Xdc coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Xdc coin, küresel ticaret ve finans için kurumsal düzeyde hibrit blok zinciri üreten XinFin ağına güç sağlayıcısı olması için üretilmiş kripto para birimi.

Kısaca XinFin kendi çıkarttığı kripto para birimi XDC coin ile Özel Ağ Barındırma, Akıllı Sözleşmeler Yürütme, Cüzdanı kullanma ve Çapraz zincir işlemleri konusunda ayrıcalıklar tanıyor. Küresel ticaret ve finansı destekleyen blockchain ağı. Ethereum alt tabanından çıkıp kendi platformuna geçen Xdc coin ayıca stake edilerek faiz kazanma imkanı sunuyor.

Xdc coin yorum ve XinFin geleceği

Xdc yorum, kısmında öncelikle mart 2021 de saldırı yemesine rağmen hatalarını hızla telafi ettiler. Ethereum ağından ayrılmaya karar verdiler. Nisan da bunu gerçekleştirdiler. Bu Xinfin ağının geleceğine inandıklarının göstergesidir. Günümüzde bir çok coin ve arkasında ki kurumlar bunu yapmıyor. Ayrıca kendi ağına geçmiş olması da arka tarafta çalışan bir ekip olduğunun göstergesidir. Henüz toplam arz miktarları düşük 10 milyon adet satın alabilen kullanıcıları kendi ağına entegre ederek %51 saldırılarından korunmak için yöntem geliştirmişler. Arzının artıyor olması fiyatın düşmesine sebep açabilir ancak uzun vadede ağ konsensus probleminin çözülmesi ile büyük adımlar atabilir.

Xdc coin geleceği, hakkında beyaz sayfa adreslerinde paylaştıkları kısaca daha iyi işlem işleme sağlamak için parçalama mekanizması ve verim hedeflemişler. XinFin ekibi, Sharding tekniğinin kararlı bir masternode sayısı blok zincirine daha iyi stabilite ve verimlilik sağlayacaklarını düşünerek bu konuda uzman olmak için adımlar atıyorlar. Aynı zamanda, XinFin ekibi, EVM uyumlu akıllı ağın masternode Sharding çerçevesi içindeki sözleşmeleri konularında adımlar atacaklarını belirtmişler. Xdc coin geleceği için uzun zamana ihtiyaç olduğunu ve ekibin çalıştığını söylemek gerekiyor.

Xdc Coin Teknik Bilgiler

Kurum: XinFin
isim: Xdc
Tür: Coin
Kurucu: Roger Ver
Kurucu ortak: Jason Kasap
Ana ağ tarihi: Nisan 2021
Sertifika: Yok
Madencilik: Var
Madencilik Türü: POS ( Proof of Stake)
Toplam arz: 37.7 milyon (07-2021)
Maksimum arz: Belli değil

Xdc coin resmi bilgiler ve inceleme

Xinfin ağının kripto para birimi olan Xdc coin kendi resmi sitesinde hangi yaraya merhem oldukları konusunda şu açıklamayı yapmış:

XDPoS’ birlikte çalışabilirlik sayesinde, ağ dijitalleştirmeye, tokenleştirmeye ve ticaretin hızlı bir şekilde çözülmesine izin verir. İşlemleri, verimliliği artırma ve karmaşık dövize olan bağımlılığı azaltmayı hedeflemiştir. XinFin ana düğümünün tam bir düğüm olduğu göz önüne alındığında, blok zincirinin bir kopyasını saklar, üretir. Bloklar ve zinciri tutarlı tutar.

Xdc coin öve öve bitiremediği hibrit ağı hakkında resmi web adresinde şu açıklamayı yapmış:

XinFin Hybrid Blockchain üzerine kurulu DApp’ler için bir yerleşim mekanizması görevi görür. Bugüne kadar, XinFin’in XDC yardımcı programı belirteci etrafında oluşturulan kullanım örnekleri şunlardır: MyContract, TradeFinex, Kramaa, Tapu Sicili, iFactor, Blockdegree ve TurantPay.

Xdc coin Stake Bilgileri

Stake ederek yani satın alınan Xdc coin miktarını cüzdana kitleyerek belirli oranlarda faiz fırsatı sunan XinFin kuruluşu Stake için çeşitli kurallar belirlemiş. Gereksinimlerden önerilen parametre değerleri:

Not: Xdc coin yatırımcıları tarafından da stake edilebilir. Bunun için Xdc listeleyen borsalar stake eden kullanıcılar için aylık ve yıllık olarak çeşitli Stake gelirleri sunabilir, borsaya göre ve çeşitli etkinliklere göre değişiklikler gösterebilir. Aşağıdaki Stake bilgileri Master node içindir.

Master Node kuralları – Xdc coin üzerinde yetki sahibi olmak için
Stake katılmak için gereken minimum miktar : 10.000.000 XDC

Masternode komitesindeki maksimum sayı 108 masternode olduğundan, masternode sahipleri, aşağıdaki pozisyonlar için dikkate alınmak üzere 10 milyon XDC yatırmalıdır. Ana düğüm komitesi. Tutar (10.000.000 XDC) akıllı bir sözleşmede kilitlenir. İçinde bir ana düğümün derecesinin düşürülmesi veya ana düğümden kasıtlı olarak istifa edilmesi durumunda, adayın mevduatları 30 gün boyunca kilitlenir ve daha sonra erişilebilir.

● Altyapı Ödülü: Bu ödül, %40’lık ilk kısmı kapsar. Ödülmasternode’a gider.

● Staking Ödülü: Bu ödül, ödülün %50’sini oluşturur.

● Temel Ödül: Vakıf ödülü, son %10’luk kısmı oluşturur. Bu ödül masternode vakfı tarafından kontrol edilen özel bir hesaba kanalize edilir.

Xdc coin XDPoS sistemi nedir

XinFin Delegated Proof of Stake (XDPoS), Blockchain’in ölçeklenebilirlik sorunlarına zarif, sağlam ve pratik olarak kanıtlanmış bir çözümdür. Her ne kadar XDPoS bir anlamda ademi merkeziyetçilikten ödün veriyor olsa da, kötü davranışı izlemek ve yeterli ademi merkeziyetçiliği neyin sağlayacağına karar vermek token sahiplerine kalmış. Hala Blockchain’deki ölçeklenebilirlik ve güvenlik sorunlarını çözüyor. Ve sonuçta, her yerde olmasa da XDPoS, bir PoW sistemini bir güvenlik temel katmanı olarak tutarken, yine de Katman 2 veya Katman 3 güvenliği olarak kullanılabilir. Mevcut blok zinciri ağlarının en önemli sorunu olan ademi merkeziyetçilik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik elde etmemize yardımcı olur.

Xdc Coin Hangi Borsalarda – XDC Nasıl Alınır

En yüksek alım satım hacmi ile ilk olarak listelendiği borsa Kucoin Borsası. Aynı zaman ikinci en yüksek alım satım hacmi ile Bitfinex borsasından da alınabilir. En yüksek hacim ile alım satımı yapılan borsa ise Liqiuid Borsası. Ayrıca Xdc coin almak için HitBTC, Bitcoincom Exchange, Changelly PRO, WBF Exchange adresleri de kullanılabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi. Satın almak için öncelikle yerli borsalardan kripto para satın alarak Xdc listeyelen borsalara transfer gereklidir.

Xdc coin Resmi kaynak adresleri

Xdc coin resmi site
Xdc coin market verileri
Xdc coin beyaz sayfa adresi
Xdc coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply