Nu coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Nu coin, kullanıcılara sır yönetimi ve dinamik erişim kontrolü sunan eşik şifreleme işlemlerini gerçekleştiren merkezi olmayan bir düğüm ağı olarak NuCypher için üretilmiş Ethereum tabanlı token.

Maksiumum arzı 3.8 milyar olan Nu token, kendi ağında Ursula diye adlandırdığı vekil kullanıcıları için iki türlü kazanma yöntemi sunuyor. Bunlar, Enflasyon Ödülleri (NU) ve Politika Ücretleri (ETH) dir. Kasım 2019 yılı içerisinde testnet ağına başlayan Nu coin günümüze gelen süreçte stake yolu ile kullanıcılarına faiz de vaat ediyor.

Jeton olarak Nu coin kullanan NuCypher kuruluşu şu anda her biri farklı hedeflere sahip iki test ağına sahiptir:

  • lynx : Ağ kullanıcıları için istikrarlı bir oyun alanı olarak tasarlanan Kamu Uzun Süreli Destek test ağı
  • ibex : Pay sahipleri ve düğüm operatörleri için bir oyun alanı

Nu coin yorum ve Nu coin geleceği

Nu coin yorum, kısmında Geldiğimiz süreç içerisinde Dünya’nın en popüler borsası Binance ve Coinbase de listelenmeyi başarmış , özellikle borsa yöneticilerinin dikkatini çeken şifreli verileri, gevenilir bir şekilde depolamaya ve anahtar yönetimine sahip olması nedeniyle neredeyse listelenmediği borsa kalmadı. Perde arkasında Nu coin yöneticileri belki de Nu ağı ile Borsalara şifreleme konusunda yeni faydalar sağlayabilir, bu da kullanıcıları ve yatırımcıları doğrudan ilgilendirir. Şimdilik kodlama ve kaynak konusunda ekipleri oldukça başarılı görünüyor.

Nu coin geleceği, hakkında konuşmak gerekirse öncelikle stake edilerek faiz veren ve verdiği oranlarla da talep gören Nu token, yatırımcıları ve borsaların da teşviki ile beraber zaten hızlı bir yükseliş yakaladı. Geleceğe dair yol haritalarını henüz paylaşmadılar ancak. Kodlama ve ağ yönetimi konusunda uzman kadro hedef olarak Ana ağ kurmayı hedeflediklerini , ethereum ağında token olarak başladıkları göreve mainnet tamamlayarak coin olarak devam etmek istediklerini ve bu sürecin hızla devam ettiğini belirtmişler.

Nu coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Maksiumum arzı 3.9 milyar adet olan toplam arzı ise 1.2milyar adet olan Nu coin henüz arzın büyük çoğunluğunu halk arasında dolaşıma dağıtamadı. Enfslayon oranları ve stake getirileri nedeniyle yeni yatırımcılar edinen token yöneticileri henüz token dağıtım ve Nu coin teknik bilgileri paylaşmadılar.

Nu coin resmi beyaz sayfa adresine Ne işe yaradıkları konusunda ve ağının gücü konusunda şu açıklamayı yapmış:

Nu coin ile desteklenen NuCypher ağı aracılığıyla sunulan ilk ürünler, dinamik erişim kontrolü ve gizli dizi yönetimi, geliştiriciler tarafından bir uygulamanın veya bilgi sisteminin temel teknoloji altyapısının bir bileşenini oluşturmak için kullanılır. NuCypher’in çalışma zamanlarını ve ara yüzlerini entegre eden uygulamalar, özgün şifreleme ve dağıtılmış bağımsız hizmet sağlayıcılar ağı aracılığıyla, son kullanıcılar ve/veya uç noktalar arasında uçtan uca şifreli veri paylaşımını destekleyebilir. Bu şifreli veri paylaşım iş akışları ölçeklenebilir, fazlalıklı, genişletilebilir, sansüre dayanıklıdır ve yazının yazıldığı sırada dijital hizmet pazarında benzersiz olan bir değer önermeleri kombinasyonu olan uygulamanın son kullanıcılarının gizliliğini doğrulanabilir şekilde korur.

Nu coin resmi web adresinde kendi NuCypher ağı ve yeni Dao katkısıyla hangi yaraya merhem oldukları konusunda şu açıklamayı yapmış:

NuCypher (NU) ağının akıllı sözleşmelerinin asıl sahibi ”Dao” olacak ve DAO’daki tüm karar verme işlemi, pay sahipleri topluluğuna ait olacaktır.

NuCypher DAO, çekirdek paydaşlardan oluşur: Ağ için düğümleri çalıştırmak ve kullanıcılara hizmet vermek üzere kaynakları yerleştiren pay sahipleri. NuCypher staker’ları, stake edilen token miktarıyla doğru orantılı doğrulama gücüyle ağın günlük çalışmasını etkileyen sorunları, önerileri ve değişiklikleri doğrulayabilecektir.

Nu Coin özellikleri nelerdir

  • Gizli Depolama, şifrelenmiş sırları herhangi bir depolama arka ucunda saklayın (S3, IPFS, Swarm, vb.).

  • Erişim Sağlama, Sırlara erişimi koşullu olarak verin ve iptal edin (örneğin, zamana dayalı, davranışa dayalı erişim).

Nu coin hangi borsalarda – Nu Nasıl Alınır

Hali hazırda Dünya’nın en büyük borsasında listelenmeyi başarmış olan Nu paritesi en yüksek alım satım hacmini Binance borsasında gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Coinbase borsasında da listelenen Nu coin üçüncü en büyük hacmi Huobi Global borsasından alıyor. Ayrıca Nu coin almak için Gate.io, Kucoin, Okex ve 1inç borsaların dan da alım yapılabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmemiştir ancak Tr Binance adresinden de satın alınabilir.

Nu coin Resmi Kaynak Adresleri

Nu coin resmi sitesi
Nu coin market verileri
Nu coin beyaz sayfa adresi
Nu coin resmi sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply