Reef coin nedir Yorum ve Geleceği

Reef coin, birden fazla blok zinciri ekosisteminde aynı anda çalışabilen ve defi kategorisinde akıllı erişim sağlayan Reef Finance kuruluşunun yerel kripto para birimidir.

Polkadot ekosistemi üzerine kurulmuş olan Reef coin, kendi zinciri ile Ethereum, Polkadot, Avalanche, Cosmos ve Binance Smart Chain’e merkeziyetsiz finans ile entegre olur. Hızlı, ölçeklenebilir, işlem maliyetleri düşüktür ve savurgan kripto para madenciliğinden uzak durmayı tercih etmiştir.

Reef coin yorum

Defi kategorisinde yer alan, borç verme, borç alma, stake ederek faiz kazanma ve herhangi bir Reef varlığını merkezi olmayan borsalarda takas etme imkanı sunan reef coin yorum kısmında öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki, 2020 yılı ile birlikte Dünya’da hızla yayılmaya başlayan merkeziyetsiz finans kategorisi özellikle Amerika’da popülerliğini sürdürüyor. Dijitalleşen dünyada insanların kripto paralar üzerinden aylık ve yıllık olarak çeşitli oranlarda faiz almasının yolunu açan defi sektöründe Reef coin de kendi payına düşeni almak için çabalayan kripto paralardan sadece birisi.

Geldiğimiz süreçte Binance borsasında listelenmesi ile birlikte kullanıcı kitlesini de artırdı. Birden fazla akıllı blok zincirde işlem yapılmasına olanak sağlayan Reef zinciri, dot coin olarak bildiğimiz kripto paranın Polkadot ekosisteminde çalışan bir token olarak kariyerine başlangıç yaptı. Önümüzdeki süreçte her ne kadar faiz oranları yüksek bir kripto para birimi olsa da Defi kategorisinde yer alan tüm kripto paralar gibi geleceği hakkında net yorum yapmak için erken olduğunu ve Defi çılgınlığının çıkmaza doğru ilerlediğini de bildirmek gerekiyor.

Reef coin geleceği

Hali hazırda küresel çapta ve aynı zamanda Dünyanın en büyük ve en hacimli borsasında da listelenmeyi başarmış olan toplam arzının büyük çoğunluğunu halka arz etmeyi başarmış olan Reef coin geleceği için zaten bir çok kilometre taşını başarıyla aşmış durumda. Ayrıca Reef coin resmi web sitesi aracılığı ile yayınladığı yol haritasında 2021 yılı sonlanmadan önce testnet’in başlayacağını bildirdi. Aynı zamanda 2021-2022 sezonu için Reef coin geleceği adına en büyük hedeflerinin Steam ekosisteminde de adlarını duyurarak büyük oyuncu kitlelerine hitap etmek olduklarını bildirdiler. Token olarak çıktıkları yolda gelecekte ana ağlarına geçiş yaparak coin olarak devam edecekleri konusunu henüz gündeme getirmediler ve yol haritalarında test aşamalarını gerçekleştirdiklerini bildirdiler. Diğer yandan Reef geleceğinin aynı kategoride yer alan diğer tüm kripto para birimleri gibi Defi sektörünün geleceği ile de doğru orantılı olacağını unutmamak gerekir.

Reef coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Reef Finance
Kripto para birimi: Reef
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum ve BSC
Sertifika: Yok
Kuruluş tarihi: 2020 – Q2
Kurucu: Denko Mancheski
Ülkesi: Makedonya
Konum: Birleşik Arap Emirlikleri
Toplam arz: 16 milyar adet
Maksimum arz: 20 milyar adet
Dolaşan tedarik: 13.2 milyar adet+

Reef coin kurucusu: Denko Mancheski, Makedonya doğumlu, bilgisayar ve matematik konularına ilgili ve blockchain ile olan bağını Fintech ile keşfetmiştir. Enterprise ve Healthcare teknoloji şirketlerinde çalıştı.

Reef coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Merkeziyetsiz finans kategorisinde yer alan Reef coin kendi kripto para birimi hakkında resmi web sitesi aracılığı ile şu açıklamayı yaptı:

Reef, Merkezi Olmayan Finans için bir ekosistemdir. Reef chain, Polkadot Substrate ile inşa edilmiştir ve zincir üzerinde yönetişim ile birlikte gelir. Reef coin zinciri, en dikkate değer özellikleri zincir içi yönetişim ve düşük işlem maliyetleri olan Ethereum’dan çok daha gelişmiştir.

Bir merkeze bağlı olmadan dijital bankacılık sektöründe yoğunlaşmayı amaçlayan reef coin resmi web sitesi aracılığı ile ne işe yaradıkları hakkında şu açıklamayı yaptı:

Reef Token, Reef Chain’deki yerel para birimidir ve işlem ücretleri (gaz) ve zincir içi yönetim (NPoS ve PoC) için kullanılır. Reef belirteci, Ethereum ve BSC’de ERC-20 olarak da mevcuttur.

Reef coin özellikleri

Atanmış Stake Kanıtı

Doğrulayıcılar, Aday Gösterenler tarafından NPoS aracılığıyla seçilir. Her blok üretim döneminin sonunda, Phragmén Validator seçimleri yapılır.

Yükseltilebilirlik

Reef zinciri, topluluk tarafından seçilen Teknik Konsey aracılığıyla kendi kendini yükseltebilir.

Ücret Yakma

Reef coin zinciri, ücret piyasası politikalarını ortadan kaldırarak ölçeklenebilirlik açısından teknolojik ilerlemeyi teşvik eder.

Yönetim ödülleri

Reef tokenlerini riske atılabilir ve Reef yönetimine katılıp çeşitli ödüller kazanılabilir.

Reef coin hangi borsalarda nasıl alınır

Yerel ve küresel çapta borsalarda listelenmeyi başarmış olan Reef coin en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında işlem görüyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Huobi Global borsasından da satın alınabilir. Aynı zamanda Bitfinex ve Cointiger borsası aracılığı ile de Reef coin sahibi olunabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak Binance Türkiye aracılığı ile alınabilir.

Reef coin resmi kaynak adresleri

Reef coin resmi web sitesi
Reef coin market verileri
Reef coin resmi beyaz sayfa adresi
Reef coin resmi sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply