Xym coin nedir Symbol Resmi inceleme

Xym coin, Symbol genel blok zincirinin yerel para birimidir. İşlemleri işleyen ve kaydeden kamu düğümleri ağını teşvik etmek amacıyla işlemler için ödeme yapmak için kullanılır ve XYM’ye işleyen bir ekonominin para birimi olarak temel değer verir.

Xym, benzersiz bir hibrit mimari kullanarak işletmelerin halka açık zincirlerin sunduğu şeffaflıktan faydalanmasını sağlarken, daha gizli bilgiler için veri kısıtlamaları ve şifreleme önlemlerinin uygulanmasına izin veren kurumsal blok zincir üzerine inşa edildi. Mat 2021 yılında launch unu tamamlamış ve coin olarak piyasaya sürülmüştür. Symbol varlıkları NEM Group’a aittir, ancak kod açık kaynaktır ve herkesin kullanımı için ücretsizdir.

Xym coin yorum, Xym coin geleceği

xym coin yorum, öncelikle şunu belirtmek gerekiyor Xym kendi mainnetini yapmış bir coin dir. Token olmaktan çıkalı uzun zaman oldu. Açık kaynaklı bir kodu var. Bu güzel bir şey. 2021 yılına kadar olan süreçte Nem olarak devam ediyordu. Artık yeni Nem blok zincirinde Xym olarak hayatına devam ediyor. Maksimum 9 milyar adet arzı var. Toplam arz ise 8 milyar adet. Sosyal medya , github da, reklam sektöründe kendini güncel tutmayı başarabiliyor.

xym coin geleceği, hakkında konuşmak gerekirse Xym coin olarak launch tamamladı ancak bitcoin de 60 bin dolardan geriye doğru gelen ayı sezonu baskısı nedeniyle, kendini fiyatlayamadı. Yorum olarak xym coin geleceği konusunda en önemli ayrıntı henüz Binance da listelenmemiş olması. Bu avuçları ovuşturma fırsatı olabilir. Resmi sitelerinde fiyatlarını dengeli tutmak adına şu bilgiyi vermişler:
Symbol Çekirdek Ekibi, gelecekteki geliştirme, pazarlama ve ortak projelerini finanse etmek için XYM arzının yaklaşık %22’sine sahip olacak. Tarihsel olarak, Çekirdek Ekip fonları hasat için kullanılmadı ve başlama planı da yok, bu da diğer hasatçılar için daha fazla blok ödülü olduğu anlamına geliyor.

Xym coin Resmi Bilgiler ve inceleme

Xym coin sahipleri kendi resmi sitelerinde kendileri ile ilgili şu açıklamayı yapmışlar:

Xym, madenciliğe benzer şekilde hasat işlemini kullanır, ancak hasat ödülleri hasat makinesinin düğümü tarafından işlenen işlemlere bağlıdır. 
XEM jetonları , NEM NIS1 blok zincirinde kullanılan yerel para birimidir.
XYM jetonları , yeni NEM Symbol blok zincirinde kullanılan yerel para birimidir.

Xym coin sabit maksimum 8.999.999.999 jeton kaynağı vardır. Yayınlandığında, ilk tedarik, Snapshot’ta XEM tutmasına dayalı olarak kullanıcılara tahsis edilen 7.842.928.625 jetondu. Zaman içinde enflasyonist ödüller için 1,157,071,374 XYM daha oluşturuldu. Enflasyon oranı, önümüzdeki 100 yıl boyunca uzanan bitcoin ile yakından eşleştirilmiştir. Madencilik ödüllerine benzer şekilde, Symbol’ün ödülleri, her blok yaratıcısına verilecek ancak bir POS+ (Stake Kanıtı+) sistemine dayalı olacak.

Xym coin kendi beyaz sayfa adresinde Xym ile ilgili şu açıklamayı yapmış.

Symbol, alternatiflerden çok daha yüksek performans ve daha düşük maliyetle önceden yapılandırılmış akıllı sözleşme işlevselliğine izin vermek için katmanlı bir mimari ve eklenti çerçevesi kullanır. Zincir üstü mantık seçenekleri kapsamlıdır, ancak Turing tam değildir. Bununla birlikte, zincir dışı Turing-complete çözümleri Symbol ile kolayca etkileşime girebilir.

Xym ile yeni ticari stratejimizi hayata geçirerek kurumsal bir hedef kitlede yankı uyandıracak yeni bir platforma ihtiyacımız var. Yeni platformumuz ve markamızın, Symbol’ün kurumsal ortamda güvenilir, güvenilir ve güvenilir bir teklif olarak yerleşmesine yardımcı olacağına ve topluluğun bizimle birlikte büyümeye ve gelişmeye devam etmesi için bir platform sağlayacağına inanıyoruz.

Xym coin Nasıl Çalışır

  • İlk olarak, kendi XYM hisselerine dayalı olarak işlem ücretleri kazanırlar.
  • İkincisi, işlem ücretlerine eklenen enflasyonist ödüller kazanırlar. Bunlara birlikte blok ödülleri denir.
  • Üçüncüsü, daha önceki ödül programlarından kalan sınırlı bir rezervden ikramiye alırlar. Bu sınırlı rezerv altı yıl içinde aşamalı olarak kullanımdan kaldırılacaktır.
  • Dördüncüsü, yetkilendirilmiş hasatçılar tarafından kazanılan blok ödüllerinin bir yüzdesini tutarlar. Temsil edilen hasatçılar, herhangi bir düğüm çalıştırmayan ancak yine de paylarının kazanma gücünü bir düğüm operatörüyle paylaşarak ödül kazanan kullanıcılardır. Yetkilendirilmiş hasatçılar düğümünüzü ne kadar çok kullanırsa, o kadar çok kazanırsınız.

Bir hesabın XYM bakiyesi ne kadar yüksekse, blok ödülü kazanma şansı o kadar yüksek olur. Bir düğümü yönetmeyenler bile, paylarını bir düğüme devrederek blok ödülleri kazanabilirler.

Düğüm işletmeyen XYM sahipleri, paylarını bir düğüme devrederek blok ödülleri de kazanabilirler. Hisselerini devreden sahipler, madeni paralarının tam mülkiyetini elinde tutar ve özel anahtarlarını asla ifşa etmez. Temsil edilen hasattan hiçbir zaman para kaybolmadı. Yetkilendirilmiş hasatçılar bir blok ödülü kazandığında, onu işleyen düğüm operatörü %25 ve yetki verilmiş hasat makinesi %75 kazanır. Bu şekilde, bir düğüm operatörü kazanılan ödüllerini büyük ölçüde artırabilir ve tüm sahipler, bir düğüm işletseler de yönetmeseler de ödüllere katılabilir.

Xym Coin hangi borsalarda var – Xym Nasıl Alınır

Symbol ün ödeme birimi olan xym , daha önceden nem coin olarak borsalarda listeleniyordu. Yeni adı yeni özellikleri ile birlikte Xym coin en yüksek hacimi Zaif borsası ve Gate.io borsasında yakaladı. Hacimin yüksek olduğu üçüncü borsa ise kucoin borsasıdır.  Aynı zamanda bittrex ve poloniex borsasından da satın alınabilir.

Henüz yerli borsalarda listelenmemiş olan xym coin almak için öncelikle yerli borsalardan kirpto para alıp daha sonra Xym listeleyen borsalara gönderim yapıp , trade işlemi ile Xym coin sahibi olunabilir.

Xym Coin Resmi Kaynak adresleri

Xym coin resmi site adresi
Xym coin market verileri
Xym coin beyaz sayfa adresi
Xym coin resmi sosyal hesap adresi

Comments (No)

Leave a Reply