Uma coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

UMA coin, Ethereum üzerinde paha biçilmez finansal sözleşmeler için açık kaynaklı altyapı oluşturmayı amaçlamış ve finansal şablonlar üzerinde sentetik belirteçler oluşturan erc-20 tabanlı token.

UMA, Evrensel Pazar Erişimi anlamına gelir. UMA çıkarttığı uma token ile, finansal piyasaların özgür, açık ve adil olması gerektiğine dair ortak bir inanç için hareket etmektedir. Serbest ve açık bir pazar tarafından yaratılan ekonomik özgürlük ile herkese refah peşinde koşma ve finansal bağımsızlık inşa etme konusunda eşit fırsat tanır.

Uma coin yorum ve Uma geleceği

Uma coin yorum, kısmında öncelikle yıllardır Etherum alt yapısında çalışan ve kendi alt yapısını kurmamış, kurmaya da ihtiyaç duymamış ve aynı zamanda Dünya’nın en büyük borsalarında listelenmeyi başarmış bir token hakkında konuşacağımızı bildirmek isterim. Uma token ile Oracle (DVM) kullanarak finansal sözleşmelerden gelen fiyat taleplerini oylayarak ödül kazanılabilir. Parametre değişikliklerine oy vererek ve sistem yükseltmelerini onaylayarak UMA ekosistemini yönetmek için ödüller kazanılabilir. Katılan ve doğru oy veren seçmenler, hisseye göre dağıtılan enflasyonist bir ödül (şu anda toplam ağ token arzının %0,05’i) kazanıyorlar.

Uma coin geleceği, hakkında çok teknik konulara girmeden anlatmak gerekirse hali hazırda bir yaraya merhem oluyor. Ancak resmi web site adreslerinde paylaşılan en son etkinlik tarihlerinin 5 mart 2020 yılı olduğunu görüyoruz. Uzun bir süredir etkinlik yapmayan uma token yöneticileri medium hesaplarında her hafta güncel bilgi paylaşarak aktif, twitter hesaplarında ise orta aktif olarak devam ediyorlar. Ana ağa geçiş planları olabilir ancak yol haritası paylaşılmamış. Günümüze kadar geldiğimiz süreçte hibe programları ile dikkat çeken uma coin şimdilerde SuperUMAn projesi ile bir adım daha ilerlerken KPI aracılığı ile de Uniswap’a entegre olmaya çalışıyor.

Uma coin teknik bilgiler

İsim: Uma
Alt yapı: Ethereum
Tür: Token
Kuruluş yılı: Aralık 2018
Kurucu: Hart Lambur ve Allison Lu
Ağ koruması: Ethereum (ethash)
Maksimum arz: 103 milyon adet (artabilir)
Toplam arz: 103 milyon adet
Dolaşan tedarik: Henüz %100 değil

Uma coin resmi bilgiler ve inceleme

Uma coin resmi web adresinde kendi ekosistemlerinin nasıl çalıştığı hakkında şu açıklamayı yapmış:

Uma nın beş ana ağ faktörü vardır;

  1. Jeton sponsorları
  2. tasfiye memurları
  3. anlaşmazlıklar
  4. Veri Doğrulama Mekanizması (DVM)
  5. UMA Token Sahipleri

Uma coin ne işe yarar

Öncelikle uma coin ne işe yarar öğrenmek için sentetik jeton kavramını anlamak gerekiyor. Sentetik jetonlar, jetonların referans indeksine bağlı olarak değeri dalgalanan teminat destekli jetonlardır. Sentetik belirteçler, tahmin piyasalarının, vadeli işlem piyasalarının ve teminatlı kredilerin özelliklerini birleştirir.

Bazı sentetik jeton örnekleri şunları içerir:

  • Sentetik gerçek dünya varlıkları (ör. altın veya Tesla hisse senedi fiyatı)
  • Sentetik zincirler arası kripto varlıklar
  • Çeşitli ticarete konu olmayan endeksler için izleme belirteçleri
  • Sentetik belirteçler oluşturmak için kullanılan paha biçilmez finansal sözleşme şablonları
  • UMA’daki sözleşmeleri yönetmek ve uygulamak için kullanılan Merkezi Olmayan Oracle Hizmeti

Uma token bu iki teknoloji birlikte Ethereum üzerinde hızlı, verimli ve güvenli türevlerin oluşturulmasını sağlar.

Uma coin hangi borsalarda – Uma nasıl alınır

Hali hazırda Dünyanın en büyük borsalarında listelenmeyi başarmış olan Uma en çok alım satım hacmi ile Binance borsasından alınabilir. En büyük ikinci alım satım hacminin bulunduğu borsa ise Coinbase borsası. Ayrıca Huobi Global borsasında da listelenen Uma token, Bilaxy ve Okex borsası aracılığı ile de alınabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak yerli borsalardan alınan kripto paraları ,Uma listeleyen borsalara transfer ederek Uma token sahibi olunabilir.

Uma Coin Resmi Kaynak Adresleri

Uma token resmi site
Uma coin market verileri
Uma beyaz sayfa adresi
Uma sosyal medya hesabı

Uma coin hakkında çıkan güncel bilgiler düzenli olarak yenilenecektir. Daha güncel bilgiye sahip iseniz yorum yaparak bildirebilirsiniz. Anında güncellenir.

Comments (No)

Leave a Reply