Ksm coin nedir Kusama Resmi Bilgiler

Ksm coin, kuzeni Polkadot (Dot coin) için risk alan, hızlı hareket eden bir ağdır ve ağ içinde değişim ajanlarının kontrolü geri alması, yeniliği teşvik etmesi ve statükoyu bozması için oluşturulmuş yaşayan bir platformdur.

Kusama’nın kripto para birimi olan Ksm, Substrate ve Polkadot ile neredeyse aynı kod tabanı kullanılarak oluşturulmuş, ölçeklenebilir bir özel blok zinciri ağıdır. Ağ, hızlı hareket etmek ve Kusama’da yenilik yapmak veya Polkadot’ta dağıtıma hazırlanmak isteyen ekipler için deneysel bir geliştirme ortamıdır.

Ksm coin yorum ve Ksm coin geleceği

Ksm coin yorum, kısmında öncelikle belirtmek isterim ki Dot coin ile kodlaması her ne kadar aynı gibi olsa da sonuç olarak kendi ağında çalışan token olmaktan çıkmış ve coin olarak kariyerine devam eden, Dünya’nın en hacimli borsasında listelenmiş olan ve diğer en büyük borsalarda listelenmemesi için önünde hiç bir engeli bulunmayan başarılı bir Ksm coin hakkında konuşacağız. Kendilerini polkadot (dot coin) den daha sonra çıkmalarına rağmen bir çok teknik konuda daha yüksek gördükleri için kendilerine kanarya ağı demişler. Hali hazırda çalışan sistemleri insanlara özel blok zinciri başlatma yetkisi vermesi nedeniyle daha çok konuşulacak. Güncel olarak takip edilmesi gereken listede.

Ksm coin geleceği, hakkında konuşmak gerekirse toplam 10 milyon adet arz ile üretilmiş yaklaşık 8.5 milyar adet halk arasında ve piyasalarda dolaşımda alım satımı yapılıyor. Geleceğe koşmasının önündeki en büyük engel yıllık arz miktarlarını enflasyon oranında artıracaklarını söylemeleri. Ancak yapacakları güncellemeler geliştirmeler ortaklıklar kayda değer olursa enfslayon çok da önemli olmayacaktır. Ksm coin geleceği güncelliğini bitirdiği yıl hızla hüsrana uğrayabilir. Bu yüzden son haberleri ve güncellemeleri okumakta her zaman için fayda olacaktır. Diğer yandan resmi beyaz sayfa yayınlamayan ksm coin acaba polkadot dan mı çekiniyor emin değiliz ancak bu büyük bir eksikliktir.

Ksm coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Kusama, 2019 yılında Polkadot’un kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı ve eski CTO’su Gavin Wood tarafından kuruldu.

Özel kendi blok zincirinizi başlatmaya izin veren Kusama Network ne işe yaradığı konusunda özelliklerini de içeren bir açıklama yapmış. Açıklama şu şekilde:

1- Kusama, Polkadot ile aynı ekipler tarafından, neredeyse aynı kod ve araçlar kullanılarak oluşturulmuştur. Ağ, Parity Technologies ve Web3 Foundation’ın en son teknolojisini, bu özellikler Polkadot’a ulaşmadan önce bile geliştiricilerin eline veriyor.

2- Ksm coin ağının parçalanmış blok zincirleri ve açık yönetişimi, işletmeler, pazar yerleri ve uygulamaların devreye alınması ve olgunlaşması için ölçeklenebilir ve geleceğe hazır bir altyapı sağlar.

3- Kusama, geliştiricileri eski blok zinciri ağları tarafından oluşturulan silolardan kurtararak, birden fazla blok zincirini tek bir paylaşılan ağda bir araya getiriyor.

4- İle Yüzey , geliştiriciler kendi uygulamaya özgü blockchain inşa edebilir ve Kusama ya bağlayabilirsiniz.

Ksm coin sahipleri kendi resmi web adreslerinde Ksm coin belirtecinin ağ içinde kullanım alanları konusunda şu açıklamayı yapmış:

  • Ağı doğrulama işlemlerinde kullanılır
  • Doğrulayıcıları aday gösterme işlemi için kullanılır
  • Bağ parachains veya parathreads
  • Oy ve yönetim referandumları üzerinde kullanılır.

Ksm coin hangi borsalarda var – Ksm Nasıl Alınır

Hali hazırda Dünya’nın en yüksek hacimli borsasında alım satımı yapılabilen Ksm coin en yüksek hacimi Binance Borsasında görüyor. Tr Binance borsasından alım yapılabilir. Ayrıca ikinci en yüksek alım satım hacmi ise Huobi Global borsasında yer alıyor. Aynı zamanda Kucoin ve Kraken borsasında da ticaret işlemleri yapılan Ksm henüz yerli borsalarda listelenmedi.

Ksm coin resmi kaynak adresleri

Ksm coin resmi web sitesi
Ksm coin market verileri
Ksm coin beyaz sayfa adresi yok-paylaşmamış
Ksm coin resmi sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply