Wrx coin nedir Yorum ve Geleceği

WRX coin, amacı tüm Hindistan vatandaşlarının kripto paralara erişimini sağlamak olan WazirX kuruluşunun ilk olarak 2018 yılında kendi borsasını desteklemek amacıyla oluşturduğu yerel kripto para birimi.

Wazirx kripto para borsasının yerel ödeme aracı olan Wrx coin, satranç oyunun da ki Vezir kelimesinden esinlenerek mart 2018 yılında projesi hayata geçti. Hindistan da kripto paraların yasaklanmasıyla birlikte P2P sistemini geliştiren Wrx coin alıcı ile satıcı arasında otomatik gerçekleşen bir ödeme ile yasaklara rağmen borsa işlevini yerine getirmeyi sürdürüyor.

Wrx coin yorum

Öncelikle Dünyanın en büyük nüfusuna sahip Hindistan ülkesinde insanları kripto paralara teşvik etmek ve ticaretini yapmak için bir alt yapı sunmak amacıyla oluşturulan bir proje hakkında konuşuyoruz. 2018 yılında proje hayata geçmiş ancak 2019 yılında Hindistan hükümeti tarafından kripto paraların ülke genelinde yasaklanması ile birlikte gerileme sürecine girmişti. Bu süreçte Dünyanı en büyük borsası olan Binance platformu WazirX için fon sağladı ve günümüzde bir çok dijital ve yerel bankacılığın da kullandığı pay to pay(kişi den kişiye ödeme) sistemi ile tekrar Hindistan da kripto para satışları gerçekleştirmek mümkün oldu.

Wrx coin hali hazırda hem Binance alt yapısı hem de Polygon alt yapısı ile işlevini yerine getirmekte ancak 2021 yılı itibari ile Hindistan hükümeti çıkardıkları yasalar ve getirdikleri yasaklar ile birlikte doğrudan kripto paralara ve borsalara yasak getirmek yerine kullanıcıların ulaşımını engellemek adına adımlar atmaya başladı. Çözülen bir çok soruna akabinde yeni sorunlar eklendi. Geldiğimiz süreçte Wrx coin ayakta durmayı başardı ancak gelecekte ne olacağını değil WazirX borsası Hindistan hükümeti bile bilmiyor. Bu yüzden yatırım yapmadan öncelikle güncel haberleri takip etmek fayda sağlayacaktır.

Wrx coin geleceği

Wazirx platformunun resmi kaynaklar aracılığı ile paylaştığı yol haritasında hali hazırda ticaretine olanak sağladığı kripto paralar hakkında fiat rampası olmayan birkaç kripto para cüzdanı, borsa ve DeFi uygulaması olduğunu açıkladı. Bu sorunları düzeltmek ve Wrx coin geleceği için en önemli gördükleri ilk hedef olarak P2P yani kişiden kişiye ödeme sistemini geliştirmek olduğunu açıkladılar.

Diğer yandan Wrx coin geleceği için paylaştığı yol haritasında düzenleyici belirsizliklerin ve bankacılık gecikmelerinin olduğu birden fazla gelişmekte olan ve az gelişmiş ülke için fiat rampalarını başlatmayı hedeflediklerini açıkladılar. Binance borsası aracılığı ile işlemlerini yasal hale getiren Wazirx borsası, geleceğini de önce Hindistan hükümetinin kararlarına sonra Binance borsasına bırakmış durumda.

Wrx coin resmi bilgiler ve inceleme

WazirX kuruluşunun yerel kripto para birimi olan Wrx coin resmi web sitesi ile projeleri hakkında şu açıklamayı yaptı:

WRX belirteci Binance blok zincirine dayalı olacaktır. Toplam arzı 1 milyar adet olacaktır. Token sahipleri çeşitli avantajlarla ödüllendirilecek. Bu avantajlar, ilk yıl için %50 işlem ücreti indirimi, ikinci yıl için %25 işlem ücreti indirimi ve dördüncü yıl için %6.25 olacaktır. Ayrıca Wazirx borsasında düzenlenen air droplardan ücretsiz olarak dağıtıma hak kazanabilecek.

Wrx coin resmi beyaz sayfa aracılığı ile Hindistan da yasaklanmasına rağmen kullanıcıların kendi sistemlerinde nasıl kripto para alıp satabileceği hakkında şu açıklamayı yaptı:

Alıcı, USDT satın alma siparişi verir, bir satıcıyla anında otomatik olarak eşleşir. Doğrudan satıcının hesabına ödeme yapar. Hem alıcı hem de satıcı, sırasıyla ödeme gönderip almayı onaylar. WazirX emanet edilen USDT’yi alıcının cüzdanına aktarır. Böylece alıcı usdt ile dilediği kripto parayı satın alabilir.

Wrx coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: WazirX
Kripto para birimi: WRX
Tür: Token
Alt yapı: Binance, Polygon
Sertifika: Certik
Kurucu: Nischal Shetty
Kurucu 2: Sameer Mhatre
Konum, Merkez: Hindistan
Toplam arz: 1 milyar adet
Maksimum arz: 1 milyar-(burn)
Dolaşımdaki miktar: 300 milyon+

Kurucu: Nischal Shetty WazirX’in kurucusu, CEO’su. Ayrıca Crowdfire’ı kurdu. Hindistan’ın Twitter’daki 100K’dan fazla takipçisi olan en iyi Blockchain etkileyicisi.
Not: WazirX, hardcore tüccarlar ve tutkulu blok zinciri inananlarından oluşan bir ekip tarafından inşa edilmiştir.

Wrx coin dağıtım bilgileri

Toplam arz: 1 milyar adet

100 milyon adet Kamu satışları için ayrıldı.
50 milyon adet özel satış için ayrıldı.
300 milyon adet borsa yapı temeli için ayrıldı.
200 milyon adet ürü ve pazarlama için ayrıldı.
200 milyon adet ortaklık ve ekosistem için ayrıldı.
111 milyon adet WRX satış öncesi dağıtıldı.
39 milyon adet madencilik için ayrıldı.

Not: Wrx coin madenciliği yapmak için sadece Hindistan değil, her ülkedeki kullanıcılar WRX madenciliği yapabilecek, kilidini açabilecek ve kazanabilecek. Ayrıca P2P işlemleri gerçekleştirebilecek.

Wrx coin hangi borsalarda Nasıl alınır

Hali hazırda kendi platformu da bir borsa olan Wrx coin en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında listeleniyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Gate.io borsasından da satın alınabilir. Ayrıca Wazirx borsasından da alım yapılabilir. Aynı zamanda Hitbtc ve Ftx borsaları da Wrx coin listelemektedir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak Binance Türkiye aracılığı ile satın alınabilir.

Wrx coin resmi kaynak adresleri

Wrx coin resmi web sitesi
Wrx coin market verileri
Wrx coin beyaz sayfa adresi
Wrx coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply