Wbtc coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Wbtc coin, merkezi olmayan borsalar ve finansal uygulamalar dahil olmak üzere Ethereum ekosistemine likidite getiren ve Bitcoin ile altcoin olan Ethereum arasındaki fiyatı tokenize eden kripto para birimidir.

Wbtc nedir, açıklamak gerekirse. Örneğin 1 usdt her zaman 1 dolara endekslidir. Aynı şekilde 1 wbtc de 1 bitcoin fiyatına endekslidir. Kurucuları Kyber, Ren ve BitGo tarafından ortaklaşa başlatılan, Bitcoin’i Ethereum zinciriyle uyumlu hale getiren ilk token özelliğini taşır. 31 ocak 2019 tarihinde ilk kez piyasalarda işlem görmeye başlamıştır.

Wbtc yorum ve Wbtc geleceği

Wbtc yorum, kısmında öncelikle 1 bitcoin fiyatına sabitlenmiş 1 token Dünya’nın en büyük borsalarında listelendi, talep gördü ve beğeni de topladı. Bunun bir kaç sebebi var. Biraz matematik hesabı ile kolayca anlaşılabilir. Basit bir dille anlatmak gerekirse insanlar kripto para aldıklarında genellikle Usd veya Try miktarını artırmak isterler. Wbtc de ki durum ise buna benzer şekilde Wbtc alarak ethereum ya da btc miktarını artırmak için işlem yapıyorsunuz. Ayrıca Wbtc token sayesinde ethereum üzerinden likidite de sağlanıyor. Basit bir örnek ile anlatmak gerekirse 1 wbtc satın almış kişiyi düşünün. Bitcoin hangi fiyata düşer veya çıkarsa çıksın 1 wbtc her zaman 1 btc ye eşit resimli örnek aşağıda mevcut. Bu durumda btc karşısında değer kaybeden Ethereum ise Wbtc karşısında da değer kaybetmiş olur. Mantığı anladıktan sonra geliştirmek kullanıcının elinde olan bir şey.

Wbtc geleceği, hakkında konuşmak gerekirse mainnet yapıp coin olmak gibi bir dertleri yok çünkü kendi fikir ve amaçlarına aykırı olur. Hali hazırda bir yaraya merhem oldukları için açıkcası alanını çok genişleletebilecek özellikleri yok. Ethereum akıllı sözleşmesi ile birlikte Tron protokolünü kullanıyor. Aslında meşhur Justin Sun’ın coini Tronx in altcoini olma özelliğini taşıyor. Henüz bir kıvılcım yok ancak ileride Defi uygulamaları içeren altcoinler üzerinden stake etme yolu ile kendisine yeni yatırımcılar bulup Bitcoin ve Ethereum’un ayarlarını bozabilir. Sıralamada çok hızlı yükselişler yakalayabilir ancak henüz sadece var olan hizmeti sunmak ile yoluna devam ediyor.

Wbtc Resmi Bilgiler ve ineleme

Bitcoin fiyatını Ethereum’a endekslemeyi amaç edinmiş olan Wbtc token sahipleri resmi kaynak adreslerinde hangi yaraya merhem oldukları konusunda şu açıklamayı yapmış:

Wbtc ne işe yarar

1- WBTC, merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) ve finansal uygulamalar dahil olmak üzere Ethereum ekosistemine daha fazla likidite getiriyor. Bugün, işlem hacminin çoğu, Bitcoin ile merkezi borsalarda gerçekleşmektedir. WBTC bunu değiştirerek Bitcoin’in likiditesini DEX’lere getiriyor ve Bitcoin’i token ticareti için kullanmayı mümkün kılıyor.

2- WBTC, Bitcoin’i ERC20 formatına standartlaştırarak Bitcoin için akıllı sözleşmeler oluşturur. Bu, Bitcoin transferlerini entegre eden akıllı sözleşmeler yazmayı kolaylaştırır.

3- Birden fazla para birimini desteklemek için çeşitli düğümleri korumak ve işlem türlerini yönetmek zahmetli olabilir. Artık borsalar, cüzdanlar ve ödeme uygulamalarının yalnızca bir Ethereum düğümünü işlemesi gerekiyor.

Wbtc nasıl çalışır

Wbtc coin resmi web site adresinde sistemin nasıl çalıştığı konusunda şu açıklamayı yapmış:

WBTC almak için , bir kullanıcı bir satıcıdan jeton ister. Üye işyeri daha sonra gerekli KYC/AML işlemlerini gerçekleştirir ve kullanıcının kimliğini doğrular. Bu tamamlandıktan sonra, kullanıcı ve tüccar takaslarını, kullanıcıdan tüccara aktaran Bitcoin ve tüccardan kullanıcıya aktaran WBTC ile gerçekleştirir.

Darphane , yeni sarılmış belirteçler oluşturma sürecini ifade eder. Sarılmış çerçevedeki para basımı bir tüccar tarafından başlatılır ve bir emanetçi tarafından gerçekleştirilir.

Yakma , Bitcoin’i WBTC belirteçleri için kullanma eylemidir ve bunu yalnızca satıcı adresleri yapabilir. ‘Yakılacak’ miktar, tüccarın WBTC bakiyesinden (zincirde) düşülür ve ardından WBTC arzı azaltılır.

Wbtc hangi borsalarda var – Wbtc Nasıl alınır

Hali hazırda Dünya’nın en yüksek hacimli alım satım borsalarında da listelenmeyi başarmış olan Wbtc en yüksek alım satım hacmi ile Binance Borsasından alınabilir. En yüksek ikinci hacim ile Coinbase borsasında listelenen Wbtc coin almak için Kyber , Okex borsaları da kullanılabilir. Ayrıca Uniswap aracılığı ile de satın alınabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmemiştir.

Wbtc resmi kaynak adres listesi

Wbtc coin resmi sitesi
Wbtc coin market verileri
Wbtc token sosyal medya hesabı
Wbtc beyaz sayfa adresi

Comments (No)

Leave a Reply