One coin nedir Resmi Bilgi ve Yorum

One coin, Ethereum uygulamalarını ve zincirler arası finansı ölçeklendirmek amacı ile 2017 yılında Sthephen Tse tarafından kurulmuş açık ve hızlı bir blok zincirin kripto para birimidir.

Ana ağı , 2 saniyelik işlem kesinliği ve 100 kat daha düşük ücretlerle Ethereum uygulamalarını çalıştırır. One coin kripto para birimini kullanan Harmony nin güvenli köprüleri , Ethereum, Binance ve diğer zincirlerle zincirler arası varlık transferleri sunar. Aynı zamanda içerik oluşturucuların topluluklarıyla bağlantı kurmaları için bir platform görevi görür. 

One coin yorum ve One coin geleceği

One coin yorum, kısmında öncelikle 2017 yılında çıkmış yaklaşık 2 sene içerisinde kendi mainnetini tamamlamış token olmaktan kurtulup coin olarak kariyerine devam etmiş aynı zamanda Dünya’nın en yüksek hacimli borsalarında listelenmiş ve 2020 yılını dolu dolu geçirmiş bir coin hakkında konuşacağız. Peki bu kadar pozitif duruma rağmen neden fiyatta dev yükselişler görmedik onu anlatıcam. Şubat 2021 de 9.5 milyar one coin piyasada dolaşırken sadece 4 ay gibi bir sürede 13.6 milyar adet arza yükseldi. Yaklaşık %50 miktar daha piyasaya sürdüler. Belki çalıştıklarının karşılığını almak istediler belki Bitcoin de ki boğa sezonundan faydalanmak istediler. Bu kısım karışık. Ancak arzın tamamının halka dağıtılmış olması da bundan sonra kafalarına göre hareket edemeyeceklerinin bir göstergesidir.

One coin geleceği, hakkında konuşmak gerekirse 2020 yılını dolu dolu geçirdiler, hangi hesaplarına hangi adreslerine baksak anlatıyorlar oldukça sosyal medya ve diğer mecralarda aktifler. 2021 ve 2022 yılı içinde yol haritası paylaşmışlar. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse one coin geleceği yol haritası, Harmony’nin 2021’in sonuna kadar çapraz parça sözleşmeleri ve zincirler arası bir altyapı sunması bekleniyor. Ayrıca Zincir Üzerinde Cüzdan, Dijital Kimlik olarak NFT, Bitcoin Bridge, Çapraz Zincir API, Zincir Üzerinde Yönetim konularında gelecekte kendilerine yol çizmişler. Hep beraber göreceğiz.

One Coin Resmi Bilgiler ve inceleme

One coin madenciliği yapılabilir ancak ödül mekanizması Bitcoin ve Ethereum gibi coinlerden farklıdır ”EPOS” sistemini kullanan one coin Efektif Proof of Stake yöntemini kullanır. Yani en az belirlenmiş miktarda One coin satın alarak ağa dahil olabilir. Aldığınız coinleri Stake ederek (kitleyerek) paydaş olmak için hak kazanılabilir. Harmony Open Staking girişimi, ağ ile etkileşimi teşvik eder ve en yüksek miktarda ONE tokeni olan paydaşları teşvik eder.

Harmony resmi kripto para birimi olan One coin resmi web adresinde hangi yaraya merhem oldukları konusunda şu açıklamayı yapmış:

Harmony’nin köprüleri, herhangi bir Proof-of-Work ve Proof-of-Stake zincirlerini birbirine bağlayabilir. Bizim FlyClient mimarisi tamamen güvensiz ve yüksek gaz verimlidir. Şu anda, Ethereum ve Binance Akıllı Zincir köprülerimiz, on milyonlarca çapraz zincir varlığın güvenliğini sağlıyor.

Geliştiriciler basitçe Zincir Kimliğini değiştirir ve bayt kodu düzeyinde aynı olan daha hızlı EVM yürütmelerinin keyfini çıkarır. Harmony’ye kolayca geçiş yapmak için tanıdık ve standart Web3 araçlarını kullanabilirler.

One coin teknik bilgiler

One coin kurucusu : Stephen Tse
Toplam adet miktarı : 13.1 milyar adet
Maksimum arz miktarı: 12.6 milyar adet
Ne zaman coin oldu: Haziran 2019
Madencilik sistemi: Epos ( efektif Proof of Stake)
One coin çıkış yılı: 2017
One coin ekip sayısı: 12

Harmony özellikleri nelerdir

One coin yatırımcılarını teşvik etmek için kodlama bilgisi ile kendisini kanıtlamış olan Harmony kuruluşu insanların neden kendilerini tercih etmesi gerektiği konusunda, kendisini diğer coin ve tokenlardan ayıran özelliklerini şu açıklama ile anlatmış:

1- Güvenli ve rastgele durum paylaşımı

Harmony, üretime en iyi araştırmayı getirerek blockchain üçlemesini aştı. Sharding’in güvenlik ve ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden blok zincirlerini ölçeklendirdiği kanıtlanmıştır .

2- Hızlı konsensus ve anında kesinlik

Hızlı BFT’miz (FBFT), Harmony Mainnet’te düşük işlem ücretleri ve 1 blok zamanlı kesinlik sağlar. Haziran 2019 yılında mainnet tamamladı ve coin oldu 450k + işlemlerle 30M + blokları üretti.

3- Etkili PoS ve Token Ekonomisi

Harmony, ağ güvenliği ve ekonomisi için yeni bir Hisse Kanıtı (PoS) mekanizması tasarladı. Etkin Hisse Kanıtımız (EPoS) merkezileşmeyi azaltır ve ödülleri binlerce doğrulayıcıya adil bir şekilde dağıtır .

One Coin Resmi Web adres Bilgileri

One coin resmi web sitesi
One coin market verileri
One coin beyaz sayfa adresi
One coin resmi sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply