Grt coin nedir Graph Resmi inceleme

Grt coin, Ethereum’dan başlayarak blok zincirlerde veri indeksleme ve sorgulama konusunda yenilikçi hız ve çözümler sağlayan merkezi olmayan bir protokoldür. Doğrudan sorgulanması zor olan verileri sorgulamayı mümkün kılar.

Grt coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Grt coin kendi resmi sitesinde hangi yaraya merhem olduğu ile ilgili şu açıklamayı yapmış:

Blockchain verilerini endekslemek zordur. Kesinlik, zincir yeniden düzenlemeleri veya çözülmemiş bloklar gibi blok zinciri özellikleri bu süreci daha da karmaşık hale getirir ve blok zinciri verilerinden doğru sorgu sonuçlarını almayı sadece zaman alıcı değil, kavramsal olarak da zorlaştırır.

Grt coin, bugün bunu blok zinciri verilerini endeksleyen barındırılan bir hizmetle çözüyor. Bu dizinler (“alt grafikler”) daha sonra standart bir GraphQL API ile sorgulanabilir. Gelecekte, barındırılan hizmet, aynı yeteneklere sahip tamamen merkezi olmayan bir protokole dönüşecek. Her ikisi de Graph Node’un açık kaynak uygulamasıyla desteklenir .

Grt coin nasıl çalışır

Ana teması ethereum üzerine olan grt coin, grafik açıklamalarına dayalı olarak Ethereum verilerinin neyi ve nasıl endeksleyeceğini öğrenir . Alt grafik açıklaması, bir alt grafik için akıllı sözleşmeleri, bu sözleşmelerdeki dikkat edilmesi gereken olayları ve olay verilerinin Graph’ın veritabanında depolayacağı verilerle nasıl eşleştirileceğini tanımlar.

Bir alt grafik bildirimi yazdıktan sonra, tanımı IPFS’de depolamak için Grafik CLI’yi kullanırsınız ve barındırılan hizmete bu alt grafik için verileri endekslemeye başlamasını söylersiniz.

Bu diyagram, Ethereum işlemleriyle ilgilenen bir alt grafik bildirimi dağıtıldıktan sonra veri akışı hakkında daha fazla ayrıntı verir:

Grt coin hangi borsalarda var Grt nasıl alınır

Hali hazırda top 100 de listelenmeyi başarmış olan grt coin, en çok alım satım hacminin bulunduğu borsa binance borsasıdır. En çok hacminin olduğu ikinci borsa ise coinbase borsası. Dünyanın en çok hacimli iki borsasında listelenmeyi başarmış olan grt ayrıca huobi ve kucoin borsalarından da satın alınabilir.

Grt coin henüz türk yerli borsalarda listelenmedi. Almak için öncelikle btcturk, paribu gibi yerli borsalardan kripto para satın alıp , global borsalardaki hesaplara gönderip , ardından trade yapılarak satın alınabilir.

Grt coin yorum ve grt coin geleceği

Grt coin yorum,  17 aralık 2020 tarihinde mainnet başlangıcı yapacağını duyurdu. Duyuru üzerinden yedi ay geçmesine rağmen henüz tamamlanmadı. Mainnet sıkıntılı bir iştir halen ethereum ağında token olarak yoluna devam eden coin top 100 de ki yerini ne kadar hak ediyor tartışılır. Ancak ethereum ağını rahatlattığı ve katkı sağladığı konusunda haklılar.

Grt coin geleceği, kendini yukarıya taşıması için öncelikle mainneti tamamlaması, coin olması gerekiyor. Ayrıca sosyal medya mecralarında aktif değiller. Basit bir twitter hesabı , resmi bir site ile bu işler belli bir yere kadar yürüyor. Kendilerini halka daha açık hale getirip güzel bir ekip ile kendilerini daha doğru dil ile halka anlatmayı başarırlarsa yolu açık olacaktır. 

Grt coin resmi kaynak adresleri

Grt coin resmi web adresi
Grt coin market verileri
Grt coin white paper adresi
Grt coin twitter adresi

Comments (No)

Leave a Reply