burada ki ayrıntı aslında ampl coin bir stabil coin olduğu için platform kendisine bir ödeme belirteci olarak kripto para çıkarmak istemiş. Ancak ampl coin de tam stabil bir para değildir. Eğer çok merak ediyorsanız şuradan (ampl coin nedir) öğrenebilirsiniz. Diğer yandan sert çıkışı aniden piyasaya girişi ve en büyük iki borsada listelenmesinin nedeninin arkasında bu kuruluş ve Stabil paralardan daha güvenli olduğunu iddia ettiği protokolü sayesinde oldukça yüksek talep toplamayı başardı. Asıl mesele ampl coin de yatıyor. Forth coin ise sadece kuruluşun bir alt tokeni olarak üretildi ve kısaca Ample+Forth birleşimi oluştu.

Forth coin arkasında bulunan ceo aslında oldukça genç bir isim olan Evan Kuo tahmine dayalı açık artırma ürünleri geliştirme ve risk sermayesi ile çalışma deneyimine sahip, ürün odaklı bir mühendistir. Evan, Robotik odaklı araştırma ile ME & CS karışımını çalıştığı UC Berkeley’den lisans derecesine sahiptir. Merkeziyetsiz bir Ethereum platformu üzerine Ampl coin inşa etti ve arkasından zaten bir token olmasına rağmen kendi alt yapısında Forth token inşa etti. Ancak Forth coin yorum kısmında son olarak yönetimde oy sahibi olunması için Forth token sahibi olmak gerekiyor ve sadece bir yıl gibi bir süreç belirlenmiş bu önemli bilgiyi detayları ile aşağıda ki teknik bilgiler bölümünden okuyabilirsiniz.

Forth coin geleceği

Hali hazırda piyasaya çıkar çıkmaz Dünya’nın en büyük borsalarında listelenmeyi başarmış, toplam 15 milyon adet arz ile üretilmiş ve AmpleForth platformunun ödeme birimi olarak oluşturulmuş olan forth token geleceği ile ilgili henüz paylaşılmış bir yol haritası veya beyaz sayfa bulunmuyor. Ancak bonus olarak bildirmek gerekiyor ki AMPL coin Bitcoin den biraz daha iyi olduğunu iddia ediyor ama Ethereum alt yapısında hizmet veriyor. Gelecekte Ampl token olmaktan çıkıp ana ağına geçiş yapar ve coin olursa bu durumda Forth coin de Ampl coin alt yapısı ile çalışan bir token olarak karşımıza çıkacaktır. Büyük borsalarda hızlı listelenmesinin arkasında henüz duyurulmamış ancak gerçekleşme ihtimali yüksek olan bu proje olabilir. Ayrıca kuruluş gelecekte stake ve ödünç alma ödünç verme konulara el atacağını Defi ve Nft konularında da projeleri olduğunu resmi kaynakları aracılığı ile belirtti.

Forth coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: AmpleForth
Kripto para birimi: Forth
Şirket kuruluş yılı: 2017
Forth Kuruluş yılı: 2021
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum
Kategori: Yönetim
Kurucu: Evan Kuo
Konum(Merkez): San Francisco, California
Toplam arz: 15 milyon
Maksimum arz: 15 milyon
Dolaşımdaki arz: 7.3 milyon+ (07-21)

Not: Ampleforth platformunda yönetime dahil olmak için FORTH coin satın almanız gerekir ayrıca Forth talep etmek istiyorsanız, bunu 16 Nisan 2022’ye kadar yapmalısınız. Bu tarihten sonra talep edilmemiş FORTH, topluluk tarafından yönetilen bir DAO’ya yerleştirilecektir.

Forth Coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Ampleforth platformunun kripto para birimi olan Forth coin resmi web adreslerinde dağıtım bilgileri konusunda şu açıklamayı yapmış:

Yaratılışta 15 milyon adet Forth basıldı ve topluluk, katılımcılar ve önemli katkıda bulunanlar tarafından talep edilmeye hazır hale geldi. İlk arz hemen sağlanacak ve gelecekteki enflasyon yıllık yüzde 2 olarak belirlenecek. Tokenin mevcut Ampleforth ekosistemine tahsisi aşağıdaki gibi olacaktır:

  • 15 milyon adet üretilen Forth miktarının % 67’si toplumun
  • 15 milyon adet üretilen Forth miktarının %33’ü ilk destekçilerin (örneğin, çekirdek geliştirme ekibi, danışmanlar, destekçiler ve Ampleforth Vakfı)

Erken destekçiler aşağıdaki kilitleme programına tabidir: Erken destekçiler havuzunun %5’i, lansmandan 7 gün sonra açılır. Kalan %95’in bir yıllık uçurumu vardır ve iki yıl sonra tam kilit açmaya ulaşılana kadar bir yıl boyunca doğrusal olarak açılır.

Yılda %2’lik kalıcı bir enflasyon oranı 1 yıl sonra başlayacak ve Ampleforth topluluğu için sürekli katkıyı ve ağın desteğini teşvik edecektir.

*Not: %2,5, bir Coinbase Kazanma kampanyası şeklinde bir kamu topluluk eğitim programını finanse etmek için topluluk tahsisinden ayrılmıştır.

Forth coin hangi borsalarda Nasıl alınır

Hali hazırda dünyanın en büyük ve en hacimli borsalarında listelenmeyi başarmış olan Forth token en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Coinbase borsasında listeleniyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile ikinci sırada Binance borsasından alım satımı yapılabilir. Henüz yerel ve yerli borsalarda listelenmedi ancak satın almak için Tr Binance kullanılabilir.

Forth coin resmi kaynak adresleri

Forth coin resmi web sitesi
Forth coin market verileri
Forth coin beyaz sayfa adresi (yok)
Forth coin resmi tanıtım adresi

Comments (No)

Leave a Reply