Fxs coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Fxs coin, Bitcoin gibi kaynağı sabit olan paralar yerine yüksek düzeyde ölçeklenebilir, merkezi olmayan, algoritmik bir para sağlamak amacıyla Frax protokolü tarafından oluşturulan kripto para birimi.

Frax Protokolünün Ethereum alt yapısında oluşturduğu Fxs coin, ile dünyayı kısmen teminatla desteklenen ve kısmen algoritmik olarak stabilize edilen ilk kesirli-algoritmik sabit fiyatlı kripto para ile tanıştırdı. Frax açık kaynaklı, izinsiz ve tamamen BlockChain tabanı üzerindedir. Ethereum ve diğer zincirlerde uygulanmaktadır. Frax stabil bir para iken Fxs belirteci değişken bir para birimidir.

Fxs coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Frax
Kripto para birimi: FXS
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum
Sertifika: Yok
Madencilik: Yok
Stake: Var
Sözleşmeler: Ethereum ve Fantom
Kurucu: Sam Kazemian
Kuruluş yılı: 2019
Piyasaya çıkış tarihi: Kasım 2020
Konum: Cayman Adaları, Birleşik Krallık
Toplam arz: 100 milyon
Maksimum arz: Belli değil
Dolaşan tedarik: 19 milyon+ (07-21)

Kurucu: Sam Kazemian, blok zincirindeki ilk merkezi olmayan çevrimiçi ansiklopedi olan Everipedia’nın kurucu ortağı ve Başkanıdır. 2015 yılında Theodor Forselius, Mahbod Moghadam ve Travis Moore ile şirketi kurdu. Sam, İranlı-Amerikalı bir yazılım mühendisi, girişimci ve kripto para meraklısıdır.

Fxs coin yorum

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki Fxs coin sabit bir para birimi değil ve kısaca açıklamak gerekirse Frax protokolü sabit bir fiyat sunarken FXS belirteci ile sabit olmayan, değer tahakkuk eden bir belirteç oluşturmuşlar. Yani sistemin düzgün çalışması, kullanıcı ve yatırımcı teşviki için oluşturulmuş bir token. FXS coin aracılığıyla yönetişime uygun parametreler arasında teminat havuzlarının eklenmesi/ayarlanması, çeşitli ücretlerin ayarlanması (para basma veya itfa gibi) ve teminat oranının yenilenmesi yer alıyor.

Aslında 2019 yılında kurulan bir proje 2020 yılına gelinen süreçte Ethereum alt yapısında oluşturulan ve bir çok borsa dan talep görerek aynı zamanda Binance zincirinde de yayınlanan bir token olarak günümüze kadar ulaştı. Bir yaraya merhem oluyor mu derseniz uzaya roketi fırlatan bir resim paylaşma ile olmuyor bu işler derim. FXS arzı başlangıçta 100 milyon jetona ayarlandı, ancak FRAX daha yüksek algoritmik oranlarda basıldığından dolaşımdaki miktar muhtemelen deflasyonist olacaktır. Protokolün tasarımı, FRAX talebi arttığı sürece FXS’nin arzda büyük ölçüde deflasyonist olacağı şekildedir.

Fxs coin geleceği

Frax kuruluşu bir yıl içerisinde toplam 100 milyon adet olan arzın 65 milyon adedini DeFi Protokolleri ile büyümeyi hızlandırmak ve protokol belirteçlerini topluluk üyelerine dağıtmak için kullanacağını açıkladı. Bu amaçla, tüm FXS tokenlerinin %60’ı, birkaç yıl boyunca çeşitli verim çiftçiliği ve likidite teşvikleri yoluyla dağıtılmış olacak. Fxs coin geleceği için paylaşılmış bir yol haritası bulunmuyor. Merkeziyetsiz finans sektöründe de kendini geride bırakmak istemeyen kuruluş Stake oranları ve yüksek faiz getiri imkanları ile de kullanıcılarına çeşitli imkanlar sağlıyor.

Diğer yandan Fxs coin geleceği konuşmak için oldukça erken hali hazırda yeni bir proje ve Frax kuruluşu öncelikle sabit kripto para birimi üzerinde yoğunlaşmayı ve çıkarmış oldukları Fxs belirteci ile de kalitelerini göstererek kullanıcı ve yatırımcı toplamayı tercih etmiş. Sosyal mecralarda github ve medium da oldukça aktifler. Ayrıca Fxs coin geleceği için son olarak Frax protokolünün, tüm kripto topluluğunun kucaklayabileceği güvenilir bir stabilcoin yaratmak için algoritmik para politikası oluşturduklarını söyleyen ekip Fxs coin geleceğini ne kadar yükseklere taşıyacak veya ne kadar yerin dibine sokacak bunu ilerleyen süreçte göreceğiz.

Fxs coin Resmi bilgiler ve inceleme

Frax kuruluşunun yerel kripto para birimi olan FXS coin resmi web sitesi aracılığı ile neyi amaçladıkları konusunda şu açıklamayı yapmış:

Frax, yüksek düzeyde ölçeklenebilir, güvenilmez, son derece istikrarlı ve ideolojik olarak saf bir zincir üstü para yaratmak için her ikisinin de tasarım ilkelerini uygulayan ilk stabilcoin protokolü olmaya çalışıyor. Frax protokolü, bir stabilcoin, Frax (FRAX) ve bir yönetişim jetonu olan Frax Shares (FXS) içeren iki jetonlu bir sistemdir. Protokol ayrıca USDC teminatı içeren bir havuz sözleşmesine sahiptir. Havuzlar yönetişim ile eklenebilir veya kaldırılabilir.

Aynı zamanda FXS coin resmi web sitesi aracılığı ile hangi yaraya merhem olmak istedikleri ve hedefleri konusunda şu açıklamayı yapmış:

Frax, daha önce hiç görülmemiş yeni bir hibrit sabit para tasarımı oluşturmak için Uniswap ve AMM’lerden gelen fikirleri kullanır. FRAX 1 doların üzerindeyse, protokol, piyasanın algoritmik olarak stabilize olan daha fazla FRAX arzına olan güvenini ölçmek için FXS tokenine teminat oranını tahmin eder. FRAX daha algoritmik hale geldikçe, fazla teminat, herkesin FXS jetonlarını eşit bir teminat değeri için yakmak için arayabileceği bir geri alım hissesi işlevi aracılığıyla FXS sahiplerine geri dönebilir.

FXS coin özellikleri

Frax protokolü FXS coin desteği ile birlikte daha önce hiç görülmemiş kavramları tek protokol de bir araya getiriyor. Bunlar:

  • Fraksiyonel-Algoritmik – Fxs coin, arzının bir kısmı teminatla desteklenen ve tedarikin bir kısmı algoritmik olan ilk ve tek stabilcoindir. Bu, FRAX’ın arzının bir kısmının yüzer/desteksiz olduğu ilk sabit para olduğu anlamına gelir. FRAX 1 doların üzerinde işlem görüyorsa protokol teminat oranını düşürür. FRAX 1 doların altında işlem görüyorsa protokol teminat oranını artırır.

  • Merkezi Olmayan ve Yönetişim Küçültülmüş – Topluluk tarafından yönetilir ve aktif yönetim olmaksızın oldukça özerk, algoritmik bir yaklaşımı vurgular.

  • Tamamen zincir üstü oracle’lar – Frax v1, Uniswap (ETH, USDT, USDC zaman ağırlıklı ortalama fiyatlar) ve Chainlink (USD fiyatı) oracle’larını kullanır.

  • İki Token – Fxs coin 1$/madeni para civarında sıkı bir bandı hedefleyen sabit paradır. Frax Shares (FXS), ücretler, senyoraj geliri ve fazla teminat değeri tahakkuk eden yönetim belirtecidir.

  • Kripto Yerel TÜFE – Frax’ın nihai vizyonu, FXS sahipleri (ve diğer protokol belirteçleri) tarafından yönetilen Frax Fiyat Endeksi (FPI) olarak adlandırılan TÜFE’nin ilk kripto yerel sürümünü oluşturmaktır. FRAX şu anda USD’ye sabitlendi, ancak yaşam standardını sabit tutan ilk merkezi olmayan, izinsiz yerel hesap birimi olmayı hedefliyor.

Fxs coin hangi borsalarda Nasıl alınır

En yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında listelenen Fxs coin en yüksek ikinci alım satım hacmi ile Gate.io borsasından da alınabilir. Aynı zamanda Hotbit, Hitbtc, 0x ve HOO borsasından da alım satımı yapılabilir. Ayrıca ethereum ile Fxs coin almak için Uniswap tercih edilebilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak Tr Binance borsası aracılığı ile Fxs coin sahibi olunabilir.

Fxs coin resmi kaynak adresleri

Fxs coin resmi web sitesi
Fxs coin market verileri
Fxs coin beyaz sayfa adresi
Fxs coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply