Tru coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Tru coin, stabil fiyatlı kripto paralar ile faiz imkanı sunan ve teminatsız sermaye ödünç alma avantajı sağlayan ve ayrıca likidite sahipleri için havuz oluşturan Truefi protokolünün yerel kripto para birimidir.

Truefi kuruluşunun yere ödeme aracı olarak çıkardığı ünlü Tru coin, Defi kategorisinde faaliyet göstermek amacıyla kredi taleplerini stake etmek ve oylamak için kullanılan yerel token Tru belirtecini çıkardı. TrueFi’deki tüm borç verme ve borç alma etkinlikleri tamamen şeffaftır ve borç verenlerin, katılan borçluları ve TrueFi ile etkileşime giren fon akışlarını tam olarak anlamalarına olanak tanır.

Tru coin yorum

Öncelikle köklü bir geçmişe sahip adet fiyatı 1 dolara eşit olan TrueUsdt belirtecinin arkasındaki kuruluşun Defi kategorisinde ki patlama ve enerjiyi görmesiyle birlikte çıkardığı kısa bir sürede Dünyanın en büyük ve en hacimli borsasında listelenmiş ve kredi türlerini genişleten bir Tru coin hakkında konuştuğumuzu bildirmek isterim. 2020 yılının sonlarına doğru yükselen Defi trendi 2021 yılında zirvelere kadar tırmandı ancak geldiğimiz süreçte insanlar stake ederek faiz yoluyla para kazanmak için bu tip platformları tercih etmekte kararsız kalmaya başladı. Geçtiğimiz dönemde Boğa piyasası varken hem alınan kripto para fiyatı yükselirken hem faizle gelen miktar da artıyor çifte kazanç gibi imkanlar sağlayabiliyordu. Ayı piyasasında ise durum tam tersine dönüyor.

Bu yüzden özellikle Defi kategorisinde borç alma borç verme kredi alma gibi konularda çeşitli avantajlar sağlayan Tru coin yorum kısmında son olarak, bir çok Defi kategorisinde bulunan kripto paralar geldiğimiz süreçte yolunu uzun vade piyasasına çevirdi. Diğer yandan Tru coin diğerlerinin arasından sıyrılmak için bize stabil para getirin biz bunun adına size yatırımcılara kiralayalım ve stabil paranızdan faiz kazanın diye bir ayrıcalık sunmuş. 2021 yılında geldiğimiz süreçte Defi halen Amerika da tercih ediliyor diyebiliriz. Ancak 2022 ve gelecekte ne gibi sonuçlar doğuracağını kestirmek güç.

Tru coin geleceği

Tru coin kuruluşunun arkasındaki TrueFi Platformu, merkezi olmayan protokollerin hız, maliyet tasarrufu ve sınırsız doğasından yararlanarak geleneksel varlıkların blok zincirine taşınacağı bir gelecek öngörüyor. Tru coin geleceği için paylaştığı yol haritasında gelecekte borçlu kitlesini genişletmeyi, Kredi çeşitliliği getirmeyi, Kredi tahmin marketini büyütmeyi ve alınacak tüm kararları ve yetkiyi Tru coin kullanıcılarının eline merkezi olmayan bir ortamda sunmak istediklerini resmi olarak açıkladılar.

Aynı zamanda tru coin gelecekte teminatsız dahi olsa, DeFi ile uyumlu, gecikmiş kredilere karşı eylemin uygulanması için yasal bir çerçeve sunacaklarını, TrueFi ve ötesine kolay geçiş sağlayan küresel itibari para destekli sabit paralar ile gelecekte kendilerini daha sağlam bir zeminde tutacaklarını belirtiyorlar. Ayrıca unutmamak gerekir ki Coinbase borsası Usdt platformunu desteklediği için TrueUSDt ve ya Tru coin platformunu kendine rakip olarak görüyor ve borsasında yayınlamayacaktır.

Tru coin Resmi bilgiler ve inceleme

Truefi platformunun ödeme ve destek amacı ile oluşturduğu Tru coin resmi web sitesinde sistemin nasıl çalıştığı hakkında şu açıklamayı yapmış:

  1. Borç verenler, TrueUSD’yi borç verme, faiz kazanma ve TRU çiftçiliği için kullanılacak bir TrueFi havuzuna ekler. Kazançları maksimize etmek için kullanılmayan sermaye Eğri protokolüne gönderilir.
  2. Borçlular (OTC masaları, borsalar ve diğer protokoller gibi) havuzdan sermaye ödünç almak için teklifler sunar. İstedikleri sermaye miktarını, sundukları % APY’yi, vadeyi ve teklifin onaylanması durumunda kredi sermayesini alacak Ethereum adresini sunarlar.
  3. Borçlular , bireysel krediler için “Evet” veya “Hayır” seçimlerine göre TRU’larını belirleyerek bu teklifler üzerinde TRU Staker’larının onayına tabi talepler sunarak TrueFi Pool’dan borç alırlar . Her oy, kredinin başarılı bir şekilde geri ödenip ödenmediğine bağlı olarak, katılan TRU sahiplerini yukarı veya aşağı hareketlere maruz bırakır ve bu nedenle TRU Staker’ları dikkatli oy kullanmaya teşvik edilir. TrueFi V2 ve V3’te bu kararlar giderek bir kredi modeliyle alınacak.
  4. Pool akıllı sözleşmesi, Pool’un risk parametrelerine ve TRU Stakers’ın Evet/Hayır oylarına göre krediyi onaylar veya reddeder.
  5. Borçlu, anaparayı ve faizi, vade bitiminde veya sona ermeden önce iade etmelidir. Borçlular, imzalanan kredi sözleşmesi uyarınca yasal işlemle karşı karşıya kalacaklar.

Tru coin resmi web adresi aracılığı ile hangi yaraya merhem oldukları konusunda şu açıklamayı yapmış:

TrueFi, burada üst düzeyde anlatacağımız üç farklı bileşenden oluşur. Her biri, genel TrueFi sistemini kullanmasalar bile diğer geliştiriciler tarafından kullanılmak üzere oluşturulmuştur. Geliştiriciler bu yığının herhangi bir düzeyinde bağlanabilir.

Tru coin dağıtım bilgileri

TRU’nun %39’u 4 yıl boyunca likidite sağlayıcılarına (LP’ler) dağıtılacaktır. LP’lere dağıtılması amaçlanan TRU, bir multisig’in sahip olduğu akıllı bir sözleşmeye gönderilecektir. Multisig, akıllı sözleşme üzerinde kontrole sahip olacak, aksi takdirde jetonlar harcanamaz. Multisig, likidite madenciliği için fon tutacak akıllı sözleşmelere yapılan transferleri onaylayabilir.

Maksimum Token Arzı: 1.450.000.000.000

Özel satış ile dağıtılan arz: %28.5 (415 milyon adet)
Takıma dağıtılacak arz: %18.5 (268 milyon adet)
Gelecekte takım için ayrılmış arz: %4.5 (67 milyon adet)
Teşvik için ayrılmış arz: %39 (565 milyon adet)
Şirket için ayrılmış arz: %9.5 (136 milyon adet)

Özel satış jetonları ve Takım jetonları, 21 Kasım 2020’den başlayarak üç ayda bir açılır. Sekiz kilit açma tarihi 21 Kasım 2020, 19 Şubat 2021, 20 Mayıs 2021, 18 Ağustos 2021, 16 Kasım 2021, 14 Şubat’tır. , 2022, 15 Mayıs 2022, 13 Ağustos 2022.

Not: Şirket jetonları, ilk likiditeyi destekleyebilmek için hemen 1/3’ünün kilidini açar. 1/3’ü daha 21 Kasım 2021’de açılıyor. Final 1/3’ü ise 22 Kasım 2022’de açılıyor.

Tru coin hangi borsalarda Nasıl Alınır

Hali hazırda Dünyanın en büyük ve hacimli borsalarından biri olan Binance da listelenmeyi başarmış olan Tru coin en yüksek alım satım hacmini Binance borsasında gerçekleştiriyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ise Gate.io borsasında yer alıyor. Aynı zamanda Tru coin almak için Hitbtc ve Ftx borsaları da tercih edilebilir. Ethereum ile Tru coin almak için Uniswap platformu tercih edilebilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak Tr Binance aracılığı ile alınabilir.

Tru coin resmi kaynak adresleri

Tru coin resmi web sitesi
Tru coin market verileri
Tru coin beyaz sayfa adresi
Tru coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply