Steth coin nedir Lido Steth Resmi Bilgiler

Steth coin, ethereum stake edilerek karşılığında Steth jetonu kazanılan ethereum blok zincirinde kurulmuş ilk yatırma miktarını ve günlük olarak tahakkuk eden bahis ödüllerini birleştiren token.

Lido kendini endüstri lideri birkaç stake sağlayıcısı tarafından desteklenen Ethereum için sıvı bir staking çözümü olarak tanımlıyor ve ödeme aracı olarak Steth kullanıyor. STeth bakiyesi, kazanılan stake ödüllerini yansıtmak için her gün saat 12:00 UTC olarak güncellenir ve güncelleme, token arzı yeniden, temeli aracılığıyla gerçekleşir.

Steth coin yorum, Steth coin geleceği

Steth coin yorum, Ethereum stake ederek kazanç sağlanabilecek bir sürü platform var. Günümüzde Dünya’nın en büyük borsaları bile eth stake etme karşılığında bir şeyler veriyor. Steth coini bu platformlardan ayıran bir özellik olması lazım. Steth ise bunu Lido ile çözdüğünü iddia ediyor. Genellikle ETH’yi stake ederken yalnızca bir doğrulayıcı seçilir. Lido durumunda, birçok doğrulayıcıda stake yapılabilir ve stake etme riski en aza indirilir şeklinde bir açıklama ile bunu bize anlatmışlar. Ne kadar gerçekçi, bu yatırımcıların kendisine kalmış bir fikir. Ancak top 250 sıralamasında yer alıyor olmaları talep gördüklerinin bir kanıtıdır bunu da unutmamak gerekir.

Steth coin geleceği, hakkında konuşmak gerekirse stake edilerek yani satın alınan coin kitlenerek, kısa orta veya uzun vade de getiri sağlanmasının beklenmesi konusu 2021 de özellikle Amerika da çılgınlık seviyesine ulaşmış bir konu. Ülkemizde henüz büyük bir rağbet yok. Steth de bu pasta dan kendine pay çıkartır mı henüz cevap vermek için erken diye düşünüyorum. Altı sayfalık beyaz sayfalarında yol haritası paylaşmamışlar o yüzden kısıtlı bir açıklama oldu.

Steth coin Resmi Bilgiler ve inceleme

STETH arzı, Lido sözleşmesine yatırılan ETH sayısını takip eder. Toplam stETH arzı, belirteç sözleşme adresi aracılığıyla izlenebilir .

Steth coin resmi sitesinde kendil tokenları hakkında şunu yazmış:

stETH token bakiyesi, Lido’da yatırılan eter miktarına ve ilgili toplam ödüllere ve kesinti cezalarına dayanır. İşaret zinciri ayrı bir ağ olduğundan, Lido akıllı sözleşmeleri verilerine doğrudan erişim sağlayamaz. Sistemin Ethereum 1.0 kısmı ile işaret ağı arasındaki iletişim, Lido DAO tarafından atanan oraclelar tarafından gerçekleştirilir. Düğüm operatörlerinin işaret zinciri hesaplarını izler ve ilgili verileri Lido’nun Ethereum 1.0 akıllı sözleşmelerine gönderir.

Ücret, Lido’nun kârının %10’una tekabül eden stETH jetonlarının basılmasıyla uygulanır. Basılan stETH jetonları, düğüm operatörleri ve DAO’nun hazine hesabı arasında dağıtılır. Düğüm operatörlerinin ücretin bir kısmı, işaret zincirindeki karşılık gelen aktif doğrulama anahtarlarına orantılı olarak dağıtılır.

Steth resmi beyaz sayfa adresinde hangi yaraya merhem olduğu hakkında şunu yazmış:

Lido’nun iki jetonu vardır:
sıvı stETH jetonu – staked ethereum’un jetonlaştırılmış bir versiyonu
LDO jetonu – Lido DAO’da yönetim hakları veren bir jeton.

stETH belirteci, stake edilen eterin tokenize edilmiş bir versiyonudur. Bir kullanıcı Lido sıvı staking akıllı sözleşmesine eter gönderdiğinde, kullanıcı karşılık gelen miktarda stETH jetonu alır.

Lido DAO, aralarında Ethereum üzerinde Lido ile bir dizi sıvı staking protokolünü yönetir. Lido DAO, Lido’nun temel parametrelerine (örneğin ücretler) karar verir ve Lido yükseltmelerini yürütür. Lido DAO üyeleri, verimliliğini ve istikrarını sağlamak için Lido’yu yönetir.

Steth Nasıl Çalışır

Kullanıcılar ETH’lerini Lido ile stake ettiklerinde, karşılığında stake edilen bakiyelerini temsil eden stETH alırlar. stETH, borsalarda satılabilir – etkin bir şekilde hisse senedini kaldırmak için – veya etkinleştirildikten sonra Ethereum için kullanılabilir.

Bir kullanıcının stake edilen ETH’si, ETH 2.0’dan stake ödülleri ürettiğinden, kullanıcının işaret zincirindeki ETH bakiyesi artacaktır. stETH bakiyeleri günde bir kez güncellenerek ETH 1.0’da ETH 2.0’da alınan stake ödüllerinizin değerine erişmenizi sağlar.

Kullanıcılar, stETH’yi ETH’yi kullanabilecekleri şekilde kullanabilirler: satarlar, harcarlar ve DeFi’de kullanılmaya uyumlu olduğu için zincir üstü krediler için teminat olarak kullanırlar. ETH 2.0’da işlemler etkinleştirildiğinde, kullanıcılar stETH’yi ETH için de kullanabilirler.

Steth coin hangi borsalarda var – Steth nasıl alınır

Hali hazırda yeni ticarete açılmış olan Steth token en büyük işlem hacmini bu sıralar Uniswap da gerçekleştiriyor. Uniswap ethereum ağında olan bütün tokenları , oraya eth göndererek satın alabileceğiniz bir platform. Ayrıca bir borsa aracılığı ile Steth almak için 1inch borsası da listelemiş durumda.

Steth Resmi kaynak adresleri

Steth resmi sitesi
Steth beyaz sayfa adresi
Steth coin market verileri
Steth sosyal medya adresi

Comments (No)

Leave a Reply