Ramp coin nedir Yorum ve Geleceği

Ramp coin, merkeziyetsiz finans kategorisinde dijital bankacılık işlevini blockchain alt yapısı ile oluşturmaya çalışan ve yüksek getirili faiz imkanları sunan RampDefi kuruluşunun yerel kripto para birimi.

Ethereum ve Binance SC alt yapısı ile oluşturulmuş olan Ramp coin, defi kategorisinde kullanıcı ve yatırımcılarına stake hizmeti sunarak yatırılan miktara göre çeşitli faiz oranları sağlıyor. Aynı zamanda Ramp protokolü ile borç alma borç verme ve ayrıca elinizdeki miktara göre sabit para basma olanağı sunuyor.

Ramp coin yorum

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki Binance borsası 2021 yılı ile birlikte hatırı sayılır derecede Defi kategorisinde ki kripto paraları borsasında listelemeye başladı. Dijital bankacılık sektöründe gerçekten çok projeye ihtiyaç var ve gerçekten bir çok kripto para çıkaran kuruluş Blockchain alt yapısı ile dijital bir banka olmak istiyor. Ramp coin de bunlardan sadece birisi. Geldiğimiz süreçte rakiplerinden ayıran en büyük özelliklerinden birisi maksimum arzının olması ve stake yani faiz getiri oranlarının yüksek olması.

Son olarak ramp coin yorum kısmında 2021 yılı ile birlikte Amerika da Defi sektörünün halen popüler olduğunu 2022 yılı ile birlikte popülerliğini yitirip yitirmeyeceğini kestirmenin zor olduğunu söylemek gerek. Ramp coin ise platformu ile kullanıcıların varlık mevduatlarını teminat altına alarak RAMP, BNB, CAKE, Pancake LP jetonları ve bir sabit para olan mint rUSD gibi çok çeşitli dijital varlıkları yatırmalarına olanak tanıyor.

Ramp coin geleceği

Binance da listelenmesi ile birlikte yeni bir kilometre taşını aşmış olan ve kendine daha çok yatırımcı kitlesi bulan ramp coin geleceği için resmi kaynak adresinde aylık olarak yol haritası paylaşıyor. Diğer yandan yıllık ve sonsuz gelecek hakkında yaptıkları açıklamaların başında ise gelecekte ilk hedef olarak oluşturdukları rUSD isimli sabit kripto paraları ile kendilerine bir güven ortamı oluşturmak.

Ayrıca 2022 yılına kadar olan süreç ve sonrasına dair ramp coin geleceği için paylaştığı yol haritasında likidite havuzlarını genişletmek ve büyütmek için çaba sarf edeceklerini, Binance Smart Chain de BNB Vault’u başlatacaklarını ve rUSD ile daha çok kripto para arasında köprü oluşturacağını resmi kaynakları aracılığı ile açıkladı.

Ramp coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: RampDefi
Kripto para birimi: Ramp
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum, BSC
Sertifika: Yok
Kuruluş yılı: 2020
Konum: Singapur
Kurucu 1: Lawrence Lim
Kurucu 2: Loh Zheng Rong
Toplam arz: 1 milyar adet
Maksimum arz: 1 milyar adet
Dolaşımdaki arz: 370 milyon+

Not: Ramp coin maksimum arza sabittir ve yakılan her jeton arzın düşmesine ve yanan herhangi bir RAMP’in sonsuza kadar dolaşımdan kaldırıldığı anlamına gelir.

Ramp coin resmi bilgiler ve inceleme

Ramp coin resmi web sitesi aracılığı ile kendi platformları hakkında şu açıklamayı yapmış:

RAMP DeFi, çok görevli kullanıcıların kripto varlıklarına güçlü ve kapsamlı bir çözüm sunarak, değer ve getiriyi en üst düzeye çıkararak varlık sahiplerinin sermaye verimliliği elde etmesine yardımcı olan çok zincirli bir DeFi protokolüdür.

RampDefi kuruluşu yerel kripto para birimi olan Ramp coin hakkında şu açıklamayı yapmış:

Ramp coin tercih eden kullanıcılar, birden fazla blok zinciri ağlarında büyük erişilebilirlik ile diğer yatırım fırsatlarını takip etmek için ve ekstra likidite elde etmek için yatırdıkları varlıklardan optimal yüksek getiriler elde edebilir, varlıklara karşı teminatlandırılmış stabil coin alabilirler.

Ramp coin özellikleri

1) Optimize Edilmiş Kredi Sağlar

RAMP, Binance Smart Chain ve Polygon içindeki teminat varlıklarında en yüksek mevduat getirilerini ve en düşük borçlanma ücretlerini vermeyi amaçlayan bir DeFi kredi platformudur.

2) Stablecoin Likiditesi Ödünç Alınabilir

Varlık mevduatlarınızı teminat altına alarak bir stablecoin olan rUSD’yi ödünç alabilirsiniz. Satın almak istediğiniz token varlıklarını takas etmek için PancakeSwap veya QuickSwap gibi AMM’lerde doğrudan rUSD likiditesini kullanabilirsiniz.

3) Zincirler Arası Likidite Transferleri

Teminat varlıklarınız sizin için yüksek getiri sağlamaya devam ederken, ödünç alınan rUSD, desteklenen ağlar arasında sorunsuz bir şekilde aktarılabilir. Bu, Binance Smart Chain’deki varlıklarınızla ödünç alabileceğiniz ve QuickSwap’ta yeni jetonlar satın almak için Polygon’a rUSD gönderebileceğiniz anlamına gelir.

Ramp coin stake bilgileri

Hem Ethereum sözleşmeleri hem de Binance Smart Chain sözleşmeleri kullanan ramp coin iki farklı alt yapı için farklı oranlarda stake getirileri sunuyor. Bunlar kısaca;

Binance akıllı zincirinde stake bilgieri;

Kullanıcılar daha fazla RAMP coin kazanmak için RAMP jetonlarını Binance cüzdan da stake edebilirler. Apps Kasası otomatik olarak birleştirilir ve kullanıcılar, orijinal stake edilmiş token mevduatlarının herhangi bir işlem gerektirmeden zaman içinde doğal olarak arttığını göreceklerdir.

Yıllık Faiz getirisi oranı : %15 ila %20 arasında

Ethereum sözleşmesinde stake bilgileri;

Kullanıcılar daha fazla Ramp coin kazanmak için faize yatırmak istedikleri miktarı cüzdana kitleyerek stake hizmetinden faydalanabilir.

Yıllık Faiz getirisi oranı : %11 ila %15 arasında

Ramp coin hangi borsalarda Nasıl Alınır

Binance Smart Chain de yer almasıyla birlikte adını duyuran Ramp coin en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında yer alıyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Gate.io borsasından da alım satımı yapılabilir. Aynı zamanda Hoo ve Bibox borsasından da satın alınabilir. Ayrıca ethereum ile ramp satın almak için Uniswap tercih edilebilir. Yerli borsalarda listelenmedi ancak Binance Türkiye borsasından satın alınabilir.

Ramp coin resmi kaynak adresleri

Ramp coin resmi web sitesi
Ramp coin market verileri
Ramp coin sosyal medya hesabı
Ramp coin beyaz sayfa adresi

Comments (No)

Leave a Reply