Leo coin Nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Leo coin, bağımsız bir fiat ağ geçidinin kullanımını savunmak için yola çıkan Bitfinex borsasının iFinex ekosisteminin kalbinde yer alan Ethereum alt yapısı ile oluşturulmuş bir yardımcı program simgesidir.

Bitfinex neden kendi kripto para birimine bu ismi verdi sorusunun cevabı şudur;
Unus Sed Leo, Ezop’un “Domuz ve Aslan” adlı masalından Latince bir alıntıdır. Masal (kısaca) bir domuzun kaç çocuğu olduğuyla nasıl övündüğünü ve sonra dişi aslana sadece bir çocuğu olup olmadığını sorar. Dişi aslan, “Bir, ama bir aslan” diye cevap verir. Leo coin ismi için Bitfinex borsası bu masaldan esintilenmiştir.

Leo coin Yorum ve Geleceği

Leo coin yorum, bu kısımda öncelikle şunu belirtmek isterim ki her borsanın kendisi için çıkarttığı her coin aynı işlevi görmez. Yani Binance için BNB coin ne ise Bitfinex borsası içinde Leo coin o dur diyemez. Çıkış amaçları kullanım alanları ve avantaj durumları farklılık gösterebilir. Leo coin henüz daha yolun başında arkasında 25 kişilik bir ekip var ancak daha token olarak görev yapıyor ileride ana ağ sürecini başlatır ve coin olursa hepimizin geleceğine inandığı bir proje haline dönüşebilir. Ancak sağladığı avantajlar nedeni ile Bitfinex borsasında işlem yapanlar için vazgeçilmez bir tercih. Kimse komisyonlara çok para ödemek istemez. Bu yüzden bir tercih sebebi.

Leo coin geleceği, hakkında öncelikle Stake etme hizmeti yok. Yani satın aldığınız Leo tokenları cüzdana kitleyerek faiz kazanılmıyor. Asında Bitfinex bu konuda en doğru olanını yapmış ve bunun karşılığını alacaktır. Henüz yeni bir token ve geliştirmelere açık olduğu için genellikle haberi sonradan alıyoruz. Ancak resmi beyaz sayfa adreslerinde vurguladıkları cümle ise şu: Her zaman olduğu gibi, ilerleme için inovasyonu sürdürmeye, durmaksızın kaliteyi takip etmeye, ve her şeyden önce, topluluk için doğru olanı yapmaya çalışıyoruz demişler. Bakalım leo coin geleceği nasıl olacak, bir daire satın almak istiyorsanız onu en ucuz temel yapılırken alırsınız. Bitfinex ise Leo ile şuan temeli atmış ilk katı çıkıyor. Binanın kaç katlı olacağını zaman ile göreceğiz.

Leo coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Ekip, son yedi yılda organik olarak büyüyerek 100’ün biraz üzerinde çalışan sayısına ulaştı. Leo coin geliştirme ekibi ise 25 kişilik bir kadrodan oluşuyor. Resmi kayıtlarına göre ise Bitfinex borsası kendi jetonlarını, Unus Sed Leo Limited, bir İngiliz Virgin Adaları şirketi LEO ihraç etmek amacıyla oluşturulmuş hisselerle sınırlı jetonlar olarak tanımlıyor.

Leo coin teknik bilgiler

Şirket kuruluş yılı :2012
Unus Sed Leo token çıkarılış tarihi: Mayıs 2019
Leo alt yapısı: Ethereum
Kurucusu: iFinex
Stake : Yok
Toplam arz: Düzenli olarak yakma işlemi ile arz sürekli düşer. Başlangıç 1 milyar adet Leo
Dolaşan tedarik: %100
Kullanım alanı: LEO sahiplerinin tüm seviyelerdeki alma ücretleri, tüm seviyelerde %15 oranında azaltılacaktır.
Avantaj: Yatırımcılar, bir miktar LEO karşılığında 30 gün boyunca LEO’da herhangi bir ücret katmanını satın alabilirler. Olacak ortalama, ücretler arasındaki deltanın %75’ine eşittir.

LEO, iFinex ekosisteminin kalbindeki yardımcı program simgesi olacak. Token sahipleri deneyimleyecek. Unus Sed Leo coin portföyün tamamında fayda sağlar ve gelecekteki projelerden fayda sağlaması beklenir.

LEo cin ile Bitfinex borsası amacını resmi beyaz sayfa adresinde şu açıklama ile belirtmiş:

Gelirler işletme sermayesi ve genel sermaye harcamaları da dahil olmak üzere ticari amaçlar, işletme giderleri, borçların geri ödenmesi ve diğer yeniden sermayelendirme faaliyetlerinde kullanılacaktır. Stake olmayacaktır.

Ayrıca Leo Coin projesini ayakta tutmak fiyat istikrarını sağlamak amacıyla borsanın kendi coinini desteklemek için yapacağı etkinlikleri şu açıklama ile belirtmiş:

● Aylık olarak, iFinex ve bağlı kuruluşları, LEO’yu piyasadan bir miktara eşit olarak geri satın alacak. Konsolide brütün en az %27’si iFinex’in gelirleri olacak ve önceki ay, hiçbir jeton kalmayana kadar ticari dolaşım gerçekleşecek.

● Yukarıdakilere ek olarak, şuna eşit bir miktar: Kripto’dan geri kazanılan net fonların en az %95’i Sermaye (burada daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır) kullanılacaktır.

● Ayrıca, en az %80’ine eşit bir miktar BitFinex hackinden kurtarılan net fonlar olağanüstü LEO’yu yeniden satın almak ve yakmak için kullanılabilir.

Leo coin hangi borsalarda var – Leo Nasıl Alınır

Kendi resmi tokeni olan Leo coin almak için ilk adres tabiki Bitfinex Borsası. Ayrıca alım satımının yapıldı en yüksek ikinci hacimli borsa ise Gate.io borsasıdır. Aynı zaman Leo coin almak için Ftx borsası da kullanılabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmediği için öncelikle yerli borsalardan herhangi bir kirpto para birimi alarak Leo coin listelenen borsalara gönderip trade işlemi ile Leo token sahibi olunabilir.

Leo coin resmi kaynak adresleri

Leo coin resmi web sitesi
Leo coin market verileri
Leo coin beyaz sayfa adresi
Leo resmi sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply