Shield coin nedir Shield Protocol geleceği

Shield coin , çok faktörlü kimlik doğrulaması alanında ilerlemeyi benimsemiş, kurucusu Rahul Sharma olan, Amazon, Google Cloud, Microsoft azure vb. merkezi sunucuların yerini alan 2FA sırlarının yedeklenmesi için BinanceSmartChain’i entegre eden Blockchain üzerindeki ilk 2FA’dır.

2Fa nedir: çok faktörlü kimlik doğrulaması

Shield coin, resmi sitesinde shield protocol un özelliklerinden şöyle bahsediyor.

  • Blockchain’de 2Fa olarak yedekleme
  • güvenli kripto para cüzdanı
  • Kullanıcı dostu arayüz
  • 4 katmanlı şifreleme güvenliği
  • Cüzdanda yalnızca beyaz listeye alınan varlıkların gösterilmesi
  • Uygulama içi staking

Shield Coin Geleceği ve Yorumlar

2021 yılı ikinci çeyrekte shield Binance a katılmayı hedeflediğini yol haritasında belirtiyor. Toplam 1 milyon adet shield coin arzı var. Arzın tamamının dağıtımı henüz bitmemiş dolaşımdaki miktar henüz az. Staking programının lansmanı yapılacak, APY li havuzlar açıklanacak. Aynı zamanda yeni borsalarda kendilerini daha büyük kitlelere açacaklarından bahsetmişler.

Shield protocol , geçmişine baktığımızda 2021 yılı birinci çeyrekte yol haritasına uyduğunu görüyoruz. Shield coin ürünü shieldapp yi piyasaya sürdü. Şimdilik herhangi bir açık ya problem paylaşılmamış. Bilaxy borsasından ticareti yapılabilen shield coin aynı zamanda pancakeswap, bakeryswap, jullswap da da mevcut.

Shieldcoin yaptığı uygulama ile gerçekten güzel bir başarı yakalamış. Doğruluk payı tartışılır araştırmadım ancak uygulamalarında veri toplamanın olmadığını ve merkezi depolamanın da olmadığını yazmışlar. Bunlar güzel şeyler.

Binance a katılmak için çabalayan shield coin, Binance smart chain e dayalı ikinci katman güvenlik platformundan şöyle bahsediyor;

Kalkan iki faktörlü bir kimlik doğrulamadır, blok zincirinin üstünde sunucusuz bir p2p mimarisinde olacaktır, burada her günlüğün şeffaflık için merkezi olmayan bir deftere kaydedileceği ve bir kullanıcının tanımlanmasına yardımcı olabilecek hiçbir verinin uygulamada toplanmayacağı , kullanıcılara gizlilik ve anonimlik açısından yardımcı olacak ve blok zinciri kullanarak tüm sistem kurcalamaya dayanıklı olacaktır.

Shield coin Resmi Bilgileri

Shield coin resmi sitesi

Shield coin market verileri

Shield coin beyaz kağıt adresi

Comments (No)

Leave a Reply