Snx coin nedir Yorum ve Geleceği

Snx coin, merkezi olmayan finans sektörünü hedef alarak sentetik varlıklar üzerine yoğunlaşan Synthetix kuruluşunun 2017 yılında Ethereum alt yapısı ile oluşturduğu kripto para birimi.

Defi kategorisinde hizmet vermek için piyasaya sürülen Snx coin, hedef kitlesini dijital bankacılık sektöründe arıyor. Borç alma, borç verme, stake etme ve merkezi olamayan bir değişim platformu ile Defi den beklenen özellikleri yansıtırken diğer yandan sentez ticari yapılmasına da olanak tanır.

Snx coin yorum

Köklü bir geçmişe sahip 2017 yılında ilk olarak HAV token ismi ile ağlarını oluşturdular. 2018 yılına gelinmesiyle birlikte Snx token olarak ethereum alt yapısında yeni isim ve yeni protokolleri ile tekrar piyasalarda kendilerine yer buldular. Snx coin yorum kısmında öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki günümüzde merkeziyetsiz finans yani Defi sektörü oldukça popüler hale geldi. Aslında köklü bir geçmişe sahip olmasına rağmen biraz geride kalan Snx coin, 2021 yılına geldiğimiz süreçte Defi nin Amerika da popüler hale gelmesiyle birlikte kendine sayamayacak kadar fazla rakip edindi.

Market sıralamasında ilk 100 deki yerini koruyor ancak stake ve faiz oranlarıyla kullanıcılarını elinde tutan Snx coin 2022 yılında talep toplaması için kullanıcı ve yatırımcılarına yeni özellikler ve alternatifler sunması gerekecektir. Diğer yandan bunca yıl geçmesine rağmen halen Ethereum alt tabanında token olarak devam ediyor olması ve kendi ağlarına geçiş için bir yol haritası bile paylaşmıyor olmaları bir eksiklik. Yine de yaptıkları işi hakları ile yaptıklarını ayrıca da Slowmist den güvenlik sertifikası aldıklarını ve sistemlerinin güvenli olduğunu da söylemek de gerekiyor.

Snx coin geleceği

Öncelikle hali hazırda küresel çapta dünyanın en yüksek hacimli borsalarında listelenmiş, yıllar içinde oturmuş bir sistemi olan ve 2021 yılına kadar kullanıcıları ve yatırımcılarına verdiği stake ödülleri ile adından bahsettirmiş bir token. Diğer yandan Snx coin geleceği için 2021-2022 sezonunda resmi adreslerde paylaşılan ilk hedef, daha düşük işlem ücretleri ve daha yüksek verim için ChainLink ile ortaklık kurulması yer alıyor. 

Ayrıca 2021 ve sonrası için paylaşılan yol haritasında ikinci versiyonu aktif olarak kullanılan Sentez ürününün en geç 2022 yılı sonuna kadar V3 versiyonu nu halka sunacaklarını açıkladılar. Aynı zamanda Snx coin geleceği için paylaştığı yol haritasına kullanıcılarına 10x kaldıraç imkanı sunacaklarını da açıkladı ve son olarak kripto paraları içine alan ekosistemlerinin gelecekte hisse senetlerini de kapsayacağını açıkladılar.

Snx coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Synthetix
Kripto para birimi: Snx
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum
Sertifika: SlowMist
Kuruluş yılı: 2018
Kurucu: Kain Warwick
Konum, merkez: Sydney, NSW
Madencilik : Var
Madencilik türü: Stake (POS)
Toplam arz: 213 milyon-
Maksimum arz: 213 milyon-
Dolaşan tedarik: 120 milyon+

Not: SNX stake ödülleri, Mart 2018’de uygulanan enflasyonist para politikası aracılığıyla üretilir. Staking yapanlar, değişim ücretlerini talep ederken aynı zamanda bir yıl boyunca emanet edilen stake ödüllerini talep edebilirler. Enflasyonist arzın sağladığı SNX stake ödülleri, Eylül 2023’e kadar kademeli olarak düşecek ve burada yıllık %2,5’lik bir terminal enflasyon oranı olacak.

Snx coin resmi bilgiler ve inceleme

Synthetix kuruluşunun yerel kripto para birimi olan Snx coin resmi web sitesi aracılığı ile Snx coin nedir sorusuna şu açıklamayı yapmış:

Snx coin bağlı olduğu Synthetix platformu ile, DeFi’de türev ticaretinin bel kemiğidir ve herkesin, herhangi bir yerde, çok çeşitli varlıklara zincirleme maruz kalma elde etmesine olanak tanır.

Snx coin resmi web sitesi aracılığı ile hangi yaraya merhem olmak istedikleri hakkında şu açıklamayı yapmış:

Snx, yatırımcıların USD gibi itibari para birimlerine, Altın gibi gerçek dünya varlıklarına, BTC gibi popüler varlıklardaki kısa pozisyonlara, DeFi gibi sektörlerden varlık endekslerine ve çok daha fazlasına erişmesini sağlamak için çözümler sunar.

Snx coin kendi protoklü Synth ile canlı ticaret ara yüzü hakkında şu açıklamayı yapmış:

Synth’ler, çeşitli varlıklara maruz kalma sağlayan türev belirteçlerdir. Synthetix protokolünün benzersiz havuzlanmış teminat modelinden yararlanarak sonsuz likidite ve sıfır kayma ile takas edilebilirler. Synth’ler arasındaki işlemler, SNX teminat sağlayıcılarına dağıtılan küçük bir ücret oluşturur.

Snx coin ne işe yarar

Synthetix, Ethereum’da sentetik varlıkların yayınlanması ve ticareti için bir protokoldür. Her sentetik varlık, harici bir varlığın fiyatını izleyen bir ERC20 jetonudur ; örneğin, her sUSD jetonu ABD dolarının fiyatını izler (ve diğer sentetik varlıkların aksine, sabittir. Synthetix’te fiat para birimleri , kripto para birimleri , emtialar ve ters endeksler dahil olmak üzere çok çeşitli Synth’ler bulunur.

Prensipte sistem, herhangi bir varlığı net bir fiyatla destekleyebilir ve sınırsız bir dizi gerçek dünya varlığına zincirleme maruz kalma sağlar. Synthetix, aksi takdirde bir akıllı sözleşme altyapısından ve Synth fiyatlarını koruyan bir dizi teşvikten oluşur. Synthetix Ağ Simgesini SNX coin değeri ile destekler. SNX teminat görevi görür; Synth’leri basmak için orantılı bir SNX değeri belirlemek gerekir.

Snx coin stake bilgileri

SNX stake edenler SNX’lerini stake ederler ve iki tür ödül alırlar: değişim ücretleri ve SNX stake ödülleri. Ancak bahis yaparak, aynı zamanda ‘borç’ riskini de üstlenirler. Birisi SNX coin stake ettiğinde, daha sonra onu derhal geri almak için az önce bastıkları kadar sUSD yakmaları gerekir. Bu sUSD rakamı onların borcudur ve tüm SNX staker’larının borcu bir havuzda toplanır (her staker’ın bir oranı vardır). Ancak bu havuzlanmış borç aynı zamanda Synthetix.Exchange’te ticaret yapan kişilerin kar ve zararlarının temsil edildiği yerdir, bu nedenle bir staker’ın borcu, tüccarların genel kar ve zararlarına bağlı olarak zaman içinde değişebilir. SNX’lerini stake ederken üstlendikleri risk budur.

Snx coin hangi borsalarda Nasıl Alınır

Hali hazırda küresel çapta borsalarda listelenmeyi başarmış olan Snx coin en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında listeleniyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Huobi Global borsasından da alım satımı yapılabilir. Aynı zamanda en yüksek üçüncü alım satım hacmi ile Coinbase borsasından da satın alınabilir. Ayrıca Ethereum ile satın almak için Uniswap tercih edilebilir. Yerli borsalarda listelenmedi ancak Binance Türkiye borsası aracılığı ile de satın alınabilir.

Snx coin resmi kaynak adresleri

Snx coin resmi web sitesi
Snx coin market verileri
Snx coin beyaz sayfa adresi
Snx coin resmi sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply