Go coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Go coin, Bitcoin ve Ethereum dan daha yüksek bir enerji verimliliği olduğunu iddia eden ve platformu ile blok zincir üzerinde geliştiriciler için verimli bir ağ oluşturmayı hedefleyen GoChain kuruluşunun yerel kripto para birimidir.

GoChain kuruluşunun kripto para birimi olarak oluşturduğu go coin, 2017 yılında proje olarak başladı ve günümüze dek oluşturduğu ağ ile hızlı, güvenli ve yeşil olan, ölçeklenebilir, Ethereum tabanlı bir akıllı sözleşme blok zincir inşa etti. DApp ve akıllı sözleşme geliştiricilerinin 100 kat artırılmış performans için Ethereum’dan GoChain’e geçmesini ve geçiş yapmasını sağlar.

Go coin yorum

Token olarak 2017 yılında çıktığı yola 2018 yılı ikinci çeyrekte Ana ağına geçiş yaparak Coin olarak devam eden Go coin yorum kısmında öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki ana hedef olarak ölçeklenme problemini hedef almış ve bunu hedef alırken Ethereum’u rakip görmüş bir coin hakkında konuşacağız. Ethereum un kurucusu bildiğimiz gibi bir Deha gerçekten üstün bir yetenek ve geçmişte gerçekten ölçeklenebilirlik problemi yaşıyordu. Bu süreçte Go coin gibi bir çok kripto para buna çözüm olarak türedi ve oldukça iyi talep gördüler. Geldiğimiz süreçte Ethereum ağında yaptığı bir sürü geliştirme ve güncelleme ile ölçeklenebilirlik sorununa çeşitli çözümler üretti. Bu da tabi rakiplerini hem geride bıraktı hem de olumsuz etkiledi. Bunlardan birisi de go coin dir.

Geldiğimiz süreç içerisinde açıkçası çalışan bir ekip ile go coin Ethereum alt yapısından kurtularak kendi ağına geçiş yaptı ve kullanıcı ve yatırımcıları için en düşük işlem ücretleri, saniye başına 1300 den fazla işlem ve hızlı onay süreleri ile piyasa da var olduğunu kanıtladı. Ancak Amerika merkezli olduğunu iddia eden bir çok kripto para gibi Go coin de nasibini aldı. Amerika hükümeti ve merkez bankasının kripto paralara bakış açısını değiştirmesi olumlu sonuçlar getirebilir. Ayrıca Go coin yorum kısmında son olarak bir piyasaya yapıcısı eksikliğinin go listeleyen tüm borsalarda fark edildiğini söylemek gerekiyor.

Go coin geleceği

Öncelikle bir çok kilometre taşını zaten çoktan aşmış, hali hazırda küresel çapta bir borsa da yayınlanmış olan go coin geleceği için yenilikçi üretimler dışında öncelikle geliştirme ve güncelleştirme konularında ilerleme hedefleri gerekiyor. Günümüze geldiğimiz süreçte Defi gibi Stake gibi Nft pazarları gibi popülaritesi yükselen trendlere ayak uydurması için gelecekte Go coin için de stake gibi hizmetler sunması olumlu yönde etkiler yaratabilir. Nft pazarına giriş yaptılar ve biraz geç de olsa 2021 yılının Haziran ayında Medium hesaplarında Gochain, topluluk üyelerine stake ödülleri sunmaya başlayacaklarını duyurdular ve en az 1000 adet go coin sahibi olanlar bu imkandan faydalanabilecek.

Diğer yandan go coin geleceği adına ekip vizyon olarak toplumun ve yaşam alanımızın iyileştirilmesi için etkili teknolojinin benimsenmesini sağlamaya inanıyoruz diye açıklama yaptı. Çeşitli kuruluşlar ile ortaklıklar yapan ve ortaklık ağını da genişletmek isteyen go coin sosyal mecralarda ve medium hesabında oldukça aktif. 2021-2022 yılı için yayınlanmış yol haritası henüz bulunmuyor ancak sayfanın en altında paylaşılan resmi adresler aracılığı ile gelişmeleri takip edebilirsin.

Go coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: GoChain
Kripto para birimi: Go
Tür: Coin
Kuruluş yılı: 2017
Ana ağ geçiş tarihi: 2018
Sertifika: Yok
Konum: Reno, Navada ABD
Kurucu: Travis Reeder
Ceo: Henry Ines
Toplam arz: 1 milyar 150 milyon adet+(07-21)
Maksimum arz: Belli değil
Dolaşımdaki arz: Tamamlanmış

Go coin ceo açıklaması: GoChain’in ekibi, dünyanın önemli ekonomik bölgelerine coğrafi olarak dağılmıştır ve kendini kanıtlamış girişimciler, mühendisler ve dünyayı web3’e yönlendirmeye kararlı diğerlerinden oluşur.

Go coin resmi bilgiler ve inceleme

Go coin resmi web sitesi aracılığı ile misyonları hakkında şu açıklamayı yapmış:

GoChain’in misyonu, dijital para birimi ve merkezi olmayan uygulamalar için ölçeklenebilir, düşük maliyetli, enerji açısından verimli bir platform sağlamaktır. Hedef: 10 kat daha fazla merkezi olmayan Açık ademi merkeziyetçilik, madenciliğin %70’inden fazlası Çin’de olduğu ve bunun çoğunluğu sadece birkaç şirket tarafından yürütüldüğü için amaçlandığı gibi çalışmadı. GoChain, düğümleri ilgisiz kişiler/şirketler tarafından yönetilen farklı ülkelerde olmaya zorlar.

GoChain platformunun kripto para birimi olarak oluşturduğu Go coin için gelecekte ki hedefleri konusunda şu açıklamayı yapmış:

Saniyede 100 kat daha fazla işlem GoChain, hızlı doğrulamalarla çok yüksek işlem hacimlerini destekleyecektir. Ethereum saniyede yalnızca 13 işlem gerçekleştirebilir, GoChain başlangıçta saniyede 1300 işlemi hedefleyecektir. Hedef: 1000 kat daha az enerji tüketimi Bitcoin ağını çalıştırmak için kullanılan enerji, 1 milyonu Ethereum’u çalıştırmak için olmak üzere 3,5 milyondan fazla ABD hanesine güç sağlayabilir. Bunun tamamen kabul edilemez ve sürdürülemez olduğunu düşünüyoruz. GoChain, diğer kripto para birimlerini çalıştırmak için kullanılan enerjinin küçük bir kısmını kullanacak.

Go coin özellikleri

Diğer tüm dijital varlıklardan daha hızlı, daha az maliyetli ve daha ölçeklenebilirdir. Kullanıcılar, işletmeler ve geliştiriciler, akıllı sözleşme yürütmek, dosya depolamak veya belirteçleri aktarmak gibi ağ hizmetleri için ödeme yapmak için GO coin kullanır. Ağa gönderilen her işlem için, bant genişliği, hesaplama ve depolama için ağ düğümlerini telafi etmek için GO coin kullanılır.

  • Saniyede 1.300+ işlem

Ethereum saniyede 13 işlem desteklerken Go coin saniyede 1300 den fazla işlem desteklemektedir.

  • <0,0001 ABD doları ortalama ücret

En düşük işlem ücretlerine sahiptir.

  • 3-5 saniye onay süresi

10 dakika ile 1 saat arasında gerçekleşen Bitcoin işlemlerinin aksine, $GO işlemleri 5 saniyeden daha kısa sürede sonuçlanmaktadır.

Go coin hangi borsalarda Nasıl alınır

Hali hazırda yerel çapta ve küresel çapta bir çok borsa da listelenmeyi başarmış olan Go coin en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında yer alıyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Gate.io borsasından da satın alınabilir. Aynı zamanda Kucoin, Bittrex ve DragonEx borsalarından da alım satım işlemleri yapılabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak Tr Binance borsasından alım yapılabilir.

Go coin resmi kaynak adresleri

Go coin resmi site
Go coin market verileri
Go coin beyaz sayfa adresi
Go coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply