Nano coin nedir Nano Resmi Bilgiler

Nano coin, diğer kripto para birimlerinde mevcut olan verimsizlikleri gidermeye odaklanan, erişilebilir ve hafif olacak şekilde tasarlanmış bir dijital ödeme protokolüdür. Güvenli, yeşil ve merkezi olmayan bir ağda ultra hızlı işlemler ve sıfır ücret ile bu, Nano’yu günlük işlemler için ideal hale getirir.

Nano coin, mainnetini yapmış altcoin olmaktan çıkmıştır. Orijinal Nano (Raiblocks) raporu ve ilk beta uygulaması
Aralık 2014 tarihinde yayınlandı ve Nano, Directed Acyclic Graph üzerine kurulu ilk kripto paralardan biri haline geldi.

Nano Coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Kurucusu Colin LeMahieu olan Nano,133 milyon adet toplam arza sahip. Geniş bir topluluğa sahip, nano coin 133 milyon adet arzın tamamını halka dağıtmayı başarmış , dünyanın en hacimli borsalarında listeleniyor. Top 100 de ki yerini almış.

Nano , bireysel hesapların kendi blok zincirini kontrol ettiği bir veri yapısı olan Block Lattice’i kullanır . Bu, blokların çakışmadan hızlı bir şekilde eklenmesine ve onay için ağa gönderilmesine olanak tanır.

İşlemler, iki ayrı işlemle hesaplar arasında gerçekleşir:

  1. Gönderici, alıcı hesaba gönderilecek tutar için kendi hesabını borçlandıran bir blok yayınlar.
  2. Alıcı, gönderilen tutar için kendi hesabına kredi veren eşleşen bir blok yayınlar.

Bir blok gönderme fonu ağ tarafından onaylandığında, işlem bekleme durumuna geçer ve geri alınamaz. Alıcı çevrimdışı olabilir ve fonları hesabına alan eşleşen bir blok yayınlamaya hazır olana kadar fonları bu durumda güvenle bırakabilir.

Nano Coin özellikleri

Nano, rakip dijital para birimlerine göre bazı önemli avantajlar elde etmek için yeni veri yapıları, fikir birliği mekanizmaları ve diğer özelliklerle tasarlanmıştır:

  • Minimum blok boyutu, ultra hızlı işlem onay süreleriyle sonuçlanan hafif iletişime izin verir
  • Geleneksel İş Kanıtı ve madencilik olmadan düğümler, işlem başına diğer popüler ağlardan önemli ölçüde daha az enerji kullanır.
  • Nano konsensüs üretmenin sıfıra yakın marjinal maliyeti nedeniyle düğüm operatörleri için acil merkezileştirme kuvvetleri azaltılır

Nano Coin hangi borsalarda var Nasıl Alınır

Hali hazırda sıralamalarda üst seviyelerde olan Nano coin in En büyük alım satım hacminin bulunduğu borsa genellikle Binance borsası. Arkasından gelen en yüksek hacimli borsa ise huobi global oluyor. En büyük üçüncü hacime sahip olduğu borsa ise kraken borsasıdır.

Nano coin almak için öncelikle yerli borsalardan kripto para alıp daha sonra , nano nun alım satım yapılabildiği borsalara göndererek alım satımı yapılabilir. Henüz yerli bir borsa da ticarete açılmamıştır.

Nano coin yorum

En çok hacminin binance borsasında olduğu nano coin, bitcoinin ani çıkış ve düşüşlerinden çok etkileniyor. Projesi zaten nano coini top 100 e getirmiş ancak top 10 a girer mi derseniz kişisel fikrim hayır. Arkasında bulunan ekip oldukça verimli, her türlü her çeşit sosyal medya da kendini gösteriyor. Belirli bir seviye yi atladıktan sonra arkasına bile bakmayan coinler gibi değil. Sosyal ekibi gayet iyi çalışıyor. Medium platformunda haftalık olarak gelişme güncelleme bildirimleri paylaşıyorlar.

Nano coin yorum için övülmeyi hak eden ancak, iş ticaret kısmına geldiği zaman ancak uzun vade de yatırımcısının yüzünü güldürdüğünü görüyoruz. Tokenlar da çok gördüğümüz ani çıkışlar, sert düşüşler, coin olmasına rağmen nano da da karşımıza çıkıyor. Uzun süreli yatay gidişler ardından sert hareketler yatırımcısını üzmeler vs.. Ayrıca nano coin haber yayınlamayı da seviyor ancak bunların fiyata etkisi tartışılır düzeyde oluyor. Nano coin kısa böyle.

Nano coin resmi adres bilgileri

Nano coin resmi sitesi
Nano coin market verileri
Nano coin beyaz sayfa adresi
Nano coin kurucusu

Comments (No)

Leave a Reply