ZIL coin nedir Zilliqa Resmi Bilgiler

Zil coin, işletmeler ve yeni nesil uygulamalar için yüksek performanslı ve yüksek güvenlikli bir blok zinciri platformu olan Zilliqa kuruluşunun kendi alt yapısı ile oluşturduğu kripto para birimidir.

Bitcoin de sıkça yaşanılan ölçeklenme ve saniyede yapılan işlem sayısının kısıtlı olmasından kendine pay çıkararak bu kategori üzerinden ilerleyen Zil coin, kaliteli bir blockchain alt yapısı ile birlikte dijital reklamcılık, finansal hizmetler, ödemeler, oyun ve dijital eğlenceye katılımla yenilikçi, merkezi olmayan teknolojilerden açık bir şekilde yararlanan sektör dikeyleri arasında ortaklıklar kurmaya çalışıyor.

Zil coin yorum ve Zil coin geleceği

Zil coin yorum, kısmında öncelikle geçtiğimiz 2017 boğa sezonun arkasından 2018 yılında tam da Bitcoin de ölçeklenebilirlik ve saniye başına işlem sayısındaki olumsuzluk damga vurmuşken, bir hızır gibi yetişmiş ve 2018 yılında ayı sezonu olmasına rağmen yatırımcılarını oldukça mutlu etmişti. Diğer yandan hali hazırda Dünya’nın en büyük ve en hacimli borsalarında listelenmiştir. Geldiğimiz süreçte rakipleri daha sorunu çözmekte zorlanırken Zil coin hız verim ve ölçeklenebilirlik sorunlarını çözdü ve kısa süre içerisinde kendi alt yapısını kurdu MainNet yaparak ana ağına geçiş yaptı ve rakiplerini geride bırakmayı başardı. Ancak ölçeklenebilirlik ve hız geçmişte çok önemli bir gelişme iken günümüzde biraz basit ve kolaylaştı. Bu sebeple Zil coin teknolojiye ve gelişmelere ayak uydurmak için geçtiğimiz süreçte verim çiftçiliği ve Stake hizmetlerini kullanıcılarına ve yatırımcılarına sunmaya başladı ancak bu sadece bir basamak. Ayrıca gerçek anlamda büyük ve kalabalık bir ekipleri var ve bir çok mecra da oldukça aktifler.

Zil coin geleceği, hakkında öncelikle zaten bir sürü kilometre taşını aşmış, ana ağına geçişini tamamlamış, en yüksek hacimli borsalarda listelenmiş bir coin hakkında konuşuyoruz. Arkasında bulunan büyük ekibi sayesinde bir çok güncelleştirme ve geliştirme zaten yapıldı. Ancak en büyük haber olarak Zil coin gelecekte, çıktı kapasitesini ve gecikmeyi iyileştirmek için optimizasyonlar, geliştirilmiş akıllı sözleşme dili ve araç zinciri desteğini içeren Zilliqa 2.0’a geçiş yapacağını duyurdu. Bu gerçek anlamda büyük ve fiyatı da olumlu etkileyebilecek bir haberdir. Bir diğer yandan henüz Coinbase borsasında listelenmemiş olan Zil coin geleceği için borsada listelenmesi de olumlu fiyat dönüşleri sağlayacaktır ve ayrıca Coinbase borsasının Zil coini listelemesi için hiç bir engel bulunmuyor. Ancak ne zaman olacağı konusunda elimizde hiç bir bilgi ve veri bulunmuyor. Rakipleriniz kimler sorusuna Herhangi bir blok zinciri ile rekabet etmeye çalışmak, projeyi hiçbir yere götürmez diyerek cevap veren Zil coin gelecek için yol haritası paylaşmadı ancak sayfanın altında bulunan resmi kaynak adresleri aracılığı ile son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Zil coin teknik bilgiler

Kuruluş ismi: Zilliqa
Kripto para birimi: Zil
Tür: Coin
Konum: Singapur
Madencilik: Var
Madencilik Türü: Mining ve Stake
Tasarım tarihi: 2016
Kuruluş tarihi: 2017
Ana ağa geçiş tarihi: Ocak 2018- şubat 2020
Kurucu: Prateek Saxena
Ceo: Michael Conn
Toplam arz: 14.8 milyar (06-21)
Maksimum arz: 21 milyar
Dolaşan arz: Tamamlanmadı

Not: Zilliqa, blok madenciliği ödülü yavaş yavaş azalacak şekilde tüm jetonların 10 yıl içinde basılacağı şekilde tasarlanmıştır. 2021 sonuna kadar 16.8 milyar arz dolaşıma açılacak ve 2027 yılının sonuna kadar geriye kalan 4.2 milyar adet Zil coin dolaşıma açılacak.

Not 2: Zil coin ve Zilliqa platformunu geliştirmekten sorumlu şirket olan Anquan Capital ve Zilliqa Research, önemli miktarda ZIL rezervine sahiptir.

Zil coin resmi bilgiler ve inceleme

Zilliqa kuruluşunun kripto para birimi olan Zil coin resmi web adresinde amaçları hakkında şu açıklamayı yapmış:

Şirketin ve ZIL coin belirtecinin kökleri akademik araştırmalara dayanmaktadır. Kurucu ortaklar, ölçeklenebilirliği, teknolojinin yaygın olarak benimsenmesini potansiyel olarak engelleyebilecek kilit sorunlardan biri olarak belirlemişlerdi. Bu nedenle, ekibimiz blok zinciri ölçeklenebilirliğinin yarın yerine bugün ele alınması gereken bir sorun olduğunu fark etti.

Ölçeklenebilirliği ve hızıyla ün salmış olan zil coin resmi web adresinde rakiplerinden farkları konusunda şu açıklamayı yapmış:

Zilliqa, ağa daha fazla madencilik düğümü katıldıkça saniyede daha fazla işlem gerçekleştirir. Bu ilk başta kulağa doğal bir şey gibi gelebilir, ancak aslında başarması teknik olarak zordur ve kesinlikle mevcut blok zincirleri tarafından gerçekleştirilmemiştir. Zilliqa’yı rakiplerinden ayıran da budur.

Zil coin özellikleri

  1. İki katmanlı blok zinciri yapısı: Düğümlerin Dizin Hizmeti (‘DS’) kimlikleri, bir dizin hizmeti tarafından ağda depolanır. İşlemleri depolamak için ayrı bir İşlem (‘TX’) blok zinciri kullanılır. Bunlar ayrıca ağ tarafından doğrulanır.

  2. Scilla: Sıfırdan tasarlanmış, resmi doğrulamaya uygun, geliştiricilerin kodlarının dil düzeyinde kanıtlanabilir şekilde doğru olduğundan emin olmak için matematiksel kanıtlardan yararlanmalarına olanak tanıyan, tasarımı gereği güvenli bir akıllı sözleşme dili. Bu, özellikle dijital reklamcılık ve pazarlama, ödemeler ve finansal hizmetler gibi sektörlerde yüksek değerli işlemleri içeren kurumsal kullanım durumları için faydalıdır.

  3. Pratik Bizans Hata Toleransı (pBFT): Zilliqa, platformun konsensüs algoritması için madencilerin daha iyi ödemeler almasına ve blok onaylarına artık ihtiyaç duyulmaması için anında blok kesinliği almasına izin vermek için geliştirilmiş bir pBFT sürümü kullanır. pBFT ayrıca iletişim yükünü azaltır.

Zil coin madencilik ve stake bilgileri

Stake edebileceğiniz maksimum $ZIL miktarında bir sınır yoktur. Ancak, yatırabileceğiniz minimum $ZIL miktarı 10 adet $ZIL’dir.

Cüzdanlarda gözetimsiz olarak $ZIL stake etme artık 1. Aşamada mevcuttur, lütfen $ZIL’inizi stake edebileceğiniz kapsamlı bir SSN operatörleri listesi için özel Zilliqa resmi sayfasına bakın .

Velayet dışı stake için APY, stake edilen dolaşımdaki toplam $ZIL miktarına bağlı olacaktır – örneğin, dolaşımdaki toplam $ZIL miktarının %80’i stake edilirse, kullanıcılar yaklaşık %6’lık bir APY bekleyebilirler.

Her ödül döngüsü her 2200 blokta bir ayarlanır ve süre %100 blok üretim hızına bağlıdır – bu değişkenlik gösterebilir. Ağ koşullarına bağlı olarak 20 ila 30 saat arasında herhangi bir yerde olabilir. Blok Üretim hızını etkileyen bazı faktörler şunlardır:
– Madenciler düğümü (konsensus) performansı
– Blok zincirindeki mevcut işlem yükü
– Madenciler arasındaki coğrafi mesafe (konsensus) düğümü

Zil coin nasıl alınır

Hali hazırda bir çok borsada listelenmiş olan Zil coin en yüksek alım satım hacmi ile birinci sırada Binance borsasında listeleniyor. En yüksek ikinci alım satım hacmi ile Huobi Global borsasından da alım ve satımı yapılabilir. Ayrıca Zil coin almak için Bitfinex ve Kucoin borsaları da tercih edilebilir. Yerli olarak Paribu borsasından da alım satımı yapılabiliyor. Ayrıca Tr Binance aracılığı ile zil coin sahibi olunabilir.

Zil coin resmi kaynak adresleri

Zil coin resmi web sitesi
Zil coin market verileri
Zil coin beyaz sayfa adresi
Zil coin resmi sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply