Sun coin nedir Yorum ve Geleceği

Sun coin, defi kategorisinde kendi kendini yönetebilen merkezi olmayan platformu ile birlikte borç verme sigorta ve likidite konularında hizmetler sunan Sun.io kuruluşunun yerel kripto para birimi.

Tron alt yapısı ile oluşturulmuş olan Sun coin, Tron’da stabil coin takası, hisse madenciliği ve kendi kendini yönetme için ilk entegre platform olarak piyasaya sürüldü. Uzun süreli, merkezi olmayan ve tam bir topluluk öz yönetimini tezahür ettirmek amacıyla oluşturuldu.

Sun coin yorum

Öncelikle hali hazırda kripto para piyasasında yer edinmiş ve aynı zamanda Binance borsası sahibi CZ ile yakınlığı ile bilinen Justin Sun projesi olduğunu ve Defi kategorisinde borç alma borç verme ve stake ederek faiz kazanma gibi çeşitli konularda hizmet etmek için piyasaya sürülen bir token olduğunu bildirmek gerekiyor. Tron alt yapısı ile oluşturulan bir çok kripto paraya nazaran Sun coin aynı zamanda kurucusunun soy ismini taşıyor.

Binance borsasının oluşturduğu smart chain ile birlikte piyasaya sürülen bir sürü defi kategorisinde ki kripto paralarda oluşan talebi görmüş olacak ki meşhur Justin sun, hemen olaya elini attı ve merkeziyetsiz finans kategorisinde 2020 yılında oluşturduğu kripto para birimini eski sun ve yeni sun olarak değiştirerek 2021 yılında 1e1000 vererek tekrar piyasaya sürdü. Gerçek anlamada çok manipülatif olaylara açık ve sert iniş ve çıkışlara mağruz kalabilecek bir token. Diğer yandan ise arkasındaki isimler kripto para denince Dünya genelinde akla gelen ilk 10 isim arasında yer alıyor. Ancak projeleri göründüğü kadarı ile nabız yoklamak için oluşturulmuş gibi duruyor.

Sun coin geleceği

Bir çok kilometre taşını çoktan aşmış olan sun coin geleceği adına Dünyanın en büyük ve en hacimli borsasında listelendi ve sağladığı madencilik getirileri ve ayrıca stake yoluyla sağladığı faiz getirileri sebebiyle kullanıcı ve yatırımcı kitlesini büyütmeyi başardı.

Diğer yandan sun coin geleceği, için resmi beyaz sayfa adreslerinde paylaştığı yol haritasında ilk ve en büyük hedeflerinin Tron ekosisteminde sayısız defi projesine bağlantı sağlamak olduğunu açıkladı. Ayrıca 2021-2022 sezonu için düzenli madencilik, genesis madenciliği ve madencilik adaleti konularında geliştirme ve güncelleştirme sürecinin devam ettiklerini belirttiler. Diğer yandan tüm teknik konular haricinde Sun coin arkasında bulunan Justin sun ve kankası CZ nin projeyi isterse arşa çıkarıp isterse de yerin dibine sokacak güçleri olduğunu unutmamak gerekiyor.

Sun coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Sun.io
Kripto para birimi: SUN
Tür: Token
Alt yapı: Tron
Sertifika: Slowmist
Kuruluş tarihi: 2020
Kurucu: Anonim
Kurucu ortak: Justin Sun
Konum, Merkez: Çin, Singapur
Toplam arz: 20 milyar adet
Maksimum arz: Belli değil
Dolaşımdaki tedarik: 5 milyar+

Not: Sun coin kurucusu soy isminden de anlaşılacağı üzere Justin Sun projesidir. Justin sun, Binance sahibi olan Cz ye yakınlığı ve samimiyeti ile bilinen aynı zamanda Trx coin kurucusu ve alt yapısı ile oluşturulan tokenların öncü lideridir.

Sun coin Resmi bilgiler ve inceleme

Sun coin resmi web sitesi aracılığı ile piyasaya sürdükleri sun token hakkında şu açıklamayı yaptı:

SUN, tamamen kendi topluluğu tarafından başlatılır, yönlendirilir ve geliştirilir. SUN coin işlevleri, açık kaynaklı akıllı sözleşmelerle uygulanacak ve tamamen topluluk tarafından işletilir. İşlevler temel alınarak topluluk girişimleri geliştirildi. Tüm teklifler ve karar verme süreci içinde SUN aracılığıyla oylanır. Topluluk, azınlık çoğunluğa itaat eder.

Sun coin resmi beyaz sayfa adresleri aracılığı ile vizyonları hakkında şu açıklamayı yaptı:

Bunun tamamen kendi kendini yöneten bir sosyal deney olmasını umuyoruz. Sun coin ile topluluk daha cesur, radikal, ancak samimi ve güçlü tartışmalar başlatacak ve hatta uygulamaya koyacak.

Sun.io kuruluşunun yerel kripto para birimi olarak piyasaya sürdüğü Sun coin hakkında şu açıklamayı yaptı:

SUN dijital varlıktır, kısaltması SUN, TRC20’yi temel alır, teknik olarak TRON blok zincirindeki akıllı sözleşmelerde belirteçler için kullanılan bir standart işlevi görür. Toplam jeton arz 19.900.730. adettir.

Sun coin dağıtım bilgileri

SUN’un dağıtımı, madencilik yoluyla tamamen merkezsizleştirilmiştir. SUN madenciliği yapmanın tek yolu TRX veya TRC20 jetonlarını stake etmektir. (Likidite Sağlayıcı LP Jetonlarını içerir).

Not: 26 Mayıs 2021 itibari ile SUN coin 1:1000 oranında arzını artırdı. Trx coin tutan veya stake eden yatırımcılara sun coin dağıtımı yapılmaktadır.

Sun coin madencilik bilgileri

Genesis Mining: Trx coini SUN’un akıllı sözleşmesine dahil edip tamamlanmasından sonra Genesis Mining, akıllı sözleşme SUN’u ödüllendirecek ve tüm varlıkları geri iade edecek. her hafta 930 bin adet sun coin madencilik ile üretilebilecek. Kullanıcıların hesapları için, işlem ücreti alınmaz.

Düzenli Madencilik: Normal Madencilik Sırasında, TRX, JST, USDT, SUN, USDJ, WIN, BTT ve yüksek kaliteli topluluk projeleri ve likidite madenciliği havuzları kurulacak. Kullanıcılar farklı jetonlar alarak madenciliğe katılabilir.

Sun coin hangi borsalarda nasıl alınır

En yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasından satın alınabilir. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Bithumb borsasında işlem görüyor. Aynı zamanda Huobi Global borsası aracılığı ile de sun coin satın alınabilir. Ayrıca Ftx, Gate.io, Okex ve Upbit borsaları aracılığı ile de satın alınabilir. Yerli borsalarda listelenmedi ancak satın almak için Binance Türkiye kullanılabilir.

Sun coin resmi kaynak adresleri

Sun coin resmi web sitesi
Sun coin market verileri
Sun coin beyaz sayfa adresi
Sun coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply