Zks coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum

Zks coin, ethereum alt yapısı ile çalışan merkeziyetsiz ZKswap borsasının likidite sağlayıcılarına ve tüccarlara ultra yüksek verim ve sıfır gaz ücreti ile takas altyapısı ve işlemleri sunmak için kurduğu platformun kripto para birimidir.

Zks token ile yola çıkan ZKSwap sisteminde kullanıcı cüzdanı zks.app’e bağladıktan sonra alım satıma başlayabilir. Sunucu, sıfır bilgi kanıtı sistemi ve ön uç kullanıcı arayüzü sunar. ZKSwap, merkezi olmayan bir borsanın sorunsuz kullanıcı deneyimi sunmasını sağlarken, kullanıcıların fonları üzerinde tam velayet sahibi olmalarını sağlar.

Zks coin yorum ve Zks geleceği

Zks coin yorum, kısmında öncelikle 2019 yılında ethereum ağında merkeziyetsiz borsa açmış ve devam edebilmiş ardından 2021 yılında kendi merkeziyetsiz borsasının kripto parasını çıkartmış ve dağıtım sürecini duyurur duyurmaz 48 saat içinde kullanıcı sayısını 60 a katlamış ve yüksek talep görmüş bir token hakkında konuşacağımızı bildirmek isterim. Yeni çıkmasına rağmen toplam arzı yaklaşık 5 yıl içinde halka dağıtacaklarını açıkladılar ve büyük kısmı madencilik yapılarak kazanılacak. Bu da kuruluşun kendi tokenları için geleceğe dair sağlam ve uzun vadeli planları olduğunun basit bir göstergesidir. Merkezi olmayan borsalar günümüzde pek önemsenmiyor çünkü sorun yaşandığında ulaşılabilecek bir merkez bulmakta insanlar zorlanıyor. Zks bu soruna çeşitli çözümler getirirse geleceğe daha emin adımlarla ilerler.

Zks coin geleceği, hakkında söylenecek çok şey var ama önce kendi beyaz sayfalarında son sözlerini şöyle söylemişler. ”ZKSwap’ı DEX’teki en kullanışlı ürün yapmaya kararlıyız. Zamanı geldiğinde likit madencilik planını da başlatacağız” demişler. Bunlar büyük hayaller zaman isteyen işler. Ayrıca 2021 yılının sonuna kadar Plonk sıfır bilgi kanıtlı sistem devresi optimizasyonu yapacaklarını açıklamışlar. Güzel bir reklam ve kod ekibi ile dikkat çekse de henüz zks coin geleceği için net bilgi vermek zor ancak şunu bilmek gerekiyor ki ZKSwap borsası kazandıkça Kendi Zks coinlerine yatırım da yapacaktır ya da tam tersi olacaktır.

Zks coin resmi bilgiler ve inceleme

Zks coin kendi resmi web sitesinde diğer merkeziyetsiz borsalardan olan farkı ve hangi yaraya merhem oldukları konusunda şu açıklamayı yapmış:

0 Gaz Ücreti : Geleneksel Dex’teki işlemlerden Gaz Ücreti oluşturmak yerine (Ethereum fiyatı arttıkça Gaz Ücreti artmaya devam edecektir), Katman-2’deki ZKSwap işlemleri sıfır Gaz Ücreti gerektirir, bu da kullanıcılar için işlem maliyetini büyük ölçüde azaltır.

Yüksek TPS (Saniyede İşlem): Ethereum’daki TPS sınırlamaları tarafından engellenen Uniswap gibi geleneksel Dex’in işlem sayısı ve saniye başına kapasitesinde bariz bir darboğaz vardır. GPU’yu optimize ederek ZKSwap, güvenilir olmayan yöntemle yüzlerce ve binlerce TPS gerçekleştirebilir. Genişlemeyi desteklemek için yeterli makineye sahip olmakla birlikte, ZKSwap’ın TPS’si teorik olarak 6000’e ulaşabilir.

Gerçek zamanlı işlem : ZKSwap üzerindeki tüm işlemler Katman-2’ye aktarılır ve gerçek zamanlı işlemler için geçerlidir, kullanıcıların bir bloğun onay zamanını beklemesine gerek yoktur.

Zks coin Madencilik Bilgileri

Proof-of-Gas Madenciliği: Yetkili, ZKSwap tarafından tüketilen gaz maliyetine göre her gün rastgele bir zamanda PoG madenciliğine katılan fon havuzundan ETH çekecek, kullanıcının ETH’sini, kullanıcının ETH’ye yatırdığı orana göre tüketecektir. fon havuzu oluşturun ve resmi ETH değerine göre günün ZKS ödül havuzunu oluşturun* %125Ödül daha sonra kullanıcılara orantılı olarak dağıtılacaktır.

PoG için ETH Yatırın: Madencilik için akıllı sözleşme adresine yalnızca Layer1 cüzdanındaki ETH yatırılabilir.

Cüzdana Çekin: Anaparayı (ETH) veya ödülü (ZKS) akıllı sözleşmeden Layer1 cüzdanına çekin.

PoG Ödül Bakiyesi: Günlük gaz madenciliği ödülleri, ödül bakiyesinde biriktirilecektir. Her ETH depozitosundan sonra, ödül bakiyesi için 24 saatlik bir kilitlenme süresi olacak ve bunun ardından ödül herhangi bir zamanda geri çekilebilecek.

Zks coin teknik bilgiler

isim: Zks
Tür: Token
Alt yapı: Ethereum
Kuruluş yılı: 2019
Piyasaya çıkış tarihi: 2021 ocak
Toplam arz: 1 milyar adet
Maksimum arz: 1 milyar adet
Yönetime ait arz: %15 (150 milyon adet)
Ekosistem geliştiricilerine ait arz: %8
Madencilik ile kazanılacak arz: %60

Dolaşımdaki arz:

  • 2021 yılı için toplam arzın %33 ü piyasada dolaşacak.
  • 2022 yılı için %59
  • 2023 yılı için %83
  • 2024 ve sonrası için %90 ve üstü dolaşıma açık hale gelecek.

Zks coin hangi borsalarda var – Zks Nasıl Alınır

Zaten kendi platformu da bir borsa olan Zks coin almak için ZKswap haricinde en yüksek alım satım hacminin bulunduğu borsa Huobi Global borsasıdır. Aynı zamanda en yüksek ikinci alım satım hacmi ile Zks token Gate.io borsasından da alınabilir. Ayrıca Uniswap aracılığı ile de Zks token sahibi olunabilir. Henüz yerli borsalarda listelenmedi ancak listelendiği borsalara transfer edilerek trade işlemi ile alınabilir.

Zks coin resmi kaynak adresleri

Zks coin resmi site
Zks coin beyaz sayfa adresi
Zks coin market verileri
Zks coin sosyal medya hesabı

Comments (No)

Leave a Reply