Rune coin nedir Yorum ve Geleceği

Rune coin, Binance alt yapısı oluşturulmuş kendi likidite havuzları ile piyasa yapıcı görevi görerek kripto paraları çeşitli ağlar arasında takas etmek için Thorchain kuruluşunun piyasaya sunduğu token.

ThorChain kuruluşunun 2019 yılında projesini başlattığı Rune coin, Binance Dex projesi ile finans edilerek ocak 2021 yılında ana ağını başlattı. Kullanıcılar rune coin sahibi olarak parasını likidite havuzlarına para yatırarak merkezi olmayan bir ağ üzerinde çeşitli faiz imkanları ile getiriler elde edebiliyor.

Rune coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: ThorChain
Kripto para birimi: Rune
Tür: Token
Alt yapı: Binance
Sertifika: Var
Sertifika türü: Certik
Kuruluş yılı: 2019
Ana ağ tarihi: Ocak 2021
Kurucu: Gizlilik odaklı
Ürün müdürü: Jessica Watson Miller
Toplam arz: 500 milyon adet
Maksimum arz: 500 milyon adet
Dolaşımdaki miktar: 240 milyon+

Not: Rune coin ağı , (Bitcoin) yerine, emisyonları mevcut dolaşımdaki arz ile maksimum arz arasındaki farkın yanı sıra yakma ücretleriyle eşleştirmeyi seçer. Bu, zaman içinde güvenlik ve likidite için düğümlere aşamalı olarak yayılan 500 milyon olduğu anlamına gelir.

Rune coin yorum

Öncelikle Binance borsası geçmişten günümüze gelen süreçte gizlilik odaklı merkezi olmayan proje ve kripto paralar için olumsuz tavır sergileyen bir düşünceye sahipti. Rune coin yorum kısmında belirtmek gerekiyor ki 2021 yılında Binance borsasında listelenerek bu ön yargıları kırmayı başardı. Bu büyük gelişmenin arkasında rune coin projesinin güzel olması mı yoksa üst taraflara yatırılan listeleme ücretlerinin karşılığı mı bu tartışılır ancak gelinen süreçte ThorChain kuruluşunun borç alma borç verme stake gibi çeşitli Defi kategorilerinde bir takas platformu olarak sunduğu Rune coin 2021 sezonu ile birlikte yeniden doğuşunu gerçekleştirdi.

Diğer yandan bizans hatası diye isim verdiğimiz bir sorun var. Bu sorun merkeziyetsiz bir ortamda kullanıcılar kripto para gönderdiğinde oluşacak hataların düzeltilmesi için gereken yardımı kapsıyor. Rune coin yorum kısmında son olarak şunu söylemek gerekiyor ki bu sorunu Thorchain kuruluşu, oluşturdukları protokol ile çözdüğünü söylüyor. Defi kategorisinde merkeziyetsiz olarak hizmet vermek kolay mı tabi ki de zor. Süslü kelimelerin arkasında ki işleyişe bakmak şart.

Rune coin geleceği

ThorChain ağının gizlilik odaklı merkezi olmayan dex projesini desteklemek için oluşturulan Rune coin 2019 yılından 2021 yılına geldiği süreçte Binance zincirinde takas işlemlerini yapıyordu. Geldiğimiz süreçte 2021 yılı sonuna kadar çok zincirli bir platforma geçiş yapmayı planladıklarını açıkladı.

Rune coin geleceği, için paylaşılmış bir yol haritası bulunmuyor. Çok detay vermemiş olsa da medium kaynağında paylaştıkları yol haritasında gelecekte token olarak çıktıları yolda MainNet tamamlayarak coin olarak kariyerlerine devam ederek ana ağlarına geçiş yapmayı hedefliyorlar ve bu geçişi 2021-2022 sezonu için planladıklarını belirttiler.

Rune coin Resmi bilgiler ve inceleme

Rune coin resmi web sitesi aracılığı ile oluşturdukları ağ protokolü ile neyi amaçladıkları konusunda şu açıklamayı yaptı:

THORChain’in temel amacı, zincirler arası likiditeyi kolaylaştırırken merkezileşmeye ve yakalamaya karşı dirençli olmaktır. THORChain kasalara gelen kullanıcı mevduatlarını gözlemler, iş mantığını yürütür (takas, likidite ekleme/kaldırma) ve giden işlemleri işler. THORChain öncelikle lidersiz bir kasa yöneticisidir ve sürecin her aşamasının bizans hatasına dayanıklı olmasını sağlar.

Thorchain kuruluşunun yerel kripto para birim olarak oluşturulan rune coin resmi web sitesi aracılığı ile teknolojileri hakkında şu açıklamayı yaptı:

THORChain, lidersiz bir kasa yöneticisidir:

  1. Tek yollu Durum Peg’leri, harici zincirlerden durum senkronizasyonuna izin verir
  2. Varlık değişim mantığını koordine etmek ve geri ödemeleri devretmek için bir Durum Makinesi
  3. İtfaları zincire özel işlemlere dönüştürmek için Bifröst Zinciri Müşterisi
  4. Dağıtılmış eşik anahtar imzalamayı etkinleştirmek için bir TSS protokolü

Rune coin nasıl çalışır

Emisyon Takvimi:
Rezervden Düğümlere ve Likidite sağlayıcılarına Emisyon Çizelgesini açıklar.

Teşvik Sarkaç:
Rune coin Teşvik Sarkacı, ağı dengeli bir durumda tutar. Ödüllerin dağıtımını düğüm operatörlerine ve likiditeye göre değiştirerek ağın güvensiz veya verimsiz hale gelmesini engeller.
Ücretler:
THORChain, sabit bir Giden Ücreti ve dinamik bir Likidite Ücreti alır.
Fiyat:
Merkezi olmayan borsalar, kullanıcıların varlıklar arasında takas yapabilmesi için doğru fiyatlara ihtiyaç duyar.
Yönetim:
THORChain yönetimi kasıtlı olarak minimum düzeydedir. Hangi zincirlerin ve varlıkların listeleneceğine ve protokolün ne zaman yükseltileceğine karar verir.

Rune coin hangi borsalarda Nasıl Alınır

Hali hazırda Binance Dex ile birlikte en yüksek ve en hacimli olarak kendine yer bulduğu ilk borsa Binance borsası. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile FTX borsasından da alım satımı yapılabilir. Aynı zamanda Ethereum ile satın almak için Uniswap tercih edilebilir. SushiSwap dan da alınabilir. Yerli borsalarda listelenmedi ancak Tr Binance borsası aracılığı ile rune coin sahibi olunabilir.

Rune coin resmi kaynak adresleri

Rune coin resmi web sitesi
Rune coin market verileri
Rune coin beyaz sayfa adresi
Rune coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply