Perp coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Perp coin, Uniswap dan esinlenerek oluşturulmuş otomatik piyasa yapıcı görevini üstlenerek yapımcısız pazarlara olanak tanıyan ilk sanal market hedefiyle yola çıkmış olan Perpetual Protocol’ün yerel kripto para birimidir.

Perpetual Protocol kuruluşunun Ethereum alt yapısı ile 2019 yılında oluşturduğu Perp coin, geçmişte Strike Protocol olarak biliniyordu ve geldiğimiz süreçte Asya da güçlü bir varlığı bulunan merkeziyetsiz otonom organizasyon tarafından destekleniyor.

Perp coin yorum

Öncelikle Ethereum alt yapısı ile oluşturulmuş ve sadece ethereum ile token satın alınabilen takas borsası olan Uniswap dan ilham alınarak tasarlanmış ve otomatik bir piyasa yapıcı olduğunu söyleyen bir token hakkında konuştuğumuzu bildirmek isterim. Neresinden bakarsanız bakın taklitler aslını yaşatır. Ancak geldiğimiz süreçte Perp coin kısa ve uzun vade takas imkanları için token değil coin pazarı sunuyor bunların içinde bitcoin, ethereum ve dot coin de var. Ayrıca gerçek anlamda yüksek stake getirileri bulunuyor.

Perp coin arkasındaki şirketin genel merkezi linkedin bilgilerine göre Tayvan olarak gözüküyor ancak kuruluş resmi açıklamasında Amerika Birleşik Devletleri sakinleri veya vatandaşları için tasarlandığını açıklamış. Ayrıca Asya pazarı Dao tarafından da destek aldığını açıklamış. Görünen köy ortada. Bir diğer yandan sistemin doğru çalışmasına katkıda bulunmak için ve ayrıca sistem üzerinde yetkili olmak için de kullanılabilen Perp coin yorum kısmında son olarak PERP sahipleri, sahip oldukları PERP’yi Stake Havuzunda kilitleyebilir veya “paylaşabilir”. Bunun karşılığında, stake yapanlar, PERP cinsinden stake ödülleri ve stake etme teşvikleriyle ödüllendirilir.

Perp coin geleceği

Öncelikle geçtiğimiz yıllarda Strike Protokol ismi ile kripto para dünyasına adımlarını atan Perp coin geldiğimiz süreç içerisinde adını kuruluş ismini belirteç ismini değiştirdi ve Binance borsasında listelenmesiyle birlikte kendine yeni bir pazar bulmuş oldu. Perp coin geleceği için en büyük ve önemli ayrıntı kendi borsasında kripto paralar haricinde ileride ham petrol veya diğer fiat para birimleri gibi diğer sentetik varlıkları da protokolüne dahil edeceğini açıklamış olmasıdır. Bu fiat paralar ile kripto paralar ve yatırım araçlarının tek bir blokchain platformunda toplanması demektir ki gerçek anlamda büyük bir projedir. Günümüzde bunu global çapta borsalar bile yapamıyor. Ancak bunu gelecekte vaat olarak sunmuş olan Perp coin ne kadar yol kat edecek göreceğiz.

Diğer yandan perp coin geleceği hakkında resmi web sitesi aracılığı ile ana ağlarında ikinci versiyona geçme planları yaptıklarını, kaldıraç sevenler için 20x e kadar kaldıraç sunacaklarını, tasviye piyasaları kuracaklarını açıkladılar. Ayrıca blok zincir üzerinde Geçici Zarardan Korunma Araçları üreteceklerini de gelecekteki vizyon planlarına eklediler.

Perp coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Perpetual Protocol
Kripto para birimi: Perp
Tür: Token
Belirteç: Erc-20
Alt yapı: Ethereum
Kuruluş yılı: 2019
Konum: Taipei
Madencilik: Var
Madencilik türü: Tx madenciliği
Toplam arz: 150 milyon
Maksimum arz: Belli değil
Dolaşan tedarik: 22milyon+ (07-21)

Not: Perp coin tarafından garanti edilen Sigorta Fonu, kaldıraçlı ticaretten kaynaklanan kayıpları karşılamak için kullanılır. Sigorta Fonu tükenirse, yeniden doldurmak ve kayıpları karşılamak için protokol daha fazla PERP basacaktır.

Perp coin dağıtım bilgileri

Toplamda 150 milyon adet Perp coin bulunmaktadır ve dağıtım şekli ve süresi aşağıdaki gibidir:

Dengeleyici Likidite Önyükleme Havuzu – 7.500.000 PERP jetonu (%5,0) (Dağıtıldı)

ilk yatırımcılara ayrılan Perp adeti – 6.250.000 PERP jetonu (%4,2) (Dağıtıldı)

Stratejik yatırımcılar için ayrılan arz – 22.500.000 PERP jetonu (%15)

Ekip ve danışmanlar için ayrılan arz – 31.500.000 PERP jetonu (%21)

Ekosistem ve ödüller için ayrılan arz: 82.250.000 PERP jetonu (%54,8)

Not: Perp coin protokolü topluluk yönetimine geçerken, ekosistem ödüllerinin dağıtımına Perpetual Protocol topluluğu tarafından karar verilecektir. Yönetim, daha fazla jeton basmaya karar verebilir; örneğin sigorta fonu tükendi ve açığı kapatmak için PERP basıldı.

Perp coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Perp coin kendi resmi web sitesi aracılığı ile Perp ne işe yarar sorusuna şu açıklamayı yapmış:

  • Artan sayıda varlıkta uzun veya kısa takaslar: BTC, ETH, DOT, SNX, YFI ve daha fazlasını içerir.

  • 20 kata kadar kaldıraçla işlem yapın.

  • xDai ile ticaret sayesinde sıfır gaz ücretleri

  • Tüm işlemler %100 zincir üzerindedir.

  • Ticaret %100 gözetimsizdir.

Perpetual Protocol kuruluşunun resmi kripto para birimi olan Perp coin hangi yaraya merhem olmak istediği konusunda şu açıklamayı yapmış:

Perpetual Protocol, Virtual Automated Market Maker (vAMM) tarafından mümkün kılınan, her varlık için merkezi olmayan bir kalıcı sözleşme protokolüdür. Uniswap gibi, tüccarlar da karşı taraflara ihtiyaç duymadan doğrudan vAMM’lerimizle ticaret yapılabilir. vAMM’ler, sabit ürün eğrileri tarafından belirlenen öngörülebilir fiyatlandırma ile zincir üzerinde garantili likidite sağlar . vAMM’ler ayrıca piyasada tarafsız ve tamamen teminatlı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Perp coin vizyonu

Amacımız, dünyanın en iyi, en erişilebilir ve en güvenli merkezi olmayan türev işlem platformunu yaratmaktır. Bu vizyon, hem diğer harika DeFi projelerini geliştirmek hem de gelecekteki projelerin çalışmalarımızı geliştirme yollarını aktif olarak kolaylaştırmak için DeFi ‘para lego’ anlayışından yararlanıyor.

Perpetual Protocol ayrıca, protokol geliştirmeyi işbirlikçi ve demokratik bir şekilde yönetecek canlı, ilgili bir kullanıcı topluluğunu teşvik etmek için teşvik edici yapılara sahip bir yardımcı program belirtecine (PERP) sahiptir.

Perp coin hangi borsalarda Nasıl alınır

Kendisi de bir takas borsası olan Perp coin hali hazırda bir çok borsada listelenmiş durumda. En yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsası yer alıyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Gate.io borsasından da alım satımı yapılabilir. Ayrıca Ftx borsasında da listeleniyor. Aynı zamanda Ethereum ile perp coin almak için Uniswap da tercih edilebilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak Tr Binance aracılığı ile satın alınabilir.

Perp coin resmi kaynak adresleri

Perp coin resmi web sitesi
Perp coin market verileri
Perp coin beyaz sayfa adresi
Perp coin yol haritası
Perp coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply