Klay coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Klay coin, kurumsal düzeyde milyonlarca insana kullanıcı dostu blok zinciri deneyimi getiren, hizmet merkezli olarak blok zincirleri hibrit bir tasarım ile birleştiren kripto para birimi. İşlem ücretleri, değişim aracı, stake, ikincil tokenler için teminat vb. gibi çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Kurucusu Jaesun Hanolan ve Haziran 2019 da ana ağı başlayan Klaytn, sağlam bir merkezi olmayan güven sistemi üzerinde güvenilir bir iş platformu oluşturmak için birlikte çalışan, dünya çapında çok sayıda saygın markanın katılımıyla güvence altına alınmıştır. Klaytn kendi jetonu Klay coin ile, günümüzde işletmelerin ve girişimcilerin blok zinciri teknolojisini kullanarak değer elde etmelerini sağlar. Klaytn, GroundX tarafından tasarlanan gelecek.

Klay Coin yorum ve Klaytn geleceği

Klay coin yorum, kısmında öncelikle insanlar daha ethereum ağında altcoin kurmayı bile bilmezken , kendi ağını başlatmış mainnetini tamamlamış token olmaktan çıkmış coin olmayı başarmıştır. Yer Kore olduğu için siyasi ortam orada kirpto paraların destek görmesine pek izin vermedi. Kakao uygulamasına yaptıkları bir entegre ile platformları 1 milyon kullanıcıyı aştı. Kripto paralarda merkeziyetsiz paraları daha çok görürken, klay coin merkezi olarak merkeziyetsiz alanlarda kendini ön plana çıkarmak istiyor. Geldiğimiz süreçte sürdürülebilir finansmanan hedefleri haline gelmiş. Kodlama yetisi yüksek olan bir ekip ile yola çıkmışlar ancak reklam ve yayılma politikasında biraz geride kalmışlar. Kendilerini daha çok insana ulaştırmaları gerekiyor.

Klay coin geleceği, hakkında konuşmak gerekirse öncelikle 2019 yılında hedeflerini alt yapı geliştirmek olarak seçmişler ve yol haritalarını başarıyla tamamlamışlar. 30 dan fazla bAPP hizmeti sunmuşlar. 2020 de ise Klaytn Ölçeklenebilirliği ve Uyumluluğu için Veriye Dayalı Yükseltme planları yapmışlar ve yol haritalarına uymuşlar. 2021 yılı ile geldiğimiz süreçte Klaytn, performans, güvenlik ve üretkenlik ile ana akıma ulaşmayı ve geleneksel internet konularını hedef görmüş. En son etkinliğini 2020 yılında yapmış olan klay coin, github ve sosyal medya da aktif gözükseler de istediği hedef kitlesine ulaşmakta zorluk çekiyor.

Klay coin resmi bilgiler ve inceleme

Yatırımcısına stake hizmeti vererek çeşitli faiz imkanları sunan Klay coin, satın alınan miktarları stake etmek için üç farklı seçenek sunuyor. Bunlar:

  1. Klaystation: Klaytn Network için stake etme aracıdır.
  2. KlayPortal: Klaytn Network üzerine kurulu bir stake etme aracı
  3. nBlocks wallet: Kullanıcıların Klaytn Ağına erişmesine ve NEOPLY düğüm doğrulayıcısı tarafından geliştirilen stake etme aracı sağlamasına olanak tanır.

2018’in başlarındaki başlangıcından bu yana Klaytn, blok zinciri kitlesel benimsemeyi en önemli hedef olarak belirledi. O zamandan beri proje, halka açık bir blok zinciri ağı ve iş dostu bir geliştirme inşa etti.

Klay coin ne işe yarar

Klaytn’ın teknolojisi, son derece güvenilir, yüksek performanslı, yaygın olarak kullanılabilir hale getirmek için tasarlanmıştır. Büyük ölçekli ürün ve hizmetlerin bundan faydalanmasını sağlayan güveni güçlendiren blok zinciri platformu daha yüksek derecede şeffaflık, bütünlük ve güvenlik sağlar. Bu hedeflere ulaşmak için Klaytn dikkatle araştırılmış ürün ilkelerine ve yenilikçi fikirlere dayalı platform tasarımı sağlar.

Birden fazla sektörde yüksek düzeyde yatay büyüme için gereken esneklik, genişletilebilirlik ve modülerlik ön planda iken farklılaştırılmış küresel işletmeler için kolayca uyarlanabilen yerleşik ölçeklenebilirlik çözümleri ve modüler araç takımları sağlar.

Klay Coin Teknik Bilgiler

Kuruluş tarihi: 2018-10-16
Kuruluşun yeri: Singapur
Kurucusu: Jaesun Hanolan
Toplam arz : 10.5 milyar adet (artabilir)
Maksimum arz: Belli değil
Gelir kaynağı : işlem ücretleri

Başlangıçta 10 milyar jeton verilecek ve sonraki yeni blok oluşturma yoluyla ek KLAY verilecektir. Ana ağın kullanıma sunulmasından sonraki ilk yıl için, enflasyon oranı yılda yaklaşık %3’te tutulacak, bu da her yeni blok için yaklaşık 9,6 yeni KLAY çıkarılacağı anlamına geliyor. Yılda yaklaşık 300 milyon KLAY basılacak.

  1. Şirket, Token Satışından sonra Jeton satın almamış veya satmamıştır.
  2. Şirket kurucuları ve destekçileri, Token Satışından sonra Jeton satın almamış veya satmamıştır.

Klay coin hangi borsalarda var – Klaytn Nasıl alınır

Bir çok borsada listelenmeyi başarmış klay coin en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Bithumb borsasından alınabilir. En yüksek alım satım hacmi ile ikinci sırada Gate.io borsası yer alıyor. Ayrıca Klay coin almak için Bittrex ve Okex borsası da kullanılabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi.

Klay coin resmi kaynak adresleri

Klay coin resmi websitesi
Klay coin market verileri
Klay coin sosyal medya hesabı
Klay coin kuruluş resmi adresi
Klay beyaz sayfa adresi

Comments (No)

Leave a Reply