Pha coin nedir Yorum ve Geleceği

Pha coin, internet üzerinde istenildiği zaman kullanılmak üzere bulut bilişim kaynağı sunan gizlilik odaklı ve kendi alt yapısı ile hizmet veren Phala Network ağının yerel kripto para birimi.

Phala network ağının yerel ödeme aracı olan Pha coin, oluşturduğu ağ ile veri gizliliğinden ödün vermeden büyük bulut işlemeyi mümkün kılan güvenilir bir hesaplama hizmeti oluşturmak için gizli bilgi işlem ve blok zinciri teknolojisini birleştirir.

Pha coin yorum

Öncelikle hali hazırda küresel çapta borsalarda listelenmeyi başarmış ve gerçek anlamda gizlilik sağlayabilen ve ayrıca günümüzün en büyük teknoloji konularından biri olan bulut bilişim sektöründe adını duyurmak için çabalayan Pha coin zaten bir sürü kilometre taşını aşmış durumda. Kısaca bulut bilişim nedir açıklamak gerekirse internet üzerindeki depolanabilecek tüm bilgi ve verilerin sunulduğu platform diye açıklayabiliriz. Basit bir örnek vermek gerekirse benim yaklaşık 12 sene önce çektiğim bir fotoğraf, kaybolan flush bellekle birlikte uçup gitti, çizilen cd ile gitti, sildiğim sosyal medya hesabım yüzünden gitti ancak bir bulut depolamaya kaydettiğim için halen duruyor. Pha coin kendi ağı sayesinde tam da bu ve buna benzer konular için Blockchain tabanında bulut hizmeti sunan bir platform oluşturmuş. Ancak unutmamak gerekir ki benzerleri ve rakipleri de oldukça fazla.

Ayrıca Pha coin kendi ağı ile birlikte gizlilik sunuyor. Tüm bulut işlemleri blok tabanında şifrelenerek saklanıyor ve sahibinden başka kimse bu kaynağa erişemiyor. Polkadot ile birlikte çıktığı yolda kendi ana ağına geçiş yapan pha coin yorum kısmında son olarak, arkasında bulunan ekibin başında Google da 10 yılık bir geçmişi bulunan Hang Yin’in bulunduğunu ve ekibin kodlama bilgisinin üstün olduğunu belirtmek gerekiyor. Diğer yandan Binance borsası ülke yöneticilerinin gizlilik odaklı kripto paralara olan olumsuz tavırlarını bildiği ve gizlilik içeren paraları listelemekten kaçındığı, var olanları da listelemekten vazgeçtiği dönemde, pha coin listeleyerek herkesi şaşırtmayı başardı.

Pha coin geleceği

Polkadot ekosisteminde gizlilik altyapısı parachain olmayı hedefleyen Phala Network, toplam arzının yaklaşık olarak %70 ini madencilik ile dağıtıyor. Pha coin madenciliği işlemci ile yapılıyor. Gizliliği ise bu işlemci madenciliğine borçlu. Diğer yandan pha coin geleceği, için paylaştığı yol haritasında 2021-2022 sezonu için en büyük hedeflerinin Vendetta ismini verdikleri test ağlarının lansmanını tamamlamak olduğunu açıkladı. Ayrıca pha coin arzının 1 milyar adet olduğunu henüz dolaşımda olan miktarın çok az olduğunu ve dolaşımdaki miktar arttıkça fiyata olumsuz etki yapılabileceğini unutmamak gerekiyor. Kuruluş bu soruna çözüm üretmek için tüm arzın %70 ini madencilik ile dağıtıyor ve madencilik ödülleri her 6 ayda bir %25 daha fazla zorlaşıyor. Bu da gelecekte arzın artması ile fiyatta oluşacak olumsuzlukların önüne geçilmesinde büyük etken olacak ve pha coin geleceğini daha istikrarlı hale getirecektir.

Pha coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Phala Network
Kripto para birimi: PHA
Tür: Coin
Sertifika: Yok
Kuruluş yılı: 2020
Konum, Merkez: Singapur
Kurucu 1: Hang Yin
Kurucu 2: Marvin Tong
Madencilik: Var
Madencilik türü: TEE(işlemci) madenciliği
Toplam arz: 1 milyar adet
Maksimum arz: Belli değil
Dolaşımdaki tedarik: 185 milyon+

Pha coin kurucusu Hang Yin, Google’da eski Kıdemli Yazılım Mühendisi, Mandarin konuşma tanıma, sesli arama ve Gmail akıllı semantik asistanının önde gelen projelerinden, yapay zeka konusunda derin deneyime sahip; Bitcoin Gold’un Kurucusu ve Baş Geliştiricisi; Lisans, Bilgisayar Bilimi ve Teknolojisi, Fudan Üniversitesi.

Pha coin resmi bilgiler ve inceleme

Pha coin resmi web sitesi aracılığı ile oluşturdukları gizlilik odaklı kripto paraları hakkında şu açıklamayı yaptı:

Halihazırda modern bilgisayar işlemcilerine yerleştirilmiş TEE tabanlı gizlilik teknolojisi etrafında oluşturulan Phala Network’ün dağıtılmış bilgi işlem bulutu çok yönlü ve gizlidir. Phala ağının yerel yardımcı program belirteci Pha coin’dir.

Phala kuruluşunun piyasaya sürdüğü Pha coin resmi web sitesi aracılığı ile kendi platformları hakkında şu açıklamayı yaptı:

Phala Network’ün temel görevi, blok zincirinin ve üzerindeki akıllı sözleşmelerin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak anlamına gelir. Phala, mutabakat mekanizmasını hesaplamadan ayırarak, işlem gücünün yüksek oranda ölçeklenebilir olmasını sağlar. Bir araya geldiğinde bu, güçlü, güvenli ve ölçeklenebilir güvenilir bir bilgi işlem bulutu için altyapı oluşturur.

Pha coin özellikleri

Gizli bilgi işlem kaynakları: CPU zamanı, zincir üstü depolama, ağ bant genişliği, zincir dışı depolama ve daha fazla kaynak.

Gizli sözleşmeler için yerel belirteç: Phala, zincirler arası gizli widget’lar ve güvenilir genel amaçlı bilgi işlem platformu dahil olmak üzere geniş kapsamlı bir altyapı sağlar. Tüm bu özelliklere PHA coin ile erişilebilir.

Güvenlik garantisi: Bir Gatekeeper olmak için belirli bir miktarda PHA coin yatırmanız gerekir. Gatekeeper kurallarına ihanet ederse, bahis para cezasına çarptırılır ve alınır.

Yönetim: Belirli bir miktarda PHA’ya sahip olan paydaşlar, topluluk yönetimine daha fazla katılmak için Phala DAO’ya katılabilecektir.

Diğer ödemeler: Web3 Analytics, izinsiz zincirler için çapraz zincir köprüler gibi diğer hizmetler veya ürünler için ödemeler.

Pha coin hangi borsalarda nasıl alınır

Hali hazırda Dünyanın en büyük ve en hacimli borsasında listelenmeyi başarmış olan Pha coin en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında listeleniyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Huobi Global borsasında da alım satımı yapılmaktadır. Aynı zamanda Okex, Gate.io ve Kucoin borsalarından satın alınabilir. Yerli borsalarda listelenmedi ancak satın almak için Binance Türkiye kullanılabilir.

Pha coin resmi kaynak adresleri

Pha coin resmi web sitesi
Pha coin market verileri
Pha coin beyaz sayfa adresi
Pha coin resmi sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply