Sparta coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Sparta coin, BNB alt tabanında kurduğu kendi protokolü ile sentetik varlıklar ve derin likidite havuzlarının oluşumunu teşvik etmek için oluşturulmuş resmi bir ekibi olmayan token.

Defi kategorisinde adını Binance ile duyuran Sparta coin ayrıca stake gibi çeşitli ayrıcalıklar sunuyor. SPARTA, harici oracle’lara bel bağlamadan dahili bir fiyatlandırma mekanizması sağlar. Binance Akıllı Zincir, neredeyse anında anlaşmaya vardı ve son derece düşük gaz ücretlerine izin vermek için protokolün evi olarak seçildi.

Sparta coin yorum ve Sparta coin geleceği

Sparta coin yorum, kısmında öncelikle Defi kategorisinde 2021 yılı ile birlikte Amerika’da oluşan yüksek talep ve Defi çılgınlığı kendi ülkemizde pek dikkat çekmese de Sparta da bu kategoride kendine çıkar yol arayan coinler içerisinde yer alıyor. Oldukça başarılı bir ekip oldukça başarılı bir şekilde kendini saklayarak merkeziyetsizlik temasını ön plana çıkarmış.

Stake ederek, edilen zamana göre çeşitli faiz imkanları sunan Sparta coin 300 milyon adet maksimum arzın 100 milyonunu ilk dağıtıma harcamış ve 200 milyonu insanları kendi projelerine teşvik ve Stake ödülü olarak dağıtacağını açıklamış. Ayrıca anonim olarak kalmayı ve merkeze bağlı olmamayı hedefleyen ekip kendilerine arz dan hiç miktar ayırmadıklarını söylemiş. Bunlar dikkat çekecek seviyede güzel hareketler ancak Defi çılgınlığı bir rüzgar gibi esip geçerse 300 spartalı gibi dağılabilirler o yüzden güncelleme ve geliştirmeler ile yeni yola doğru ilerlediklerini görmek gereklidir. Bunun için sayfanın altında olan resmi kaynak adresleri takip edilebilir.

Sparta coin geleceği, hakkında öncelikle dolaşım miktarı az olduğu için ve dağıtım devam ettiği için gelecekteki yol haritaları hakkında çok bilgi vermekten kaçınan Sparta coin hali hazırda protokolünün ve DaPP’in V2 versiyonunu çıkardı ve resmi sitesinde yayınladı. Aynı zamanda yol haritasında geleceğe dair bilgi vermese de Ana ağ kurmak istedikleri yani coin olmak istedikleri açıkca anlaşılabiliyor. Sparta geleceği için bilgi vermese de ilk hedeflerinin şunlar olduğunu yazmış:
V2’yi ana ağa dağıtmak (Synths ile),
V2 Tahvil tahsislerini etkinleştirmek
Krediyi testnet’e dağıtacak
Önceki planlarla devam etmek.

Sparta coin teknik bilgiler

isim: Sparta
Tür: Token
Alt Yapı: Binance BNB
Belirteç: bep-20
Kategori: Defi
Kurucu: Anonim
Kuruluş yılı: 2020
Stake: Var
Maksimum arz: 300 milyon adet
Dolaşımdaki Miktar: 50 milyon+(07-2021)
Darp edilmiş miktar: 65 milyon adet+

 • (%33,3) 100M SPARTA — İlk jeton dağıtımı (PoB & Bond+Mint)
 • (%66,6) 200 milyon SPARTA — Ağ teşvikleri (‘Kazan’ ve ‘Temettüler’)
 • (%0) 0 SPARTA — ‘ekip’ tarafından tutuluyor (Tedarikten hazine yok)

Sparta coin resmi bilgiler ve inceleme

Spartan protokolünün ödeme aracı olan Sparta coin likidite havuzları hakkında şu açıklamayı yapmış:

Spartan Protokolü’nün atan kalbi, piyasada sermaye oluşumunu sağlayan teşvik edilmiş likidite havuzlarıdır. Likidite havuzları, likiditeye duyarlı ücretlerle bir otomatik piyasa yapıcı (AMM) algoritması tarafından kolaylaştırılır. Likiditeye duyarlı ücretler, sistemin her zaman doğru jeton satın alma gücünü algılayabilmesini sağlayarak ölçeklenebilir ve riske toleranslı büyümeye olanak tanır.

Ayrıca sparta coin resmi web sitesinde sentetik varlıkları konusunda şu açıklamayı yapmış:

Sparta coin Protokolü, kendi likidite havuzları tarafından sunulan ve likidite havuzu hisseleriyle teminat altına alınan fiyat çapalarını kullanarak sentetik varlıkların üretilmesine izin verir. Likidite havuzu hisseleri piyasada bulunur, değeri sabitlenir ve anında tasfiye edilebilir. Likiditeye duyarlı ücretler, DeFi sistemlerinde yaygın olan kaldıraç azaltma spirallerini önler.

Sparta Coin özellikleri

Bir grup motive Binance Topluluğu üyesi, Binance Akıllı Zincir ekosisteminin üstün özelliklerinden yararlanan bir likidite havuzu platformu geliştirme fırsatını gördü. Herkes tarafından eşit erişim ve katılıma sahip topluluk için bir platform.

Projenin ethosuyla ilgili temel noktalar:

 • Proje topluluk tarafından, topluluk için yaratılmıştır.
 • Bireysel token sahipleri, Proof-of-Burn aracılığıyla $SPARTA elde etmek için önceki varlıklarını yok eder
 • Binance Smart Chain’in benimsenmesini ilerletmek ve Binance Chain ekosistemini büyütmek amacıyla katılmak üzere seçilen 30 Binance Chain projesi
 • Proje mümkün olduğunca merkezi olmayan bir şekilde başlar ve zaman geçtikçe daha da dağıtmaya devam eder.
 • Protokol, sürekli bakım gerektirmeden tamamen özerk olmaya çalışmaktadır.

Spartan Protokolü ayrıca aşağıdaki özellikleri de kolaylaştırabilir:

 • Likidite havuzu paylarını kullanarak Sentetik Token Üretimi
 • Düşük kullanımlı havuz sermayesinin esnek bir sabitlenmesini kullanan borç verme piyasaları
 • Sentetik jeton üretimini birden fazla çalıştırmada sararak türevler

Sparta coin hangi borsalarda ve Nasıl alınır

Hali hazırda Dünya’nın en büyük ve en hacimli borsasında listelenmiş olan Sparta coin Binance borsasından alınabilir. Aynı zamanda Mxc ve Bkex borsalarında da alım satımı yapılan sparta coin Burgerswap ve Anyswap aracılığı ile de alınabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi. Satın almak için Tr Binance kullanılabilir.

Sparta coin resmi kaynak adresleri

Sparta coin resmi web site
Sparta coin market verileri
Sparta coin beyaz sayfa adresi
Sparta coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply