Torn Coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Torn coin, Blockchain tabanında alıcı ve hedef adresler arasındaki zincir üstü bağlantıyı keserek işlem gizliliğini geliştiriren Ethereum alt yapısı ile kurulmuş gizlilik odaklı token.

Binance zincirinde de dağıtıma sunulan TornadoCash in ödeme birimi olan Torn coin tamamen özerk ve merkezi olmayan bir yapıya sahiptir, ancak statiktir ve gelişmenin bir yolu yoktur. Yönetimi kullanıcılarına emanet edecek TornadoCash’in topluluğunun yönetimi altında gelişmesine izin verilecek. Bu şekilde, Ethereum kullanıcıları kendi gizlilik protokollerini kontrol edecekler.

Torn coin yorum ve Torn coin geleceği

Torn coin yorum, kısmında öncelikle Binance global çapta bir borsa olmasına ve Dünya genelinde gizlilik odaklı paralara olan olumsuz tepkiler ve açılmış davalar olmasına rağmen Torn coini Bnb ve Busd belirteçlerinde alım satıma açmış olması gerçekten hayret veren bir yaklaşım. Ancak bu gelişmenin arkasında gerçekten işini düzgün yapan bir sistem ve ağ kurmayı başarmış olan Torn gerçeği var.

Toplam arzları oldukça sınırlı ve dağıtım miktarları ve alanları oldukça başarılı. Toplamda 10 milyon adet arzları bulunuyor ve yönetimde oy sahibi olmak için 1000 adet torn yeterli oluyor. Dünya hükümetleri buna ne kadar engel olmaya çalışsa da blockchain tabanında gizlilik odaklı paralar bir şekilde kalıcı olacaktır. Torn da burada kendi çıkarları içinde kullanıcılarının geliştirebileceği bir platform sunarak yatırımcılarına gövde gösterisi yaptı. Kendi coinlerini hacklemeye çalışıp kendilerini test eden bir anonim ekipleri var.

Torn coin geleceği, hakkında öncelikle token dağıtımının daha çok başında olduklarını ve yeni çıkmış bir proje olduğunu söylemek gerekiyor. Zaman ile dolaşımda artacak arz fiyata olumsuz yönde etki yapabilecek olsa da torn coin yakın geçmişte çıkardığı Tornado.Cash V2 versiyonu ile daha düşük gaz ücretleri , erc-20 jeton desteği gibi güncellemeler yaptı. İlk yayınladıkları token ise Dai oldu.

Henüz yol haritasını belirlememiş ancak yine çok yakın zamanda güvenlik denetimini geçti ve Abdk dan sertifikasını aldı. Torn coin geleceği hakkında uzaya uçma hayalleri kurmaya gerek yok. Ancak bir baronun Torn coini tercih etmemesi için hiç bir sebep yok. Ayrıca gizliliğe önem veren bir proje olarak Mainnet yapıp ana ağlarını kurması gelecekte torn coini değerlendirebilir ama henüz bu konuda paylaşım yapmadılar. Tabi Xmr gibi büyük bir rakiplerinin olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Torn Coin resmi bilgiler ve inceleme

Torn coin kendi resmi adresinde ürettikleri torn coin nedir sorusunun cevabı için şu açıklamayı yapmış:

TORN, Tornado.Cash’i yöneten sabit bir kaynağa sahip E R C20 uyumlu bir belirteçtir. TORN sahipleri, yönetişim yoluyla protokolü değiştirmek için teklifte bulunabilir ve oy kullanabilir.

Torn coin resmi medium hesabında ne işe yarar sorusunun cevabı için şu açıklamayı yapmış:

TORN bir bağış toplama aracı veya yatırım fırsatı değildir. Topluluk, dağıtımdan sonraki 45 günden daha erken olmamak üzere bir yönetim oylaması yoluyla aktarımların kilidinin açılmasının tüm geçerli yasalara uygun olacağına karar verene kadar devredilemez.

Torn coin gizliliği nasıl sağlar

Torn coin projesi herhangi bir kullanıcı verisi toplamaz. Kullanıcı arayüzü, IPFS üzerinde merkezi olmayan bir şekilde barındırılır.

Tornado Cash, kaynak ve hedef adresler arasındaki zincir üstü bağlantıyı keserek işlem gizliliğini geliştirir. Farklı bir adres tarafından çekilebilen ETH mevduatlarını kabul eden akıllı bir sözleşme kullanır. Gizliliği korumak için, ETH bakiyesi olmayan bir adrese para çekmek için bir aktarıcı kullanılabilir. ETH yeni adres tarafından çekildiğinde, para çekme işlemini depozitoya bağlamanın bir yolu yoktur, bu da tam bir gizlilik sağlar.

Torn Token Dağıtım Bilgileri

Maksimum Arz miktarı : 10 milyon adet torn

  • %5 (500.000 TORN): Tornado.Cash ETH havuzlarının ilk kullanıcılarına Airdrop
  • %10 (1.000.000 TORN): 1 yıl boyunca doğrusal olarak dağıtılan Tornado.Cash ETH havuzları için anonimlik madenciliği
  • %55 (5.500.000 YIKILMIŞ): DAO hazinesi, 3 aylık uçurum ile 5 yılda doğrusal olarak açılacak
  • %30 (3.000.000 YIKILMIŞ): Kurucu geliştiriciler ve erken destekçiler, 1 yıllık uçurumla 3 yılda doğrusal olarak açılacak

Not: 100 ETH depozitosu, 1 ETH depozitosundan iki kat daha fazla token alacak. Çarpan, Tornado.Cash’in büyük ve küçük kullanıcılarının her ikisinin de yönetimde söz sahibi olmasını sağlar.

Torn Coin Madencilik Bilgileri

Torn, anonim madencilik türünü seçmiştir. Anonimlik Madenciliğinde kullanıcılar, kullanıcı gizliliğini tamamen koruyan iki aşamalı korumalı bir likidite madenciliği sistemi aracılığıyla TORN alabilecekler.

Bir kullanıcı Tornado.Cash’e para yatırdıktan sonra, bir kullanıcı korumalı bir hesaba özel Anonimlik Puanları (AP) biriktirir – bu, cüzdan adresinizi ve bakiyenizi korur ve para yatırma işleminizle ilgili herhangi bir bilgi sızdırmaz. Kullanıcı, korumalı hesabında yeterli AP biriktirdiğinde, kullanıcı, özel olarak oluşturulmuş Tornado.Cash AMM(piyasa yapıcı)’miz aracılığıyla AP’yi herhangi bir zamanda genel TORN jetonlarına dönüştürmeye karar verebilir.

Diğer kullanıcıların zincir üzerinde göreceği tek bilgi, birisinin belirli bir Tornado.Cash havuzu için bazı notlar için bilinmeyen boyutta bir AP partisi talep ettiğidir. Gizliliği daha da artırmak için, kullanıcı bir aktarıcı aracılığıyla AP talep edebilir.

Gizli madencilik ile elde edilen AP’leri herkesin görebileceği TORN’a dönüştürmek için özel olarak oluşturulmuş Tornado.Cash Otomatik Piyasa Yapıcı’yı (AMM) kullanabilirsiniz.

Torn coin hangi borsalarda var – Torn Nasıl Alınır

Hali hazırda dünyanın en yüksek hacimli ve en büyük borsasında listelenmeyi başarmış olan Torn coin Binance borsasından alınabilir. Aynı zamanda Gate.io borsasında da listelenmektedir. Ethereum ile satın almak için Uniswap kullanılabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak Tr Binance aracılığı ile alınabilir.

Torn coin resmi kaynak adresleri

Torn coin resmi web sitesi
Torn coin market verileri
Torn coin resmi güncel duyuru adresi
Torn sosyal medya hesap adresi

Comments (No)

Leave a Reply